Προς το περιεχόμενο

θεμα χωρου


dipapa88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,εχω ενα προβλημα με τον σκληρο μου δικσο που δεν ξερω πως προηλθε..αν μπορει καποιος να βοηθησει να το αντιμετωπισω.
λοιπον εχω ενα μηχανημα με 2 σκληρους ssd και sata για αποθηκευση
κανω format στον ssd κανονικα απο bios εκανα διαγραφη του δισκου και περασα τα windows8 (αυθεντικα)

ολα οκ με το φορματ ανοιγει το pc 60 gb  ο ssd εχω περιπου 42 διαθεσιμα...

δεν εχω περασει κανενα προγραμμα μεσα εκτος απο drivers και μου εχει δεσμευσει 50gb απο τα 60.. :/

προσπαθω να δω που ειναι αυτα τα gb αλλα τπτ...με τα update ο φακελος των windows στον c εχει γινει 32 gb ok αλλα τα υπολοιπα που ειναι? καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πως έκανες format και διαγραφή του δίσκου απο το bios .... κανονικά κανεις boot με το cd των windows και οταν φτάσεις στους δίσκους στην εγκατάσταση ειτε κανεις format του υπάρχων partition ειτε διαγραφή των partiton στον SSD και μετα σου δημιουργεί ενα ενιαίο οπου και κανει κανεις εγκατάσταση τα windows και παντα σε ntfs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτο εννοω,μπηκα απο bios για να μπουταρω το cd εκανα και μετα μεσα απο τα w8 εκανα διαγραφη του τομου και περασα τα windows κανονικα...ntfs einai..το προβλημα ξεκινησε οταν αρχισε να περνα update...μου εχει φαει πολυ χωρο χωρις να ξερω που ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε μου και παραθετω 2 φωτογραφιεσ για τον λογο του αληθες
 το νερο ειναι portable kai to set up +την εγκατασταση ειναι περασμενα στον 2ο σκληρο

post-73303-0-82128600-1403013814_thumb.png

post-73303-0-14816000-1403013840_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το pagefile ειναι η εικονικη μνημη,και αυτο σου τρωει στανταρ χωρο.

Αν θες κατεβασε το συγκεκριμενο προγραμματακι,σου δειχνει τι υπαρχει στον δισκο και ποσο χωρο πιανει.

http://www.uderzo.it/main_products/space_sniffer/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tomshardware.com/reviews/ssd-performance-tweak,2911-4.html

 

ετσι γινεται,απλα για win8 πρεπει να βρεις το "ο υπολογιστης μου" δεν εχω δουλεψει σε 8 και δεν γνωριζω.

για την αδρανοποιηση ισχυει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...