Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον έχεις παλιότερη έκδοση; Αν βάλεις νεότερη (η 4.1.2 είναι η τελευταία), μετά το κείμενο έχει επιλογή να ξετσεκάρεις και μην σε προειδοποιεί κάθε φορά που πας να σώσεις σε άλλη μορφή φορμάτ.

Οπότε ή περνάς την τελευταία, ή αν δεν θέλεις, δες μήπως στην δική σου το έχει κάπου αλλού, σε κανένα μενού properties, options ή κάτι τέτοιο... όπως και να 'χει όμως, δεν σε εμποδίζει να το σώσεις, προειδοποίηση / ενημέρωση είναι... πατάς απλά "continue" ("συνέχεια") και το σώζει.

 

Παλιοτερη εκδοση του open office ή του word?

Βασικα με ενδιαφερει να μην εχω απωλειες στο κειμενο, ειναι ασφαλες να πατησω continue?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Του office.

 

Aν έχεις απλό κείμενο δεν θα έχεις απώλειες. Δεν χάνει τίποτα δλδ από στοίχιση, bold, italics και λοιπά κλασσικά της μορφοποίησης.

 

Από τη δική μου -σχετικά μικρή- εμπειρία, σε ότι μετατροπές έχω κάνει από ο.office σε word, απώλειες έχω δει μόνο όταν έπαιζε πολυτονικό κείμενο, ή αν υπήρχαν πίνακες, σχήματα κλπ.

 

Σε κάθε περίπτωση,

α) κράτησε ένα αντίγραφο από το αρχικό office αρχείο σου ώστε ότι και να γίνει να μην ανησυχείς, και

β) ανοίγεις μετά στο word το νέο .doc αρχείο της μετατροπής, για να τσεκάρεις το αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξέρουμε τι να ψάξω στο google για να βρω παρόμοιες φωτογραφίες με αυτές του βίντεο;

δεν ξέρω τι να ψάξεις η συγκεκριμένη φώτο είναι πάντως αυτή

http://static1.squarespace.com/static/53323bb4e4b0cebc6a28ffa2/t/553e2fc6e4b06614df78fc81/1430138825524/The-Joker-Suicide-Squad.jpg?format=750w

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλει λέει η άλλη να μαζέψει καμιά 20αριά βιντεάκια τραβηγμένα από καμιά 20αριά κινητά, και όλα μαζί να τα κάνει ένα βίντεο και να το σώσει σε μορφή dvd. Υπάρχει free προγραμματάκι και γενικά κάνας απλός τρόπος να γίνει; Μην κάθομαι να περνάω nero και τέτοια, δεν έχω... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλει λέει η άλλη να μαζέψει καμιά 20αριά βιντεάκια τραβηγμένα από καμιά 20αριά κινητά, και όλα μαζί να τα κάνει ένα βίντεο και να το σώσει σε μορφή dvd. Υπάρχει free προγραμματάκι και γενικά κάνας απλός τρόπος να γίνει; Μην κάθομαι να περνάω nero και τέτοια, δεν έχω... :)

 

dvdfick, freemake video converter (το πρώτο φτιάχνει αποκλειστικά μορφή dvd video, το δεύτερο φτιάχνει και καφέδες, ταραμοσαλάτα, παπάδες και τα σχετικά...)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλεκτρική συσκευή κουζίνας, λέει στις οδηγίες "use with wall or base receptacle only".

Ο γούγλορας με μπέρδεψε, τι ακριβώς εννοεί ο ποιητής με το base receptacle; Τα σούκο εννοεί; πολύπριζο είναι no-no;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

Ξέρουμε τι να ψάξω στο google για να βρω παρόμοιες φωτογραφίες με αυτές του βίντεο;

μία βασικά βλέπω στο βίντεο.. anyway αν κατάλαβα καλά θες fanarts οπότε ψάξε τι θες με το "fanart" μετά πχ "joker fanart" αν και τον συγκεκριμένο τον βρήκα σαν "comic joker fanart"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μία βασικά βλέπω στο βίντεο.. anyway αν κατάλαβα καλά θες fanarts οπότε ψάξε τι θες με το "fanart" μετά πχ "joker fanart" αν και τον συγκεκριμένο τον βρήκα σαν "comic joker fanart"

εντάξει πόσο καιρό ψάχνω τι είναι αυτά και δεν μπορούσα να βρω γιατί δεν είχα ιδέα τι είναι το fan art.

είσαι τύπος :*

 

 

 

 

 

edit

Σε ποιο σάιτ κοιτάμε το tracking από iherb?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλεκτρική συσκευή κουζίνας, λέει στις οδηγίες "use with wall or base receptacle only".

Ο γούγλορας με μπέρδεψε, τι ακριβώς εννοεί ο ποιητής με το base receptacle; Τα σούκο εννοεί; πολύπριζο είναι no-no;

 

Εννοεί με τροφοδοσία κατευθείαν από τον άξονα πίνακα-πρίζας, χωρίς μεσολάβηση μπαλαντέζων ή επεκτάσεων.

Base receptacles απ' όσο ξέρω είναι στην ουσία βιομηχανικές κλέμες που συνήθως εντοιχίζονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit

Σε ποιο σάιτ κοιτάμε το tracking από iherb?

 

το ειχα ψαξει κι εγω αυτο αλλα δεν ειχα καταφερει να βρω κατι, ειχα καταληξει στο οτι το tracking number που βαζουν ειναι ο αριθμος παραγγελιας για να μπορεις να τους ρωτησεις κατι στο costumer service

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δίνει tracking το Iherb, όντως το tracking code είναι το order number, τους είχα "κράξει" για αυτό στο customer support (εξάλλου USPS χρησιμοποιούν, μπορούν να κάνουν συμφωνία και για registered/tracking parcels).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Τι είναι αυτα που χρησημοποιεί για να κανει το κανει όλο αυτό? Ενώ αυτες τις ίνες και το gel. Τι είναι αυτά?

 

 

Παρακαλώ απάντηση με παράθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του office.

 

Aν έχεις απλό κείμενο δεν θα έχεις απώλειες. Δεν χάνει τίποτα δλδ από στοίχιση, bold, italics και λοιπά κλασσικά της μορφοποίησης.

 

Από τη δική μου -σχετικά μικρή- εμπειρία, σε ότι μετατροπές έχω κάνει από ο.office σε word, απώλειες έχω δει μόνο όταν έπαιζε πολυτονικό κείμενο, ή αν υπήρχαν πίνακες, σχήματα κλπ.

 

Σε κάθε περίπτωση,

α) κράτησε ένα αντίγραφο από το αρχικό office αρχείο σου ώστε ότι και να γίνει να μην ανησυχείς, και

β) ανοίγεις μετά στο word το νέο .doc αρχείο της μετατροπής, για να τσεκάρεις το αποτέλεσμα.

 

 

Απλα κειμενα εχω μεν, αλλα εχουν εναλλαγη αγγλικων ελληνικων, χρωματων και bold.

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι μη χαθει λεξη απο το κειμενο.

Αλλα αφου μου λες "σε καθε περιπτωση να κρατησω ενα εντιγραφο" τοτε ανοιγω νεο word, μεταφερω εκει τα κειμενα μου κι εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Το να κρατησω ενα αντιγραφο του αρχικου office δε λεει κατι, αφου αυτα τα κειμενα αλλαζουν πολύ συχνα.

 

Εχει σημασια αν το νεο αρχειο ειναι rtf  ή docx?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...