Προς το περιεχόμενο

Βιοσυντονισμός και τρίχες κατσαρές


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι , απλα με το που βγει απο την βιοσακουλα που το προστατευει , συν του οτι το φορας , συν του οτι φθειρεται , συν του οτι μειωνεται η βιοσυντονιστικη του δραση , λρεπει σε διαστηματα περιπου 2 μηνων να το αντικαθιστας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξε γιατρο

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Θυμάμαι τη περίπτωση ενός φίλου που πήγε σε ομοιοπαθητικο επειδή είχε έντονους πονοκεφάλους. (Αφού πρώτα έκανε εξετασεις κ δε του βρήκαν τίποτα παθολογικο)

 

Του λέει κατα γράμμα:

 

Κόβεις το τσιγάρο

Κόβεις τη καφεΐνη

Κόβεις το αλκοόλ

Κόβεις τη ζάχαρη

Κόβεις τα πολλά αλατια

 

Του ακουμπαει λοιπόν την επίσκεψη κι άντε γεια.

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο μήνες είναι πολύ μικρό διάστημα, ένα καλό βραχιόλι κρατάει κοντά στα δύο χρόνια, εντάξει αν πάρεις τα φτηνά απτα jumbo είναι λογικό να σου κρατήσει δίμηνο.

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί επιτρέπουν την πώληση απο παιχνιδάδικα.Οκ καταλαβαίνω ότι η διαστημική βιονανομικρο τεχνολογία πρέπει να είναι προσιτή στον καθένα αλλά θα έπρεπε να πωλείται μόνο απο εξειδικευμένο προσωπικό ( γιατρούς /φαρμακοποιούς/ τηλεμάρκετινγκ) ώστε να μπορεί ο καταναλωτής  να πάρεις μερικές πληροφορίες για την ορθή χρήση του βραχιολιού.

 

Πολλοί δεν ξέρουν ούτε καν σε πιο χέρι πρέπει να το φορέσουν.Έλεος δηλαδή, είμαι να σκάσω πραγματικά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης αν πας σε χαρτορίχτρα, καφετζού, ταρώ με σφαίρα, βραχιολάκι βιο-ισορροπίας, και μηχάνημα βιοσυντονισμού, θα μάθεις το μέλλον σου, ποιόν θα παντρευτείς, το αποτέλεσμα του moundial, τους αριθμούς του joker και την γιατρειά για το καρκίνο.

 

 

Σύντομα σε ένα λούνα παρκ κοντά σας.

Μόνο 50€ η επίσκεψη.

 

 

Μην αργείς, το μέλλον σου βρίσκεται δίπλα στη μπαλαρίνα.

 

 

 

/sc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είναι recruiter και μετράει τα thetans σου;

 

 

Άλλη μονάδα μέτρησης αυτή, μην τα μπερδεύεις, βγαίνει και σε παρόμοια, αν όχι ίδια, μορφή αμπεροτζιμπίδας για τρέντι εμφανίσεις.;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου κατι, ο γιατρος αυτος ειναι ειναι στη Ν. Σμυρνη? Καθαρα ακαδημαικα γιατι ειχα αυτην τη συζητηση με εναν γνωστο που επισκεφθηκε κατι αναλογο (ως by the way φαση, δεν μου πολυανελυσε πραγματα και δεν μπηκα και στον κοπο να ρωτησω) και απλως αναρωτιεμαι αν ειναι trending κατασταση.

 

Όχι δεν είμαι στην Αθήνα.

 

Μάλλον αστειεύεται, εξάλλου το βραχιολακι όλοι λένε ότι δεν πρέπει να το φοράς συνέχεια και κάθε δυο μήνες πρέπει να σταματήσει να το φοράς για να μην χάλασε το βίο συντονισμό του.

Οχι , απλα με το που βγει απο την βιοσακουλα που το προστατευει , συν του οτι το φορας , συν του οτι φθειρεται , συν του οτι μειωνεται η βιοσυντονιστικη του δραση , λρεπει σε διαστηματα περιπου 2 μηνων να το αντικαθιστας .

Δυο μήνες είναι πολύ μικρό διάστημα, ένα καλό βραχιόλι κρατάει κοντά στα δύο χρόνια, εντάξει αν πάρεις τα φτηνά απτα jumbo είναι λογικό να σου κρατήσει δίμηνο.

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί επιτρέπουν την πώληση απο παιχνιδάδικα.Οκ καταλαβαίνω ότι η διαστημική βιονανομικρο τεχνολογία πρέπει να είναι προσιτή στον καθένα αλλά θα έπρεπε να πωλείται μόνο απο εξειδικευμένο προσωπικό ( γιατρούς /φαρμακοποιούς/ τηλεμάρκετινγκ) ώστε να μπορεί ο καταναλωτής  να πάρεις μερικές πληροφορίες για την ορθή χρήση του βραχιολιού.

 

Πολλοί δεν ξέρουν ούτε καν σε πιο χέρι πρέπει να το φορέσουν.Έλεος δηλαδή, είμαι να σκάσω πραγματικά

 

Τωρά αυτά τα λέτε στα σοβαρά?

 

 

 

Πάντως παιδιά η κλασσική ιατρική στην περίπτωσή μου είναι σε αδιέξοδο.

Δηλαδή όταν ξεκίνησα να έχω πρόβλημα πήγα και έκανα εξετάσεις αίματος και κάποιοι δείκτες δεν ήταν οκ.

Ακολούθησα κάποιες θεραπείες, οι δείκτες έχουν φτιάξει εδώ και καιρό αλλά τα συμπτώματα παραμένουν.

Η συγκεκριμένη γιατρός έχει σηκώσει τα χέρια και μου λέει για διάφορα εναλλακτικά.

Φίλοι και γνωστοί μου λένε για εναλλακτικά και μαγικά αναφέροντας και περιπτώσεις γνωστών τους που γιατρεύτηκαν.

 

Εγώ όντας ορθολογιστής τα μισώ και τα κοροιδεύω όλα αυτά αλλά κοντεύουν να με ψήσουν για ομοιοπαθητικά ματζούνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καταλαβαίνω αλλα εδω που το λες πχ ο FilliposMD θα πει πως εσυ φταις ή να αλλαξεις γιατρό. Γενικά αν ο γιατρός δε ξέρει δε θα κάτσει να ψάξει,αν δεν εχεις κατι κλασικό. Και εγω ειχα αλλεργία στα μάτια (extreme) και κανενας οφθαλμιατρος απο τους 10 που πηγα και σε καθηγητες κτλ δεν μου ειπε να παω σε αλλεργιολογο πχ.Απλα κολυριακι και οτι κατσει.

Γενικα πολυς κοσμος δεν βρισκει λυση στο προβλημα του.Πολλες φορες μπορει να μην υπαρχει καν λυση.

Οσο αφορα τα εναλλακτικά υπάρχει πολυ απάτη. Σε ατομα που δεν ειχαν καμια ελπιδα καμια φορα η αλλαγη τροπου ζωης τους βοηθησε πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωμόμετρο; Σαν αυτό;;;

 

1065002800_L.JPG

 

(μετράει αν είναι ωμό το κρέας; μουχαχαχα.)

 

Σαν ηλεκτρονικός, βγάζω φλυκταινες, μια με τους βιοσυντονισμούς κ μία με το "ωμόμετρο" για πλάκα στο κρέας... Στο thread με τις αλλεργίες λένε για έναν βιοσυντονιστή που έχει 100% επιτυχία κ μάλιστα στη Θεσσαλονίκη κοντά στη Μελενίκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω πάρει αποφαση και δε με πειραζει. Εδω λέει για παπατζηδες ενα thread και ενα σωρο απατεωνιες. Αλλα ειναι στη φυση του ανθρώπου τελικά να πειθεται αλλα και πονηροι να δημουργούν τετοιες μουφιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...