Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κουμπώσεις έναν σκληρό δίσκο με λειτουργικο σύστημα και λογισμικό απο έναν υπολογιστή σε άλλον θα μπουκάρει κανονικά

win8.1 και μετά, ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και σε windows 7 ίσως. Αρκετά πιθανό, μιας που το έχω κάνει πολλές φορές, αλλά αν είναι διαφορετική μάρκα τα τσιπσετ έτρωγα επανεκιννήσεις.

 

Πχ σε socket 775 με gigabyte-asus-msi-dfi μητρικές έκανα τον δίσκο βόλτα. Με το που τον έβαλα σε μια dell nvidia 775, έτρωγα επανεκκινησεις. Δίσκος που έκανα φορματ στην nvidia δεν δούλευε στις άλλες τέσσερις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

win8.1 και μετά, ναι.

Είχα πάρει έναν ssd πριν 8 μήνες για το λαπτοπ και το αναβάθμισα στα 10 τα έπαιξε όμως πρόσφατα και αν το κόστος επισκέυεις είναι μεγάλο λέω να πάρω σταθερο και να κρατήσω τον δίσκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά άλλαξε το chrome? Σήμερα έχει διαφορετική εμφάνιση ..έχω windows7 μήπως έγινε κάποια αναβάθμιση;

Εγω δεν βλεπω αλλαγη, προς το παρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε παιδιά άλλαξε το chrome? Σήμερα έχει διαφορετική εμφάνιση ..έχω windows7 μήπως έγινε κάποια αναβάθμιση;

Ναι, κατι πρεπει να εγινε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν βλεπω αλλαγη, προς το παρον

Σταδιακά το περνάνε λογικά. Σε μένα άλλαξε πριν 3-4 μέρες, στις κοπελιάς τον λογαριασμό πριν καμια εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει έναν ssd πριν 8 μήνες για το λαπτοπ και το αναβάθμισα στα 10 τα έπαιξε όμως πρόσφατα και αν το κόστος επισκέυεις είναι μεγάλο λέω να πάρω σταθερο και να κρατήσω τον δίσκο

Θα παίζει.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτόν που τρώει όλο του το φαΐ και κλέβει και του διπλανού αλγόριθμου.

 

 

A greedy algorithm is an algorithmic paradigm that follows the problem solving heuristic of making the locally optimal choice at each stage[1] with the hope of finding a global optimum.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά άλλαξε το chrome? Σήμερα έχει διαφορετική εμφάνιση ..έχω windows7 μήπως έγινε κάποια αναβάθμιση;

 

 

Ναι, κατι πρεπει να εγινε..

 

Ναι, εφάρμοσαν το Material Design στο πάνω μέρος (μικρότερο address bar και άλλο μικρότερο font).

Μου τη σπάει απίστευτα (όχι επειδή δεν το έχει συνηθίσει, αλλά επειδή δεν έχω πρεσβυωπία).

 

Πως να το ξεφορτωθείτε:

1. Γράφετε: chrome://flags στην address bar

2. Ctrl+F (find) ή scroll down μέχρι να βρείτε το: Material Design in the browser's top chrome

3. Αλλάζετε το drop down από Default σε Non-Material

 

EDIT: Από ότι βλέπω τώρα, η αλλαγή αυτή έχει γίνει καιρό σε άλλους (το Material Design στην έκδοση 53). Εμένα πάντως σήμερα μου εμφανίστηκε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που μπορω να κατεβασω το messenger του facebook για windows desktop γιατι σε ενα googlαρισμα που εκανα βρηκα αυτο που δεν νομιζω να ειναι το επισημο messenger για windows desktop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από το meteo και το freemeteo γνωρίζετε κάποια άλλη σελίδα για τον καιρό που να δίνει όσο το δυνατόν ποιο αξιόπιστα στοιχεία; Φυσικά καταλαβαίνω ότι η μετεωρολογία δεν είναι ακριβής επιστήμη. Πάντως τα 2 site που αναφέρω στην αρχή έχω παρατηρήσει ότι για την ίδια περιοχή και για τις ίδιες μέρες/ώρες δίνουν διαφορετικές πληροφορίες που σημαίνει ότι αντλούν από διαφορετικές πηγές τα στοιχεία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...