Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω ότι είναι αποσταγμένο. Έχω ακούσει ότι το χρησιμοποιούνε ως τέτοιο τουλάχιστον.

Αμα εχεις την ορεξη μπορεις να το περασεις απο φιλτρο τυπου καφε(γαλικο) και λογικα θα μπορεις να το χρησιμοποιησεις για σιδερο η αμαξι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πακετακι απο ΗΠΑ μεσω USPS πώς το κανουμε track οσο βρισκεται μεταξυ ΗΠΑ και Ελλαδας; Δοκιμασα 17track αλλα τιποτα.

 

Τελευταια ενημερωση στο tracking της USPS ειναι 17/01 ~10πμ τοπικη ωρα(8μμ ωρα Ελλαδας) αναχωρηση απο το υποκαταστημα της USPS στο LAX (Διεθνες Αεροδρομιο του Λος Αντζελες). Εχουν περασει 2+ μερες απο τοτε, προφανως το εχουν φορτωσει σε αεροπλανο και εχει φτασει Ευρωπη (απ' οτι ειδα η USPS χρησιμοποιει εμπορικες πτησεις για τα δεματα και οχι δικα της αεροπλανα), αλλα δεν ξερω/μπορω να υποθεσω τιποτα αλλο. Να περιμενω ποτε θα μπει Ελλαδα; Να επικοινωνησω με USPS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά είναι ήδη εδώ και θα λιώνει ο σάκος σε κάποια γωνιά του αεροδρομίου μέχρι να τον σκανάρουν οι δικοί μας (κι οπότε να ξαναφανεί στο τράκινγκ), γίνεται της τρελής τελευταία με τις καθυστερήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά είναι ήδη εδώ και θα λιώνει ο σάκος σε κάποια γωνιά του αεροδρομίου μέχρι να τον σκανάρουν οι δικοί μας (κι οπότε να ξαναφανεί στο τράκινγκ), γίνεται της τρελής τελευταία με τις καθυστερήσεις...

Ομορφα, ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post-566-0-64094400-1401613365.jpg

 

Δεν ξέρω αν τα νούμερα είναι στάνταρ και για εδώ.

+ το γιατί δεν τα δείχνει σε όλους, είναι η επόμενη απορία I guess...

Τα pips ειναι για τα "τζαμπέ" post αυτά που δεν καταγράφονται δηλαδή (όπως οι δημοσιεύσεις του μπλαμπλά) 

 

Εξαρτάται απο το forum βασικά πολλές φορές ειναι πιο πολύπλοκο πχ μπορεί να έχει να κάνει με το σύνολο των likes ή τα topic που άνοιξες κτλ ειναι πάντως ενα όργανο μέτρησης contribution στο forum 

 

Οι τελίτσες δηλαδή πολύ συχνά δεν αντιστοιχούν με τα Μετρημένα post πχ αν έχεις 30 post δεν παίρνεις απαραίτητα 3 pips απλά ειναι ίδιου rank δηλαδή στον απο πάνω πίνακα θεωρείσαι advanced member είτε αν έχεις 30 Posts είτε αν έχεις 3 pips

 

Τώρα για το πως υπολογίζονται ακριβώς στο insomnia μάλλον ο hal θα ξέρει ή κάνας supaμοδ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι παγωμένα μέχρι senior member τα ranks έτσι κι αλλιώς.

 

Ερώτηση: έχω 200 πλαίσια κοπής, ξύλινα, πλαστικά, ελαστικά, σκληρά και γενικά πιάνουν χώρο και βαριέμαι να τα πλένω. Υπάρχει καμία επίστρωση που μπορώ να κάνω στον πάγκο της κουζίνας ώστε να τον μετατρέψω ολόκληρο σε πάγκο κοπής; Κάτι που δε θα τον κάνει να χάσει το χρώμα του, αν δλδ υπάρχει κανένα σπρέη διαστημικό νανοτεχνολογοκβαντισμένο θα ήταν τέλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι παγωμένα μέχρι senior member τα ranks έτσι κι αλλιώς.

 

Ερώτηση: έχω 200 πλαίσια κοπής, ξύλινα, πλαστικά, ελαστικά, σκληρά και γενικά πιάνουν χώρο και βαριέμαι να τα πλένω. Υπάρχει καμία επίστρωση που μπορώ να κάνω στον πάγκο της κουζίνας ώστε να τον μετατρέψω ολόκληρο σε πάγκο κοπής; Κάτι που δε θα τον κάνει να χάσει το χρώμα του, αν δλδ υπάρχει κανένα σπρέη διαστημικό νανοτεχνολογοκβαντισμένο θα ήταν τέλειο.

 

 

Θεωρητικά μπορείς να φέρεις ένα μάστορα και να σου αλλάξει τον παγκο με μια τεράστια επιφάνεια κοπής.

Εαν αφήσεις τον πάγκο όπως είναι θα γεμίσει χαρακιές και τα βακτήρια ή/και υπολλείματα μακροπρόθεσμα θα γεμίσουν τις χαρακιές και wellcome cultures! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά μπορείς να φέρεις ένα μάστορα και να σου αλλάξει τον παγκο με μια τεράστια επιφάνεια κοπής.

Εαν αφήσεις τον πάγκο όπως είναι θα γεμίσει χαρακιές και τα βακτήρια ή/και υπολλείματα μακροπρόθεσμα θα γεμίσουν τις χαρακιές και wellcome cultures! 

 

Ναι αυτό λέω, αν μπορεί να γίνει μια αντιχαρακτική επίστρωση ή κάτι τέτοιο πάνω στον υπάρχοντα πάγκο.

Να τον αλλάξω δε θέλω γιατί δένει με ντουλάπια και γενικότερο ύφος κουζίνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...