Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η λογική και η σωστή εμπορική πρακτική λέει ναι.

Νομοθεσία συγκεκριμένη δεν υπάρχει, αλλά στην ουσία έχουν αθετήσει τη μεταξύ σας σύμβαση (και μάλιστα δύο φορές, τη μία που δεν είχαν αυτό που παρήγγειλες και την άλλη όταν δεν τήρησαν την ημερομηνία).

Αν η παραγγελία στις 30 έγινε online ή από απόσταση (τηλέφωνο, fax κτλ) ισχύουν τα γνωστά περί αναιτιολόγητης υπαναχώρησης (σε περίπτωση που αρχίσουν τα μα μου ξου του).

 

Βασικά, για να μην έχουν πάρει τηλ. το πιο πιθανό είναι ότι δε μπορούν να την ξαναβρούν στα ίδια χρήματα από τον προμηθευτή και παίζουν καθυστερήσεις. Κοινώς μάλλον θα χαρούν που θα πας να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

Για αυτό καθυστέρησα :P

 

Και εγώ για εκεί το πάω, θα δω. Θα περάσω σήμερα απο το μαγαζί και ενημερώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

αγόρασα κάτι από ebay αλλά ήρθε ελαττωματικό. Πλήρωσα κατευθείαν στην σελίδα του ebay, δεν με πήγε στο paypal. (έβαλα τα στοιχεία της κάρτας στο τελευταίο βήμα στο ebay-δεν μου ήρθε email από paypal).

 

Τώρα που ήρθε ελαττωματικό τι πρέπει να κάνω;

 

Στο "contact seller" έχω αυτές τις επιλογές.

 

post-152629-0-72216500-1473764582_thumb.png

 

Κάνω "request a refund";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα πουθενα οτι εγω με 8500 δηλωση θελω και επιδοματα. Απλα αυτα τα λεφτα τα χα το 2015 σαν εισοδημα, τωρα ολο το 16 να εβγαλα 2000 ευρω, αλλα με το αμαξι εχω τεκμηριο κοντα στα τεσσερα χιλιαρικα.

 

Εγω με εισοδημα 0 χιλιαρικα και σπιτι αντι αυτοκινητου(περιπου ιδια χιλιαρικα τεκμηριο με το αμαξι σου) δε παιρνω κανενα επιδομα. Μαλιστα για το σπιτι πληρωνω στεγαστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παράλογο δεν απελευθερώνει, τυφλώνει.

 

Μάλλον για τους τάχα επαναστάτες με παράλογα κινήματα, ότι έτσι δεν απελευθερώνουν τον κόσμο (απο τα δεσμά του καπιταλισμοί, θα μπορούσαν να προσθέσουν κάποιοι), αλλά τυφλώνονται και δεν προσφέρουν τίποτα.

 

Κάπως έτσι θα το εξηγούσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

To παράλογο δεν απελευθερώνει, τυφλώνει.

 

Μάλλον για τους τάχα επαναστάτες με παράλογα κινήματα, ότι έτσι δεν απελευθερώνουν τον κόσμο (απο τα δεσμά του καπιταλισμοί, θα μπορούσαν να προσθέσουν κάποιοι), αλλά τυφλώνονται και δεν προσφέρουν τίποτα.

 

Κάπως έτσι θα το εξηγούσα.

Θενξ, ομως λεει bind, αρα δενει :)

Το κακο ειναι πως το εχω out of context και δεν προτιθεμαι να διαβασω Καμυ σε αυτην τη φαση, αλλα θα με ενδιεφερε το συγκεκριμενο κομματι ως αναλυση, που αναφεροταν κλπ  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενξ, ομως λεει bind, αρα δενει.Το κακο ειναι πως το εχω out of context και δεν προτιθεμαι να διαβασω Καμυ σε αυτην τη φαση, αλλα θα με ενδιεφερε το συγκεκριμενο κομματι ως αναλυση :)

Damn it, αυτό σου κάνει το πολύ διάβασμα χωρίς καφέ. Blind διάβασα ο τυφλός.

 

Θα το ξανακοιτάξω. Βασικά θα πάω να πιω καφέ, αγνοείστε με :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο όσο ξέρω όχι, αλλά με ανησυχεί που σε απασχολούν τέτοια θέματα.

 

Ίσως μπορεί αν έχει πρόσβαση στον isp provider σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...