Προς το περιεχόμενο

Lightning cable iPhone 5s και iPad Air


fabiars

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , ειμαι κάτοχος 5s και air ,και έχω και τους δυο ευρωπαϊκούς φορτιστές των συσκευών και κάθε φορά βάζω το κινητό να φορτίσει με του κινητού και το iPad με τα δικά του ... Έχουν καμία διάφορα αυτά μεταξύ τους ; Τσάμπα παιδευομαι ; Μπορώ να φορτιζω το ενα με το άλλο ;

Διάβασα οτι τα data cable ειναι ολόιδια και η Μονή διάφορα τους ειναι το καβούκι , ισχύει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , ειμαι κάτοχος 5s και air ,και έχω και τους δυο ευρωπαϊκούς φορτιστές των συσκευών και κάθε φορά βάζω το κινητό να φορτίσει με του κινητού και το iPad με τα δικά του ... Έχουν καμία διάφορα αυτά μεταξύ τους ; Τσάμπα παιδευομαι ; Μπορώ να φορτιζω το ενα με το άλλο ;

Διάβασα οτι τα data cable ειναι ολόιδια και η Μονή διάφορα τους ειναι το καβούκι , ισχύει ;

Τα καλωδια ειναι ιδια.

Οι φορτιστες αλλαζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , ειμαι κάτοχος 5s και air ,και έχω και τους δυο ευρωπαϊκούς φορτιστές των συσκευών και κάθε φορά βάζω το κινητό να φορτίσει με του κινητού και το iPad με τα δικά του ... Έχουν καμία διάφορα αυτά μεταξύ τους ; Τσάμπα παιδευομαι ; Μπορώ να φορτιζω το ενα με το άλλο ;

Διάβασα οτι τα data cable ειναι ολόιδια και η Μονή διάφορα τους ειναι το καβούκι , ισχύει ;

Νομίζω η διάφορα των φροντιστών είναι στα watt. Δηλαδή του iPhone δεν θα φορτίσει το ίδιο γρήγορα το iPad Air απο ότι του air ο φορτιστής. Είναι πιο δυνατός του iPad Air. Τώρα στην ανάγκη μπορείς να χρησιμοποιήσεις του φορτιστές το ίδιο αλλά αν το κανείς συστηματικά δεν ξέρω αν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα απο πχ.την ελαφρά πιο γρήγορη φόρτιση του iPhone με τον φορτιστή του iPad Air.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι με τους δύο μπορείς να φορτίζεις και τα δύο, απλά το ipad θα φορτίζει πιο αργά με το φορτιστή του iphone

Εαν το παρακανει με το να φορτιζει το ipad με τον φορτιστη του iphone θα το ακουσει το μπσμ καποια στιγμη.

Ασχετα που κανει ΠΟΛΛΕΣΣΣΣΣ ΩΡΕΣ να φορτισει

 

http://support.apple.com/kb/HT4327

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω η διάφορα των φροντιστών είναι στα watt. Δηλαδή του iPhone δεν θα φορτίσει το ίδιο γρήγορα το iPad Air απο ότι του air ο φορτιστής. Είναι πιο δυνατός του iPad Air. Τώρα στην ανάγκη μπορείς να χρησιμοποιήσεις του φορτιστές το ίδιο αλλά αν το κανείς συστηματικά δεν ξέρω αν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα απο πχ.την ελαφρά πιο γρήγορη φόρτιση του iPhone με τον φορτιστή του iPad Air.

Δεν υπάρχει θεμα..Φορτίζω το iphone με φορτιστη ipad μηνες.. Aποτέλεσμα : πιο γρηγορη φορτιση..εχω την εντυπωση μεγαλυτερη αυτονομια,και διατηρηση χωρητικοτητας της μπαταριας.. το ipad εχει προβλημα με τον φορτιστη iphone καθαρα λογω αδυναμιας του φορτιστη..Αν φορτιζει το ipad συνεχως με iphone φορτιστη απλα θα κανεις ωρες,και θα τον καψεις καποια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή δε αλλάζουν τα καλώδια αλλά τα καβουκιά που μπαίνουν στην πρίζα ; Το σκέφτηκα γιατί αύριο μεθαύριο θα πάω κάπου , θα πρέπει να τους κουβαλάω και τους δυο ή να πάρω έναν μόνο

Τεσπα ευχαριστώ παιδιά .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή δε αλλάζουν τα καλώδια αλλά τα καβουκιά που μπαίνουν στην πρίζα ; Το σκέφτηκα γιατί αύριο μεθαύριο θα πάω κάπου , θα πρέπει να τους κουβαλάω και τους δυο ή να πάρω έναν μόνο

Τεσπα ευχαριστώ παιδιά .

Πάρε μόνο του ipad

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...