Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παίδες από χτες το Youtube σέρνεται ψιλοάσχημα, φορτώνουν αργά τα video, σταματάνε, ξαναρχίζουν μετά από λίγο και τέτοια... Καλά άμα τα βάλω και στα 1080p, δεν το συζητάω. Το 'χετε κι εσείς ή παίζει να 'ναι θέμα του ISP μου;

Πάντως θέμα γραμμής μου δεν είναι, μια χαρά είναι τα στατιστικά μου (όπως ήταν και πριν), είμαι και σε VDSL50 και συγχρονίζω τέρματα.

 

Και μια παρατήρηση... Όταν κάνω κάποιο search στο Youtube, η γραμματοσειρά των αποτελεσμάτων έχει μεγαλώσει πολύ κι είναι λίγο άθλιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ έχω παρατηρήσει μια καθυστέρηση στο φόρτωμα των βίντεο από χθες αλλά δεν ξέρω αν έχει σημασία το ότι κατεβάζω ταυτόχρονα και torrents (εντελώς νόμιμα, διανομές linux και τέτοια), αλλά ποιο παλιά δεν μου το έκανε. Έχω hol/vadafone 24άρα.

 

Έχω ένα παλιό κινητό με Symbian, συγκεκριμένα το Nokia N78 με led flash στην πίσω κάμερα. Ξέρουμε αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το κρατάει μόνιμα ανοιχτό για να το χρησιμοποιώ και σαν φακό;

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ο νεσκαφε gold blend τι λεει? Κανει γυρω στα 5€ τα 100g αλλα πηρα εναν απο τα ΑΒ σε τιμη 3,80.

Στη γευση μαλλον με εσπρεσο μοιαζει.

12291548.jpg?itok=QG1H9NjN

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν πολυπίνω τέτοιους καφέδες οπότε δεν είμαι και ο πιο αξιόπιστος κριτής αλλά εμένα μου φάνηκε πολύ μέτριος. Κάποια άλλα που έχει πχ gold νομίζω πως ειναι καλύτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα η 2ετης εγγυηση ισχυει για ολες τις ηλεκτρονικες συσκευες (αγορασμενες απο ελλαδα παντα) αναξερτητα απο το αν γραφει το καθε μαγαζι 1 χρονο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα η 2ετης εγγυηση ισχυει για ολες τις ηλεκτρονικες συσκευες (αγορασμενες απο ελλαδα παντα) αναξερτητα απο το αν γραφει το καθε μαγαζι 1 χρονο?

Με φασαρία ναι.

 

Εξαιρούνται οι μπαταρίες-περιφεριακά κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις προάλλες άλλαξα τις αντιστάσεις και το θερμοστάτη στο φούρνο της κουζίνας.

Επειδή δεν ήξερα που πρέπει να μπει το άκρο του θερμοστάτη (ένα πράμα σαν λεπτό στυλό σε διαστάσεις) και σκεπτόμενος ότι δεν είναι δόκιμο να ακουμπάει την αντίσταση, τον παραέχωσα δίπλα από το κάλυπτρο του ανεμιστήρα. Το αποτέλεσμα είναι να βάζω τον φούρνο στους 150 και ο φούρνος να πιάνει 220 (το τσέκαρα με θερμόμετρο φούρνου). Στους 180 έπιασε γύρω στους 260 πραγματικούς και επειδή περάσαν οι μέρες που φτιάχναμε σαπούνια με ηχομόνωση, ξέρει κανείς που σκατά είναι δόκιμο να μπει ο θερμοστάτης;

 

inb4 "στο γκώλο σου"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο όσο ξέρω πάνω στην αντίσταση. Θες να ξέρεις πόσο ζεστή είναι η αντίσταση. Αν όχι να ακουμπάει, να είναι πολύ κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα μείνει με την εντύπωση ότι η αντίσταση θα πιάνει 600 βαθμούς με σκοπό να ζεστάνει τον χώρο γρήγορα στους 200 πχ και να σβήσει. Τώρα δεν ακουμπάει καν εκεί, και ο φούρνος πιάνει πολύ παραπάνω απ' όσο δείχνει, νομίζω αν ακουμπάει στην αντίσταση θα προκαλέσει το αντίθετο πρόβλημα, όχι;

 

edit τώρα που το σκέφτομαι αποκλείεται να πρέπει να ακουμπάει στην αντίσταση όντως, δεν υπάρχει περίπτωση αλλιώς να χρειαζόταν 10 (πχ) λεπτά να δείξει 180, η αντίσταση η ίδια φτάνει τέτοια θεμοκρασία σε δευτερόλεπτα. Ο χώρος είναι που αργεί να ζεσταθεί εξίσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο.

 

Πάνω στην λαμαρίνα που έρχεται στην επαφή με το φαγητό? (πχ το μάτι ή το μεταλλικό περίβλημα του εσωτερικού του φούρνου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο πρέπει να 'ναι. Θα πειραματιστώ, αν τύχει κάποιος και μπορεί να δει ή ξέρει που φτάνει ο θερμοστάτης του, ας πει.

Κατά τα άλλα, τα 180 τα βρήκα που είναι, ψήθηκαν τα κούκιζ σοκολάτας <3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο πρέπει να 'ναι. Θα πειραματιστώ, αν τύχει κάποιος και μπορεί να δει ή ξέρει που φτάνει ο θερμοστάτης του, ας πει.

Κατά τα άλλα, τα 180 τα βρήκα που είναι, ψήθηκαν τα κούκιζ σοκολάτας <3

Βαλτός είσαι...  :mad:

Άσε τον χονδρο στον πόνο του...

 

 

Στο θέμα μας, δέμα απλό ελτά με χρέωση παραλήπτη μπορείς να στείλεις? Ή μόνο με την αντικαταβολή γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω android και οταν στελνω μηνυμα σε ενα ατομο συγκεκριμενα βλεπω αν το εχει διαβασει (μου βγαζει 2 μπλε τσεκ μαρκς, ενα γκρι αν δε το χει διαβασει). Με κανεναν αλλον δε γινετε αυτο. Πως και ετσι; εχω κανει κατι στα σεττινκς και δε θυμαμαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...