Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! 

Υπάρχει κάποιο ηχομονωτικό υλικό για τοίχο πέρα από αυτό που μοιάζει με αυγοθήκη; 

 

Έχω ένα μικρό αποθηκάκι στο σπίτι που συνορεύει με το διάδρομο της πολυκατοικίας και την εξώπορτά μου. Σκοπεύω να το κάνω δωμάτιο ραπτικής που θα κάνει έναν άλφα θόρυβο κάθε φορά που θα ράβω. 

Σκοπεύω να βάλω κάτω μοκέτα να κρατάει κραδασμούς . Αλλά στους τοίχους θέλω να βάλω κάτι λόγω του ότι συνορεύει με το διάδρομο της πολυκατοικίας και σίγουρα θα ακούγεται θόρυβος. 

Είναι πολύ μικρός ο χώρος για να βάλω αυτό που μοιάζει σαν αυγοθήκη γιατί θα μικρύνει κι άλλο ο χώρος. 

Ψάχνω κάτι σαν ταπετσαρία/βερνίκι/δεν-ξέρω-τι-ψάχνω :P

Οι αυγοθήκες δεν είναι ηχομονωτικό, είναι αντι-ανακλαστικό.

Χωρίς πάχος (π.χ. 5 cm) δεν κάνεις δουλειά. Κοίτα για φύλα πετροβάμβακα. π.χ. http://www.monotikaylika.gr/ixomonotika-ylika

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι αυγοθήκες δεν είναι ηχομονωτικό, είναι αντι-ανακλαστικό.

Χωρίς πάχος (π.χ. 5 cm) δεν κάνεις δουλειά. Κοίτα για φύλα πετροβάμβακα. π.χ. http://www.monotikaylika.gr/ixomonotika-ylika

ευχαριστώ! 

 

θα το κοιτάξω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καποιος μου στειλει λεφτα στον λογαριασμο μου μεσω e-banking .. και ειναι διαφορετικες οι τραπεζες μας... ποση ωρα θελουν τα λεφτα να φανουν σε μενα για να τα βγαλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ! 

 

θα το κοιτάξω! 

Να 'σαι καλά. Υπ' όψιν ότι πρέπει να δώσεις προσοχή στην ηχομόνωση της πόρτας (ντύσιμο με ηχομονωτικό και πολύ καλή εφαρμογή πόρτας-κάσας στο κλείσιμο) αλλιώς όλη η ηχομόνωση θα πάει στράφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καποιος μου στειλει λεφτα στον λογαριασμο μου μεσω e-banking .. και ειναι διαφορετικες οι τραπεζες μας... ποση ωρα θελουν τα λεφτα να φανουν σε μενα για να τα βγαλω?

Όχι ώρες..

 

Μερες!

 

Συνήθως 1-2 εργάσιμες κάνουν να φανούν.

 

Από εθνική σε alpha bank που μου εστειλαν έκανε 2 εργάσιμες

 

 

Από τράπεζα σε τράπεζα ίδια φαίνονται επιτόπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα στειλεις σε εργασιμη ωρα ειναι διαθεσιμα το επομενο απογευμα.Αν τα στειλεις απογευμα ή Σ/Κ ειναι διαθεσιμα το μεθεπόμενο απόγευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε κανένα site που να στειμαρει ταινίες κατά προτίμηση ελληνικό σε html5.

 

Εδώ και καιρό δεν έχω υπολογιστή και θέλω να δω καμία ταινιούλα στο xbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις προβλημα με την εφαρμογη youtube σε τηλεορασεις samsung 4k ue43ku600 με το τελευταιο firmware 1140?

 

Δεν μου κραταει το λογαριασμο που εχω συνδεσει στο youtube και καθε φορα που βγαινω απο το προγραμμα πρεπει να ξανασυνδεθω.

 

Το θεμα ειναι οτι αυτο μου το κανει απο χτες γιατι ποιο παλια μια χαρα κραταγε το λογαριασμο μου.

 

Ειχε μεν αλλα προβληματα αλλα το λογαριασμο μου στο yutube τον κραταγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς τον κωδικό από το free wifi στο Νοσοκομείο στο Ρίο ;

PGNP-GUESTS είναι το SSID.

Αφου το wifi ειναι free τα παιδια στο κυλικειο δεν δινουν τον κωδικό ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου το wifi ειναι free τα παιδια στο κυλικειο δεν δινουν τον κωδικό ;

Δεν ξέρω καν αν έχει fre wifi στο κυλικείο.

Ήμουν σε μια πτέρυγα, κάπου είχα διαβάσει πως έχουν πλέον free wifi και όταν το έψαξα είδα το PGNP-GUEST και μου ήρθε απορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω καν αν έχει fre wifi στο κυλικείο.

Ήμουν σε μια πτέρυγα, κάπου είχα διαβάσει πως έχουν πλέον free wifi και όταν το έψαξα είδα το PGNP-GUEST και μου ήρθε απορία.

Πως είναι free αλλά με κωδικό;

Στο παπαγεωργιου θεσσαλονικης απλά συνδεεσαι ας πούμε . :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...