Προς το περιεχόμενο

Βελτιώσεις στη κάμερα θα φέρει το Lumia Cyan όταν κυκλοφορήσει με τα Windows Phone 8.1


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέσα στο καλοκαίρι, αναμένεται να ξεκινήσει η διανομή της αναβάθμισης Windows Phone 8.1 σε όλα τα σημερινά smartphones με λειτουργικό σύστημα Windows Phone 8.Όσοι έχουν στη κατοχή τους Nokia Lumia, μαζί με την αναβάθμιση στο λειτουργικό σύστημα, θα λάβουν και το σύνολο βελτιώσεων στο λογισμικό της Nokia με την ονομασία Lumia Cyan (αυτή τη περίοδο, η συντριπτική πλειοψηφία των κινητών Lumia "φοράει" το Lumia Black). Το μοναδικό smartphone αυτή τη περίοδο που πωλείται και έχει το Lumia Cyan είναι το Nokia Lumia 630, και στις δύο εκδόσεις του (single-SIM και dual-SIM) ενώ το έχουν και τα Lumia 635 και Lumia 930.

 

Σύμφωνα με μηχανικούς της Nokia, που απάντησαν σε διάφορες ερωτήσεις από χρήστες στο επίσημο blog της εταιρείας, το Lumia Cyan θα έρθει για να φέρει σημαντικές βελτιώσεις στο τομέα της κάμερας. Πιο συγκεκριμένα περιμένουμε τα εξής:

  • Καλύτερη απόδοση σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού (νέο αλγόριθμοι, τέλος στο over-processing)
  • Καλύτερη χρωματική απόδοση (νέοι αλγόριθμοι για φυσικότερα και ακριβέστερα χρώματα).
  • Συνεχόμενη αυτόματη εστίαση (στα Nokia Lumia 630, 1520 και 930/ Icon)
  • Καλύτερη ποιότητα λήψης videoΒελτιώσεις στα αρχεία RAW (ο αισθητήρας θα χρησιμοποιείται με εξυπνότερο τρόπο λένε στη Nokia και τα RAW αρχεία θα βελτιωθούν σε ποιότητα)
  • Βελτιώσεις στις φωτογραφικές λήψεις (μόνο στα Lumia 1520 και 930/Icon)
  • Νέο χαρακτηριστικό Living Image (στα Nokia Lumia 1020, 1520 και 930/ Icon). Θα μοιάζει με το Cinemagraph, μολονότι τα πάντα γίνονται αυτόματα.
  • Νέα, ολοκαίνουρια έκδοση του Creative Studio (η εφαρμογή “γράφτηκε” από την αρχή) καθώς και αναβαθμισμένη έκδοση του Nokia Storyteller.
Link.png Site: WinSuperSite
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτεινότητα πλέον θα ρυθμίζεται όπως θέλεις ο χρηστης, οχι μόνο 4 επιλογές όπως τώρα.

δεν εννοούν την ένταση του backlit μόνο, αλλά επιπλέον και τη φωτεινότητα των χρωμάτων σε προσκήνιο και στο φόντο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί δεν βγάλανε και για το 1020 κάποιες βελτιώσεις.

 

  • Καλύτερη απόδοση σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού (νέο αλγόριθμοι, τέλος στο over-processing)
  • Καλύτερη χρωματική απόδοση (νέοι αλγόριθμοι για φυσικότερα και ακριβέστερα χρώματα).
  • Καλύτερη ποιότητα λήψης videoΒελτιώσεις στα αρχεία RAW (ο αισθητήρας θα χρησιμοποιείται με εξυπνότερο τρόπο λένε στη Nokia και τα RAW αρχεία θα βελτιωθούν σε ποιότητα)

Αυτά δεν σου φτάνουν?

Και πέρα από αυτό ρε συ, πόσο καλύτερη να γίνει μια ήδη τέλεια κάμερα?? :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να φτιαχτεί γιατί μετά amber εποχή η κάμερα καταστράφηκε με την γνωστή κιτρινιλα/πρασινίλα και την απαλότητα της φωτογραφίας.όσοι είχατε τα κινητά σας πριν την amber καταλαβαίνετε τι λέω.κατά τ αλλά μερικοι περηφανεύονται για υποστήριξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να φτιαχτεί γιατί μετά amber εποχή η κάμερα καταστράφηκε με την γνωστή κιτρινιλα/πρασινίλα και την απαλότητα της φωτογραφίας.όσοι είχατε τα κινητά σας πριν την amber καταλαβαίνετε τι λέω.κατά τ αλλά μερικοι περηφανεύονται για υποστήριξη...

Ε... Τι;

Are u crazy dude?

Δεν ξερω για τις ναυαρχιδες αλλα για τα low-mid range ολα ειναι καλυτερα στην καμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows8 εγω που έχω το 920 και άλλοι με το 1020 τα ίδια προβλήματα έχουμε.εχω διαβασει και για αλλα Lumia αλλα φυσικά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.η απόδειξη σε αυτό είναι είτε να βρεις ένα που δεν έχει amber και να συγκρίνεις είτε όταν βγάλεις φωτογραφία και στην δείχνει για 1sec να βγάλεις γρήγορα screenshot και να την συγκρίνεις με την τελική που θα δεις μετά.εκει τα κάνουν θάλασσα οι αλγόριθμοι με amber

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows8 εγω που έχω το 920 και άλλοι με το 1020 τα ίδια προβλήματα έχουμε.εχω διαβασει και για αλλα Lumia αλλα φυσικά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.η απόδειξη σε αυτό είναι είτε να βρεις ένα που δεν έχει amber και να συγκρίνεις είτε όταν βγάλεις φωτογραφία και στην δείχνει για 1sec να βγάλεις γρήγορα screenshot και να την συγκρίνεις με την τελική που θα δεις μετά.εκει τα κάνουν θάλασσα οι αλγόριθμοι με amber

για αυτα τα κινητα υπηρχε αναβαθμιση μετα το amber η οποια εφτιαχνε αυτα που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...