Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eυχαριστώ!

 

Το είδα και αυτό νωρίτερα αλλά το hardware που έχω είναι τάξεις μεγέθους πιο αργό απο τα προτεινόμενα. Θα το δοκιμάσω πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως μπορω να δω αν τα ενσημα που μου κολλανε ειναι βαρεα ή απλα; μπηκα στον altas αλλα ειναι ενημερωμενος μεχρι το 31/8/2015, εγω ξαναξεκινησα να εργαζομαι απο 1/6/2016

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορω να δω αν τα ενσημα που μου κολλανε ειναι βαρεα ή απλα; μπηκα στον altas αλλα ειναι ενημερωμενος μεχρι το 31/8/2015, εγω ξαναξεκινησα να εργαζομαι απο 1/6/2016

Στο μηνιαιο εκκαθαριστικο μισθοδοσιας γραφει τις κρατησεις για ΙΚΑ

Κανε υπολογισμό ποσο τοις εκατο των μικτων αποδοχων ειναι.

Μετα ο λογιστης καταλαβαινει αν ειναι απλα η βαρεα. 

Αλλα τα επαγγελματα με βαρεα εχουν περιοριστει κατα πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειπε οτι σαν αποθηκαριος μεσα στο ψυγειο οπου με χει δηλωμενο πρεπει να με κολλαει βαρεα, αν με ειχε αποθηκαριο γραφειου θα ταν απλα. Φοβαται τυχον ελεγχο και μου βάζει βαρεα, οπως μου λεει.

 

Απλα χτες σε μια συζητηση που χαμε, ο αντρας της μου πε, οτι εσυ κολλας απλα ενσημα, γυρισε η γυναικα του(το αφεντικο)και του ειπε επειδη τον εχω αποθηκαριο που ναι μεσα στο ψυγειο του βαζω βαρεα. Γι αυτο με εκανε να το ψαξω λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά κάνω επανεκκίνηση μόλις "νιώθω το τηλέφωνο βαρύ".

 

Edit: Τώρα μου 'ρθε και έλεγξα οτι τελευταία επανεκκίνηση έκανα πρίν απο 93h και 15min(τέσσερεις μέρες).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το κλείνω σε κάθε κύκλο πλήρους φόρτισης 10-100%, στις ενδιάμεσες φορτίσεις όχι. αλλά δεν το νιώθω βαρύ ποτέ. περίπου μία φορά την εβδομάδα το φορτίζω πλήρως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το κλείνω σε κάθε κύκλο πλήρους φόρτισης 10-100%, στις ενδιάμεσες φορτίσεις όχι. αλλά δεν το νιώθω βαρύ ποτέ. περίπου μία φορά την εβδομάδα το φορτίζω πλήρως.

Το διάβασες κάπου αυτό; Δε νομίζω ότι βοηθάει σε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάβασες κάπου αυτό; Δε νομίζω ότι βοηθάει σε κάτι.

Ποιο; αυτό με τις πλήρεις φορτίσεις να μη γίνονται συνέχεια; ναι,κάπου,αλλά δεν έχω πηγή.

εκτός αν λες για την απενεργοποίηση της συσκευής. όχι πουθενά ,αλλά το κλείνω γιατί του πίνω το αίμα με fb και ίνστα που δεσμεύουν φουλ μνήμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφαρμογη για ανδοιδ που να κανει μεταφραση οποιας λεξης θελω σε αλλο app απά πατωντας/μαρκαροντας τη λεξη υπαρχει? (κατι σαν kindle για οσους ξερουν)

Αν οχι, ποιο αγγλοελληνικο λεξικο που δουλευει σε multi-window στο ανδροιδ προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εφαρμογη για ανδοιδ που να κανει μεταφραση οποιας λεξης θελω σε αλλο app απά πατωντας/μαρκαροντας τη λεξη υπαρχει? (κατι σαν kindle για οσους ξερουν)

Αν οχι, ποιο αγγλοελληνικο λεξικο που δουλευει σε multi-window στο ανδροιδ προτεινετε?

το κανει το google translate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση ebay:

 

Δεν μου 'ρθε ενα προιον, αλλα ο πωλητης εκανε αμεσως ριφαουντ κια δεν ειχα κανενα προβλημα.

Να του κανω θετικη αξιολογηση, που να περιγραφει τι εγινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πόσο συχνά πρέπει να κάνουμε restart ένα android smartphone;

Οταν το νιωθεις να μπουκωνει ή/και να εχει καμια περίεργη κατανάλωση μπαταρίας. Χονδρικα χωρίς να εχω επιχειρήματα αμα κάνεις ρησταρτ καθε 3 με 4 μερες είναι cool κατα τη γνώμη μου για μεσο χρηστη που δεν ανοίγει 200 διαφορετικες εφαρμογές την ημερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...