Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Saxos55 κοιταξα ενα λογαριασμο δεη και η κιλοβατωρα ειναι ~0,1 ευρω. Εσυ την εβαλες 0,2 γιατι εβαλες και φπα, και ολα αυτα τα εξτρα (κατι για κοινωνικες υπηρεσιες, ρυπανση, νεριτ, κλπ κλπ; ) (οντως τελικα βγαινει καπου τα διπλασια λεφτα, ~40% ειναι αυτα)

 

Ναι, η "καθαρή" κιλοβατώρα είναι γύρω στο δεκάλεπτο. Το θέμα είναι πως αυτό το νούμερο είναι πλασματικό, δεν πληρώνει κανείς μόνο την τιμή κιλοβατώρας. Επίσης η ΝΕΡΙΤ δε συμπεριλαμβάνεται στο εικοσάλεπτο.

Περισσότερα για το πως μπορείς να υπολογίσεις ακριβώς πόσο πληρώνεις εσύ την κιλοβατώρα εδώ (διάβασε από τη μέση και κάτω, το παράδειγμα), να μην κάνουμε κατάχρηση του thread

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για παραλαβή άφιξης εξωτερικού στο Ελ.βενιζέλος που να παρκάρω; πρέπει να πληρωσω και πόσο;

 

Στις αφίξεις γίνεται συνήθως χαμός και διώχνουν συνέχεια. Αν το πας σωστά με την ώρα( δηλ. μη πας την ώρα της άφιξης, πήγαινε λίγο πιο μετά, αφού έχει φτάσει η πτήση) μπορείς να παρκάρεις στο παρκινγκ μικρής διάρκειας, που είναι δωρεάν για 20 λεπτά. Αν περάσουν και δεν έχετε βρεθεί, το πολύ πολύ να κάνεις και κάνα κύκλο, ή περιμένεις μέσα στο αμάξι μέχρι να σε διώξουν, κάνεις κύκλο, επαναλαμβάνεις. Αν θες να παρκάρεις στο μικρής διάρκειας για παραπάνω από 20λεπτά, δες εδώ τον τιμοκατάλογο https://www.aia.gr/el/traveler/parking/airport-parking/Short-Term-Parking#είναι κάτω κάτω

Παίζουν και οι αναχωρήσεις (πάνω) που συνήθως είναι καλύτερα τα πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις πως μπορω να απενεργοποιήσω εντελως τους υποτιτλους απο τις συνδρομες youtube καναλιων που παρακολουθω γιατι μου βγαζουν αυτοματα τους αγγλικους υποτιτλους και κατι τετοιο δεν το θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις πως μπορω να απενεργοποιήσω εντελως τους υποτιτλους απο τις συνδρομες youtube καναλιων που παρακολουθω γιατι μου βγαζουν αυτοματα τους αγγλικους υποτιτλους και κατι τετοιο δεν το θελω.

 

Στις ρυθμίσεις, Playback

post-175401-0-37854900-1427132696_thumb.jpg

 

ξετίκαρε το Always show captions

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω κανει φιλε μου αλλα παλι σε καποια καναλια και βιντεος δειχνει αυτοματα υποτιτλους χωρις να το εχω επιλεξει.

Ακομα και ολα να τα εχω ξετικαρει παλι το ιδιο.

 

Μπορεις να καταλαβεις τι φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το εχω κανει φιλε μου αλλα παλι σε καποια καναλια και βιντεος δειχνει αυτοματα υποτιτλους χωρις να το εχω επιλεξει.

Ακομα και ολα να τα εχω ξετικαρει παλι το ιδιο.

 

Μπορεις να καταλαβεις τι φταιει?

μηπως ειναι ενσωματομενα στο βιντεο>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειναι γιατι ενω ειναι προεπιλεγμενοι οι automatic english subtitles αν καθε φορα που βλεπω το οποιο βιντεο τους απενεργοποιησω δεν τους δειχνει.

 

Και εκει ειναι που παραξενευομαι οτι μερικα βιντεο δειχνουν προεπιλεγμενα αγγλικους υποτιτλους οτι και να κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν βίντεο στα οποία έχει επιλέξει ο uploader να παίζουν οι υπότιτλοι by default.

Σε αυτά τα βίντεο δε μπορείς να κάνεις κάτι (νομίζω).

Μου τυχαίνει κι εμένα. Αναγκαστικά τους κλείνεις αφού ξεκινήσει το βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν το εχω ξαναδει.

 

Και ειδικα σε καποια βιντεο που παλιοτερα δεν ειχε προεπιλεγμενους υποτιτλους τωρα εχει οποτε δεν νομιζω να φταιει αυτο που λες.

 

Οριστε ενα βιντεο(Και ολα τα βιντεο αυτου του καναλιου) που παλιοτερα δεν ειχε αγγλικους υποτιτλους και τωρα εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ειδικα σε καποια βιντεο που παλιοτερα δεν ειχε προεπιλεγμενους υποτιτλους τωρα εχει οποτε δεν νομιζω να φταιει αυτο που λες.

 

Κάποια στιγμή αποφάσισε ο uploader να βάλει υπότιτλους. Μπορεί να το κάνει και εκ των υστέρων από το dashboard του youtube. Δεν είναι υποχρεωτικό να το ξανανεβάσει το βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...