Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

bonus ερωτηση

 

κοβουν αποδειξη ή αν ζητησω θα πεσει ξυλο?

Σιγά μην σε κλέψουν κιόλας αν ζητήσει αποδείξη

 

Εννοείται θα ζητήσεις με το έτσι θέλω.

 

Σιγά μην φοβηθεις για τα νομιμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δυο ερωτησεις.

 

1) στο μοναστηρακι (αθηνα) τι ωρα κλεινουν τα μαγαζια (ρουχα κτλ διπλα απο τον ησαπ) το μεσσημερι?

 

2) δεχονται χρεωστικη/πιστωτικη καρτα η μονο κας?

 

 

bonus ερωτηση

 

κοβουν αποδειξη ή αν ζητησω θα πεσει ξυλο?

Καταρχάς αν δεν ζητήσεις απόδειξη πώς θα κάνεις αλλαγή αν χρειαστεί;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανεις αν εγινε καποια ''εκκαθαριση'' στον greek-team γιατι απο λογαριασμο που ειχα να μπω καποιους μηνες πλεον δεν μπορω?

Αν δεν μπεις μετα απο κάποιο χρονικο διαστημα γινεσαι inactive και διαγραφεται ο λογαριασμος σου !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυο ερωτησεις.

 

1) στο μοναστηρακι (αθηνα) τι ωρα κλεινουν τα μαγαζια (ρουχα κτλ διπλα απο τον ησαπ) το μεσσημερι?

 

2) δεχονται χρεωστικη/πιστωτικη καρτα η μονο κας?

 

 

bonus ερωτηση

 

κοβουν αποδειξη ή αν ζητησω θα πεσει ξυλο?

To βράδυ κλείνουν και φυσικά σου δίνουν απόδειξη χωρίς να το ζητήσεις στο κέντρο της πόλης είναι αν ειναι να κλείνουν και εκει μεσημέρι και να κάνουν κουτσουκέλες καήκαμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να δειξω στην τηλεοραση την οθονηβτου κινητου μου.

 

Εχω huawei p8lite υποστηριζει mhl; θα κανω δουλεια με ενα τετοιο;

 

http://www.plaisio.gr/desktop-laptop/periferiaka/cables-kalodia/Turbo-X-Micro-USB-to-HDMI-MHL-Adapter-Male-Female.htm?gclid=CjwKEAjwjqO_BRDribyJpc_mzHgSJABdnsFWe4mvte6KgW3GFLbwiP3UQjNXeVIDVDqNvGj6uD15bxoCjdTw_wcB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να δειξω στην τηλεοραση την οθονηβτου κινητου μου.

 

Εχω huawei p8lite υποστηριζει mhl; θα κανω δουλεια με ενα τετοιο;

 

http://www.plaisio.gr/desktop-laptop/periferiaka/cables-kalodia/Turbo-X-Micro-USB-to-HDMI-MHL-Adapter-Male-Female.htm?gclid=CjwKEAjwjqO_BRDribyJpc_mzHgSJABdnsFWe4mvte6KgW3GFLbwiP3UQjNXeVIDVDqNvGj6uD15bxoCjdTw_wcB

με κάτι τέτοιο θα κάνεις καλύτερα την δουλειά σου http://www.skroutz.gr/c/2528/Smart_TV_Stick.html?from=catspan&keyphrase=Wi-Fi+Miracast

Ή πάρε γενικά ότι θες και η asus έχει ενα καλό (αρκεί να γράφει miracast)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καλή κατσούλα ^_^ 

Αυτά που σου έδειξα τα κουμπώνεις πίσω στην HDMI της τηλεόρασης σου και μετά το κινητό στέλνει ασύρματα την εικόνα στην τηλεόραση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να δειξω στην τηλεοραση την οθονηβτου κινητου μου.

 

Εχω huawei p8lite υποστηριζει mhl; θα κανω δουλεια με ενα τετοιο;

 

http://www.plaisio.gr/desktop-laptop/periferiaka/cables-kalodia/Turbo-X-Micro-USB-to-HDMI-MHL-Adapter-Male-Female.htm?gclid=CjwKEAjwjqO_BRDribyJpc_mzHgSJABdnsFWe4mvte6KgW3GFLbwiP3UQjNXeVIDVDqNvGj6uD15bxoCjdTw_wcB

Τι τηλεόραση έχεις; Έχω την εντύπωση ότι σε κάποιες δεν χρειάζεσαι έξτρα συσκευή.

Η συγκεκριμένη συσκευή έχει την λειτουργία mirrorshare για να συνδέεται ασύρματα(μέσω wifi direct) με smart tv και να προβάλλεται η οθόνη του τηλεφώνου σ'αυτήν και η οποία έχει συντόμευση στη μπάρα των ειδοποιήσεων.

 

σ.σ. Για να δείς fullscreen όταν συνδεθούν κάνε μεγιστοποίηση το βίντεο και έχε υπ' όψιν πως το lag θα είναι ελεηνό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Δεν γνωρίζω αν αξίζει να ανοίξω θέμα για αυτό, αλλά...

 

Στον υπολογιστή ενός θείου, το google earth γράφει "δεν μπορεί να γίνει σύνδεση με τον διακομιστή". Το έβαλα στο δικό μου, κανένα θέμα. Κάνουμε reinstall απο την επίσημη σελίδα στο λάπτοπ του θείου πάλι, τίποτα, το ίδιο. Μήπως ρύθμιση σε firewall κτλ?

 

Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bonus ερωτηση

 

κοβουν αποδειξη ή αν ζητησω θα πεσει ξυλο?

 

Σε εμπορικά καταστήματα κόβουν κανονικά (πολλές φορές από μόνοι τους). Εννοείται ότι αν δε σου κόψουν και την ζητήσεις δεν θα πέσει ξύλο, θα σου την κόψουν χωρίς πολλά - πολλά.

 

Αυτό που λες έχει συμβεί σε "νυχτερινά" μαγαζιά μερικές φορές. Εκεί είναι λίίίγο πιο περίεργα τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς υπ' όψιν του μαγαζιά με Πολωνικά προϊόντα εκτός από το WarsIsawa στην Αθήνα;

εμένα μου έκανε εντύπωση πως υπάρχει μαγαζί ειδικευμένο με πολωνικά προϊόντα στην Αθήνα :P

Καλησπέρα!

 

Δεν γνωρίζω αν αξίζει να ανοίξω θέμα για αυτό, αλλά...

 

Στον υπολογιστή ενός θείου, το google earth γράφει "δεν μπορεί να γίνει σύνδεση με τον διακομιστή". Το έβαλα στο δικό μου, κανένα θέμα. Κάνουμε reinstall απο την επίσημη σελίδα στο λάπτοπ του θείου πάλι, τίποτα, το ίδιο. Μήπως ρύθμιση σε firewall κτλ?

 

Καμιά ιδέα?

Αν ανοίξεις με το notepad το αρχείο C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts τι γράφει; 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...