Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση. Στην αδερφή μου πήραν το δίπλωμα γιατί πέρασε κόκκινο. Δίπλωμα αυτοκινήτου. Μπορεί να οδηγήσει μηχανάκι? Να βγάλει εκεί δίπλωμα?

Εχει διαφορεετικο διπλωμα για μηχανακι ? Αλλο ; (δεν νομιζω να εχει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκανε μαλακια και είναι η δεύτερη φορά και της το πήραν για 6 μήνες. Και μου λέει αν μπορεί να πάει να βγάλει για μηχανάκι. Δεν είχε για μηχανάκι θέλει να βγάλει τώρα. Μπορεί? η μετράει η παράβαση γενικά για όλα τα διπλώματα που έχεις σε όποιο όχημα και να έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε μαλακια και είναι η δεύτερη φορά και της το πήραν για 6 μήνες. Και μου λέει αν μπορεί να πάει να βγάλει για μηχανάκι. Δεν είχε για μηχανάκι θέλει να βγάλει τώρα. Μπορεί? η μετράει η παράβαση γενικά για όλα τα διπλώματα που έχεις σε όποιο όχημα και να έχεις?

Ωσπου να βγαλει για μηχανακι και να το παραλαβει θα περασει το μισο εξαμηνο. και απο οτι ξερω το βαζουν στην ιδια καρτα, δηλαδη σε αυτη που της εχουν αφαιρεσει.

Οσοι ειχαμε απο παλια εντυπο για μηχανακι, μας καλεσαν και το παραδοσαμε (δοσαμε και 30€ ) και το ενοποιησαν με του αυτοκινητου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε μαλακια και είναι η δεύτερη φορά και της το πήραν για 6 μήνες. Και μου λέει αν μπορεί να πάει να βγάλει για μηχανάκι. Δεν είχε για μηχανάκι θέλει να βγάλει τώρα. Μπορεί? η μετράει η παράβαση γενικά για όλα τα διπλώματα που έχεις σε όποιο όχημα και να έχεις?

Μήπως να μην βγάλει γιατί είναι επικίνδυνη? 

 

Στο λεώ γιατί το κόκκινο είναι απο τα χειρότερα και μέχρι και ως πεζό πήγανε να με χτυπήσουνε μια μέρα και ούτε που σταματήσανε.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε μαλακια και είναι η δεύτερη φορά και της το πήραν για 6 μήνες. Και μου λέει αν μπορεί να πάει να βγάλει για μηχανάκι. Δεν είχε για μηχανάκι θέλει να βγάλει τώρα. Μπορεί? η μετράει η παράβαση γενικά για όλα τα διπλώματα που έχεις σε όποιο όχημα και να έχεις?

 

Μετράει για όλα τα διπλώματα

Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια την εκραξα και εγω μην το ψαχνεται.Ρωτησα και σε σχολη και μου ειπαν το ιδιο πραγμα.Υπομονη 6 μηνες.Καλα να παθει?Καλα να παθει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ινσόμνιαξ ήρθε η ώρα να χρειαστώ τα φώτα σας :shifty:  Χύθηκε σε μαρμάρινο πάτωμα μπλε οινόπνευμα και σε κείνο το σημείο από άσπρο έγινε γαλάζιο.. (και με σκέτο νερό δεν επανέρχεται.. :wacko:) Έχει κανείς εμπειρία πώς να το επαναφέρω..?

 

edit: Μια απορία εξέθεσα και γω κι έγινε αμέσως σεισμός d015.gif

Mιλα με πατωματζη. Μην κανεις κανα περιεργο γιατροσοφι γιατι μπορει να το κανεις χειροτερα και να σου στοιχισει ο κουκος αηδονι στο τελος. Θεωρω πως θελει τριψιμο γιατι το μαρμαρο ειναι γενικα πορωδες υλικο.

Επειδη ειχα φερει πατωματζη προσφατα, μου ειχε πει σε ενα σημειο (σε προσοψη καταστηματος) να βαλω ακουαφορτε και να το τριψω με χοντρο συρμα. ΔΕΝ στο προτεινω εννοειται και βαζω τρελο disclaimer γιατι δεν το εχω κανει ο ιδιος ακομα, απλα σου λεω τι μου ειπε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα πρόσφατα ταυτότητα που πάω να την δηλώσω ; ΙΚΑ που έχω βγάλει ΑΜΑ και εφορία που έχω βγάλει ΑΦΜ ; Φορολογική δήλωση φέτος θα κάνω πρώτη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα πρόσφατα ταυτότητα που πάω να την δηλώσω ; ΙΚΑ που έχω βγάλει ΑΜΑ και εφορία που έχω βγάλει ΑΦΜ ; Φορολογική δήλωση φέτος θα κάνω πρώτη φορά.

IKA  - Εφορία - τράπεζες - κινητά τηλέφωνα. Μια μέρα θα χρειαστείς να τρέξεις για όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ο πατερας ειναι απο Ιταλια, η μανα απο Γερμανια και μενουν και εργαζονται νομιμα Ελλαδα το παιδι που θα κανουν στην Ελλαδα ειναι Ελληνοπουλο?Δηλαδη οταν μεγαλωσει θα θεωρειτε γνησιος Ελληνας μιας κ γεννηθηκε κ μεγαλωσε εδω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ο πατερας ειναι απο Ιταλια, η μανα απο Γερμανια και μενουν και εργαζονται νομιμα Ελλαδα το παιδι που θα κανουν στην Ελλαδα ειναι Ελληνοπουλο?Δηλαδη οταν μεγαλωσει θα θεωρειτε γνησιος Ελληνας μιας κ γεννηθηκε κ μεγαλωσε εδω?

Θα έχει ελληνική υπηκοοτητα...

 

Τώρα οι γείτονες ή τα παιδιά στο σχολείο τι θα τον θεωρούν εξαρτάται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ολυμπιακή δέχεται boarding pass σε κινητό ε;

 

Η Aegean δέχεται 100%, μιας και μόνο με boarding pass απ' το PassBook ταξιδεύω πλέον.

 

Φαντάζομαι, μιας και είναι η ίδια εταιρεία, το ίδιο θα ισχύει και για την Ολυμπιακή. Στο site πάντως που μπήκα από περιέργεια (της Ολυμπιακής) και πήγα για web checkin, με έκανε redirect σε σελίδα της Aegean.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Aegean δέχεται 100%, μιας και μόνο με boarding pass απ' το PassBook ταξιδεύω πλέον.

 

Φαντάζομαι, μιας και είναι η ίδια εταιρεία, το ίδιο θα ισχύει και για την Ολυμπιακή. Στο site πάντως που μπήκα από περιέργεια (της Ολυμπιακής) και πήγα για web checkin, με έκανε redirect σε σελίδα της Aegean.

Νομίζω κάπου είδα στο site ότι είναι οκ και δε χρειάζεται εκτύπωση. Thanks :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κουμπώσεις έναν σκληρό δίσκο με λειτουργικο σύστημα και λογισμικό απο έναν υπολογιστή σε άλλον θα μπουτάρει κανονικά

Επεξ/σία από Anorymous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...