Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο κύριος Παππάς υποστήριξε ότι για όσα κανάλια δεν πάρουν άδεια «δεν θα πέσει μαύρο» και ότι θα ακολουθήσει μια μεταβατική περίοδος,

 

Πόσο θα είναι η μεταβατική περίοδος και τι θα γίνει μετά, κανείς δεν ξέρει.

Μπορεί να μεταδίδουν μόνο στην Αττική υπό άλλη ονομασία ή υπό άλλη σύνθεση. Μπορεί να μεταδίδουν δικτυακά. Μπορεί ακόμα όπως λες και στη Nova ή τον OTEtv. 

 

Πάντως σε τέτοια περίπτωση σίγουρα δε θα διατηρήσουν το μέγεθός τους (από πλευράς υπαλλήλων)

 

 

Θα περάσουν σε μεταβατική περίοδο.

 

Που σημαίνει αν ριξετε φράγκα μπορεί να βρεθεί καμία άδεια και για εσας....

 

Με την δικαιολογία ολα τα κάναμε για τους εργαζόμενους.... ;)

 

 

Ούτε αυτοί δεν ξέρουν...

 

Θενξ γκάιζ για τις απαντήσεις, αλλά το ερώτημά μου παραμένει. Ίσως δεν το έθεσα εγώ σωστά. Το ερώτημα είναι, αν κάποιο από τα υπάρχοντα κανάλια δεν πάρει άδεια, π.χ. το Mega, θα μπορεί να εκπέμπει πανελλήνια μέσω nova και otetv, δηλαδή μέσω δορυφόρου, ή επειδή δεν θα έχει τη σχετική άδεια θα πρέπει να διακόψει την πανελλήνια εκπομπή; Δηλαδή, η άδεια αφορά τις ελεύθερες συχνότητες ή και τις δορυφορικές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα μπορεί να εκπέμπει ιντερνετικά/δορυφορικά αν το επιλέξει αλλά εκεί μιλάμε για άλλα νούμερα.

Τώρα η διαγωνιστική διαδικασία γίνεται για της πανελλήνιας εμβέλιας κανάλια γενικού περιεχομένου.

Από κει και πέρα θα δοθούν και θεματικές άδειες(ψυχαγωγικού τύπου π.χ.) φαντάζομαι μέσω άλλης διαδικασίας και φθηνότερα (αυτό λέει η λογική βάσει του ανταγωνισμού).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενξ γκάιζ για τις απαντήσεις, αλλά το ερώτημά μου παραμένει. Ίσως δεν το έθεσα εγώ σωστά. Το ερώτημα είναι, αν κάποιο από τα υπάρχοντα κανάλια δεν πάρει άδεια, π.χ. το Mega, θα μπορεί να εκπέμπει πανελλήνια μέσω nova και otetv, δηλαδή μέσω δορυφόρου, ή επειδή δεν θα έχει τη σχετική άδεια θα πρέπει να διακόψει την πανελλήνια εκπομπή; Δηλαδή, η άδεια αφορά τις ελεύθερες συχνότητες ή και τις δορυφορικές;

 

 

Ο κύριος Παππάς υποστήριξε ότι για όσα κανάλια δεν πάρουν άδεια «δεν θα πέσει μαύρο» και ότι θα ακολουθήσει μια μεταβατική περίοδος,

 

Πόσο θα είναι η μεταβατική περίοδος και τι θα γίνει μετά, κανείς δεν ξέρει.

Μπορεί να μεταδίδουν μόνο στην Αττική υπό άλλη ονομασία ή υπό άλλη σύνθεση. Μπορεί να μεταδίδουν δικτυακά. Μπορεί ακόμα όπως λες και στη Nova ή τον OTEtv

 

Πάντως σε τέτοια περίπτωση σίγουρα δε θα διατηρήσουν το μέγεθός τους (από πλευράς υπαλλήλων)

 

Κι ενα link (για internet και Nova/OTEtv)

http://www.topnews.gr/spirtzis-ta-kanalia-pou-den-tha-paroun-adeia-mporoun-na-ekpempoun-diadiktiaka/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια πιστωτικη καρτα απο την Πειραιως. Μου χρεωνει ετησια συνδρομη 29 ευρω. Μπορω να ζητησω να μη υπαρχει αυτη η χρεωση;

Δεν θα σου απαντησω ευθεως αλλα θα σου πω τι εκανα εγω.

Ειχα μια πιστωτική Visa της Πειραιώς. Στην αίτηση ελεγε οτι για τον πρωτο χρονο ειναι δωρεαν και μετα 35€ για καθε χρονο, εκτός και κανεις αγορες 2000€ μεσα στο χρονο οποτε επαιρνες και τον επομενο χρονο δωρεαν .

Επι εναν χρονο την χρησιμοποιησα ελαχιστα.

Εναν μηνα πριν συμπληρωθει ο χρονος επισκεφτηκα ενα καταστημα και ζητησα να γινει ακυρωση της καρτας, επειδη δεν την χρειαζομαι. (Χρησιμοποιω καρτες χρεωστική και πιστωτικη αλλης τραπεζας, μεσω της οποιας παιρνω την μισθοδοσια μου)

Η υπαλληλος στο καταστημα προσπαθησε να με αποτρεψει να την ακυρωσω λεγοντας οτι δυσκολα εκδιδονται νεες και καλο ειναι να την εχω ας μην την χρησιμοποιω.

Επεμενα, και τοτε καλεσσε στα κεντρικα και μου εδωσε το τηλεφωνο να  μιλησω. Επανελαβα κι εκει το αιτημα και τους λογους και η απαντηση τους ηταν να κρατησω την καρτα, για δυο ακομη χρονια δωρεαν και μετα βλεπουμε για την χρεωση απο εκει και περα. Μου ειπαν βεβαια οτι αν ξεπερναω τις 2000€ αγορες τον χρονο θα συμεχισουν να μου την παρεχουν δωρεαν. Για τα δυο ομως χρονια , μετα το πρωτο, δεσμευτηκαν οτι θα ειναι δωρεαν. με επεισαν και την κρατησα, μεχρι στιγμης 18 μηνες απο την αρχικη εκδοση και 6 μηνες απο την πρωτη επετειο δεν εχω χρεωθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εχω μια χαζη ερωτηση.

 

Εχω 2 pdf αρχεια με σκαναρισμενα εγγραφα. Τα αρχεια ειναι 11Mb και 12Mb και θελω να τα μικρυνω λιγο για να ειναι το καθενα λιγοτερο απο 10Mb. Πώς μπορω να το κανω αυτο; ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εχω μια χαζη ερωτηση.

 

Εχω 2 pdf αρχεια με σκαναρισμενα εγγραφα. Τα αρχεια ειναι 11Mb και 12Mb και θελω να τα μικρυνω λιγο για να ειναι το καθενα λιγοτερο απο 10Mb. Πώς μπορω να το κανω αυτο; ευχαριστω.

Εγω θα τα ξανασκαναριζα με μικρότερη αναλυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εχω μια χαζη ερωτηση.

 

Εχω 2 pdf αρχεια με σκαναρισμενα εγγραφα. Τα αρχεια ειναι 11Mb και 12Mb και θελω να τα μικρυνω λιγο για να ειναι το καθενα λιγοτερο απο 10Mb. Πώς μπορω να το κανω αυτο; ευχαριστω.

http://m.wikihow.com/Reduce-PDF-File-Size

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να είναι και ολοκληρωμένη η απάντηση:

Σήμερα σε συνεντευξη στον RealFM είπε η κα. Γεροβασίλη ότι η μεταβατική περίοδος θα είναι μάξιμουμ 90 ημέρες

(στο ηχητικό, από το 27:54 και μετά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν πας σε μια δουλειά και κανεις συμβαση για τεσσερης μηνες, αλλα αποφασιζει να σε διωξει στους τρεις, τι ισχυει;

Νομίζω πως καθώς γίνεται υπ'ευθύνη του εργοδότη είναι υποχρεωμένος να σου πληρώσει και τους 4 μήνες έως τον μήνα δηλαδή που έχετε υπογράψει. Ρώτα και έναν λογιστή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαταλαβαίνω οτι η εικόνα ειναι θολή και στο google search δε βρηκα κάτι, αλλά επειδή η φιγούρα κάτι μου θυμίζει, μπορει κάποιος να μου πει αν ανηκει σε κάποιο έργο (πχ Πικάσο) ή είναι κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ

 

 

post-236054-0-20577500-1472542692_thumb.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...