Προς το περιεχόμενο

iPhone 4S - No WiFi


Supes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Από σήμερα που ήρθα στην Νορβηγία μπήκα σε ένα WiFi δίκτυο και μετά από ένα 10λεπτο με πέταξε και μετά δεν μου έβρισκε κανένα WiFi, και τώρα δεν μπορώ να το ανοίξω κάν. Η συντόμευση έχει γίνει μαύρη.

 

Έκαναν restore, hardware resets τα πάντα.

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Μήπως φταίει το ότι είμαι σε άλλη χώρα για κάποιο περίεργο λόγο ξέρω γω;

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Από σήμερα που ήρθα στην Νορβηγία μπήκα σε ένα WiFi δίκτυο και μετά από ένα 10λεπτο με πέταξε και μετά δεν μου έβρισκε κανένα WiFi, και τώρα δεν μπορώ να το ανοίξω κάν. Η συντόμευση έχει γίνει μαύρη.

 

Έκαναν restore, hardware resets τα πάντα.

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Μήπως φταίει το ότι είμαι σε άλλη χώρα για κάποιο περίεργο λόγο ξέρω γω;

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι...έπεσες στο 50% που έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wifi chip ειναι φιλος.

 

 

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι...έπεσες στο 50% που έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα...

 

Αντικατάσταση δεν παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικατάσταση δεν παίζει;

της συσκευης ή του εξαρτηματος;

 

εχεις εγγυηση;

 

ενδεικτικα http://www.iphonerepair.gr/iPhone-Repair/iPhone-4s-Repairs/iPhone-4s-WiFi-Antenna-Repair.html

θα μεινεις εκει ΄η θα γυρισεις ελλααδα; μηπως εχει εκει κανενα apple store..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

της συσκευης ή του εξαρτηματος;

 

εχεις εγγυηση;

 

ενδεικτικα http://www.iphonerepair.gr/iPhone-Repair/iPhone-4s-Repairs/iPhone-4s-WiFi-Antenna-Repair.html

θα μεινεις εκει ΄η θα γυρισεις ελλααδα; μηπως εχει εκει κανενα apple store..

 

Θα γυρίσω. Θα πάω να ρωτήσω γιατί είμαι εκτός εγγύησης...

 

Αυτό είναι το WiFi Antenna εμένα μου χάλασε λογικά το chip. Μπορεί να 'ναι τζάμπα κόπος.

 

Δεν θα 'πρεπε πάντως να μην μου δουλεύει και το bluetooth;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γυρίσω. Θα πάω να ρωτήσω γιατί είμαι εκτός εγγύησης...

 

Αυτό είναι το WiFi Antenna εμένα μου χάλασε λογικά το chip. Μπορεί να 'ναι τζάμπα κόπος.

 

Δεν θα 'πρεπε πάντως να μην μου δουλεύει και το bluetooth;

Οχι.

Κανε ενα restore και set up as new να το σιγουρεψεις και αν ειναι παλι γκριζο το πας εκει που το αγορασες.

Εαν εισαι στα δυο χρονια ισχυει η εγγυηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι.

Κανε ενα restore και set up as new να το σιγουρεψεις και αν ειναι παλι γκριζο το πας εκει που το αγορασες.

Εαν εισαι στα δυο χρονια ισχυει η εγγυηση

 

Το έκανα ήδη, έκανα και hardware reset.

 

Δυστηχώς έχουν περάσει τα 2 χρόνια της εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήγα σήμερα.

 

Χαλασμένο WiFi Antenna μου 'πε δεν επιδέχεται επισκευή/αντικατάσταση παρά μόνο αντικατάσταση όλου του κινητού εφόσον ήμουν εντός εγγύησης, αλλά δεν είμαι οπότε πρέπει να πληρώσω νέο iPhone.

 

Λέω ότι συνέβει έτσι ξαφνικά και μου λέει ότι ναι, το παθαίνουν αυτό πάρα πολλά 4s. Σοβαρή εταιρεία. Που την έχω χρυσώσει. Μου λέει ότι τα μισά 4s της είναι προβληματικά.

 

Οκ.

 

Νομίζω ότι δεν θα ξαναδώσω ευρώ για apple product πέραν του Mac. Απογοητεύτηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήγα σήμερα.

 

Χαλασμένο WiFi Antenna μου 'πε δεν επιδέχεται επισκευή/αντικατάσταση παρά μόνο αντικατάσταση όλου του κινητού εφόσον ήμουν εντός εγγύησης, αλλά δεν είμαι οπότε πρέπει να πληρώσω νέο iPhone.

 

Λέω ότι συνέβει έτσι ξαφνικά και μου λέει ότι ναι, το παθαίνουν αυτό πάρα πολλά 4s. Σοβαρή εταιρεία. Που την έχω χρυσώσει. Μου λέει ότι τα μισά 4s της είναι προβληματικά.

 

Οκ.

 

Νομίζω ότι δεν θα ξαναδώσω ευρώ για apple product πέραν του Mac. Απογοητεύτηκα.

Ένα από τα μεγαλύτερα φάουλ της apple είναι αυτό με τα 4s. Για μένα, αφού είναι εξακριβωμένο ότι πρόκειται για κατασκευαστικό ελάττωμα, θα έπρεπε να γίνεται αντικατάσταση συσκευής ανεξάρτητα με το αν είναι ή όχι στην εγγύηση. Γι 'αυτό σε χρυσοπληρώνει ο άλλος υποτίθεται, για να έχει και premium υποστήριξη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα μεγαλύτερα φάουλ της apple είναι αυτό με τα 4s. Για μένα, αφού είναι εξακριβωμένο ότι πρόκειται για κατασκευαστικό ελάττωμα, θα έπρεπε να γίνεται αντικατάσταση συσκευής ανεξάρτητα με το αν είναι ή όχι στην εγγύηση. Γι 'αυτό σε χρυσοπληρώνει ο άλλος υποτίθεται, για να έχει και premium υποστήριξη 

 

Ακριβώς!

 

Δεν τίθεται θέμα εγγύησης κλπ όταν τα μισά σου 4s βγαίνουν προβληματικά και έχει πληρώσει ο πελάτης μια περιουσία.

 

Ακόμα το προτιμώ εκ των android, αλλά από εδώ και πέρα android με 3χ λιγότερα χρήματα και αν πάθει κάτι έπαθε, δεν θα κλάψεις τόσα λεφτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικατάσταση δεν παίζει;

 

Αλλαζει κανονικα το chip toy wifi.Απλα το κοστος απο κανα τεχνικο στην ελλαδα παει απο 50 εως 90 ευρω.

Το πήγα σήμερα.

 

Χαλασμένο WiFi Antenna μου 'πε δεν επιδέχεται επισκευή/αντικατάσταση παρά μόνο αντικατάσταση όλου του κινητού εφόσον ήμουν εντός εγγύησης, αλλά δεν είμαι οπότε πρέπει να πληρώσω νέο iPhone.

 

Λέω ότι συνέβει έτσι ξαφνικά και μου λέει ότι ναι, το παθαίνουν αυτό πάρα πολλά 4s. Σοβαρή εταιρεία. Που την έχω χρυσώσει. Μου λέει ότι τα μισά 4s της είναι προβληματικά.

 

Οκ.

 

Νομίζω ότι δεν θα ξαναδώσω ευρώ για apple product πέραν του Mac. Απογοητεύτηκα.

Φτιαχνετε κανονικα το προβλημα σου,απλα οι τυποι που το πηγες ειναι μπακαληδες και δεν εχουν ιδεα να κωλησουν ενα chipακι.

Αυτο ειναι το chipακι εδω

Εσυ μπορει να χρειαζεσε ενα ζεσταμα για να κατσει κατω το chip και απο πανω να βαλεις κατι να το πιεζει ωστε να μην ξαναξεκωλησει[καλο βεβαια ειναι να το αλλαξεις τελειως]

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαζει κανονικα το chip toy wifi.Απλα το κοστος απο κανα τεχνικο στην ελλαδα παει απο 50 εως 90 ευρω.

Φτιαχνετε κανονικα το προβλημα σου,απλα οι τυποι που το πηγες ειναι μπακαληδες και δεν εχουν ιδεα να κωλησουν ενα chipακι.

Αυτο ειναι το chipακι εδω

Εσυ μπορει να χρειαζεσε ενα ζεσταμα για να κατσει κατω το chip και απο πανω να βαλεις κατι να το πιεζει ωστε να μην ξαναξεκωλησει[καλο βεβαια ειναι να το αλλαξεις τελειως]

 

 

με 50€ δε νομίζω να το του κάνει κανένας. Με 100€+ μπορεί, αλλά και πάλι δεν αξίζει...

 

Ναι δεν αξίζει εκτός αν κάνω την αλλαγή μόνος μου. 

 

Το 'χω νομίζω... το θέμα είναι, θα δουλέψει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...