Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι διαφορά έχει αυτός ο πίνακας από αυτόν; Ή για να μην ανοίγετε τα links, τι διαφορά έχει ένας λευκός μαγνητικός πίνακας από έναν λευκό σκέτο;

 

Εγω δεν ξερω, αλλά υποθετω για ευκολια. Π.χ. στον μαγνητικο κολλας πανω μια σελιδα με ενα διαγραμμα χρησιμοποιοντας μαγνητακια ενω στον σκετο δεν μπορεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Πιθανό, έχω ακούσει από αρκετούς ότι δέχτηκαν κλήση από Αγγλία, χωρίς να ξέρουν κανέναν εκεί ή από άγνωστό τους τηλέφωνο. Σου λέει κάτι ο αριθμός +44 2036083486 μήπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει κάτι αυτόν τον καιρό με "περίεργες κλήσεις και μυνήματα"από τηλεφωνικούς αριθμούς με πρόθεμα +44 (Αγγλία)?????

Διαφημιστικά είναι.

Με έχουν καλέσει και εμένα για σπυρουλίνα και ένα σωρό άλλες τέτοιες μαλακίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαφημιστικά είναι.

Με έχουν καλέσει και εμένα για σπυρουλίνα και ένα σωρό άλλες τέτοιες μαλακίες.

Σπιρουλίνα +44203......... Μου κάνει "περίεργο".Αυτό στην μια γραμμή, στην άλλη έστειλαν SMS +4474....you received new picture. Δεν το έχω ανοίξει. Δεν μου κάνει για διαφήμιση σπιρουλίνα. Κάτι άλλο παίζει.

 

Βρήκα αυτό : +442036083486. Τύπος καλούντος, Εξαπάτηση. Scam numbers.

Επεξ/σία από Creta1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πιθανό, έχω ακούσει από αρκετούς ότι δέχτηκαν κλήση από Αγγλία, χωρίς να ξέρουν κανέναν εκεί ή από άγνωστό τους τηλέφωνο. Σου λέει κάτι ο αριθμός +44 2036083486 μήπως;

 

 

Σπιρουλίνα +44203......... Μου κάνει "περίεργο".Αυτό στην μια γραμμή, στην άλλη έστειλαν SMS +4474....you received new picture. Δεν το έχω ανοίξει. Δεν μου κάνει για διαφήμιση σπιρουλίνα. Κάτι άλλο παίζει.

 

Βρήκα αυτό : +442036083486. Τύπος καλούντος, Εξαπάτηση. Scam numbers.

 

Mάγος είμαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εκκαθαριστικό σημείωμα, που βλέπουμε για ποιό έτος αναφέρεται; Έχει πάνω ένα φορ. έτος 2014 και κάτω ημ/νία έκδοσης: 24/8/2015 και Ημ/νία Έκδοσης Αντιγράφου: 26/01/2016.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εκκαθαριστικό σημείωμα, που βλέπουμε για ποιό έτος αναφέρεται; Έχει πάνω ένα φορ. έτος 2014 και κάτω ημ/νία έκδοσης: 24/8/2015 και Ημ/νία Έκδοσης Αντιγράφου: 26/01/2016.

 

Aυτό αφορά στο έτος 2014 σύμφωνα με τη φορολογική δήλωση που κατατέθηκε το 2015. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εκκαθαριστικό σημείωμα, που βλέπουμε για ποιό έτος αναφέρεται; Έχει πάνω ένα φορ. έτος 2014 και κάτω ημ/νία έκδοσης: 24/8/2015 και Ημ/νία Έκδοσης Αντιγράφου: 26/01/2016.

 

Αυτό που λέει ο katergaris, φορολογικό έτος 2014, άρα τη δήλωση την έκανες το 2015. Έχει 2-3 χρόνια που έχει αλλάξει αυτό, αν δεις σε πιο παλιό εκκαθαριστικό λέει οικονομικό έτος και όχι φορολογικό.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε μετά από πόσα χρόνια ένας τραπεζικός λογαριασμός γίνεται ανενεργός ή/και διαγράφεται; Τον βασικό μου λογαριασμό τον οποίο χρησιμοποιώ σε τακτική βάση τον έχω στην Πειραιώς, αλλά έχω και έναν στην Εθνική τον οποίο μάλλον θα μου ζητήσουν στην δουλειά που έπιασα πρόσφατα για την κατάθεση του μισθού. Τον λογαριασμό της Εθνικής έχω να τον χρησιμοποιήσω κάπου 2-3 χρόνια τουλάχιστον και δεν ξέρω τι παίζει (μένω σε χωριό και δεν έχουμε κατάστημα Εθνικής για να περάσω να ρωτήσω). Στον λογαριασμός την Εθνικής δεν έχω ούτε ένα cent μέσα αν έχει σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε μετά από πόσα χρόνια ένας τραπεζικός λογαριασμός γίνεται ανενεργός ή/και διαγράφεται; Τον βασικό μου λογαριασμό τον οποίο χρησιμοποιώ σε τακτική βάση τον έχω στην Πειραιώς, αλλά έχω και έναν στην Εθνική τον οποίο μάλλον θα μου ζητήσουν στην δουλειά που έπιασα πρόσφατα για την κατάθεση του μισθού. Τον λογαριασμό της Εθνικής έχω να τον χρησιμοποιήσω κάπου 2-3 χρόνια τουλάχιστον και δεν ξέρω τι παίζει (μένω σε χωριό και δεν έχουμε κατάστημα Εθνικής για να περάσω να ρωτήσω). Στον λογαριασμός την Εθνικής δεν έχω ούτε ένα cent μέσα αν έχει σημασία.

Για να διαγραφεί θέλει πολλά χρόνια, μπορεί και 20 αν θυμάμαι καλά. Ανενεργός μπορεί να έχει γίνει όμως, οπότε θα χρειαστεί επικαιροποίηση στοιχείων και μια κίνηση (κατάθεση - ανάληψη) για να ενεργοποιηθεί ξανά. Έτσι έγινε πρόσφατα στην πειραιώς με μένα τουλάχιστον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό αφορά στο έτος 2014 σύμφωνα με τη φορολογική δήλωση που κατατέθηκε το 2015. 

Οπότε αυτό που μπορώ να βγάλω τώρα θα αφορά το 2015, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...