Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το κάγκουρας πώς είναι στα αγγλικά; Νομίζω ότι δεν υπάρχει η αντίστοιχη λέξη

Σε καθε χωρα εχουν τους δικους τους καγκουρες(με διαφορες μεν,αλλα η ουσια παραμενει).Οποτε μην περιμενεις συγκεκριμενη λεξη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στείλει ένα πακέτο από Σουηδία σε Ελλάδα απο την προηγούμενη Δευτέρα και δεν έχει πάει η ειδοποίηση ακόμη. Επειδή το άτομο που παραλαμβάνει το πακέτο φεύγει αύριο, υπάρχει τρόπος να βρούμε σε ποιο ταχυδρομείο βρίσκεται το πακέτο μέσω ΤΚ διεύθυνσης κλπ;

 

εδιτ, θα περάσει από το κοντινότερο κατάστημα ελτά αύριο, εφόσον δεν υπαρχει εκεί το πακέτο και εφοσον δεν εχω κάποιο tracking number παρα μονο το όνομα του παραλήπτη τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα υπάρχει κανένα site που βάζω ένα χρώμα και να δείχνει από τη χρώμα αποτελείται δηλαδή θέλω ένα γκρίζο μπλε χρώμα ανοιχτό πόσο μπλε να βάλω και πόσο μαύρο, θέλω να βάψω το σπίτι.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα υπάρχει κανένα site που βάζω ένα χρώμα και να δείχνει από τη χρώμα αποτελείται δηλαδή θέλω ένα γκρίζο μπλε χρώμα ανοιχτό πόσο μπλε να βάλω και πόσο μαύρο, θέλω να βάψω το σπίτι.

 

Ευχαριστώ

Δεν ξέρω κανένα τέτοιο site αλλά και να υπάρχει σίγουρα δεν θα βγει ίδιο το χρώμα στον τοίχο από ότι το βλέπεις στον υπολογιστή. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις (έτσι το κάνω κι εγώ όταν δουλεύω και πρέπει να κάνω οικονομία στον πελάτη σαν διακοσμήτρια) είναι να πάρεις το 15κιλό σου (άσπρο) και ένα τεταρτάκι μπλε -και μαύρο αν σου χρειάζεται. Εγώ προσωπικά σπάνια βάζω γιατί το άσπρο γκριζάρει το χρώμα έτσι κι αλλιώς- και να ρίχνεις σταγόνα σταγόνα στο 15κιλο το μπλε. Αν θες ακριβώς το χρώμα που έχεις δει, θα πρέπει να καλέσεις κάποιον μάστορα με ένα ειδικό μηχανηματάκι (ίσως το έχουν κι εκεί που πουλάνε χρώματα και αν το βγάλεις φωτογραφία να γίνεται) και να δει ποιο χρώμα είναι στον κατάλογό του. Σε μένα σπάνια έχει πετύχει αυτό, οπότε ή παίρνω έτοιμο χρώμα από τον κατάλογο ή κάνω αυτό που σου είπα γιατί όταν ακούνε 20 ευρώ για το κιλό που κάνει το έτοιμο τσινάνε μερικοί. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μανιτάρια psilocybe ειναι νόμιμα για κατανάλωση στην Ελλάδα?

(αυτά που φυτρώνουν στην Ελληνική ύπαιθρο )
η καλλιέργεια τους είναι νόμιμη ?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν έστειλα στον αδερφό είχε έρθει ειδοποίηση στο σπίτι. Το κακό είναι πως πλέον το άτομο στο οποίο έχω στείλει το πακέτο έχει αλλάξει σπίτι. Such a mess! Έπρεπε να το στείλω στη νέα διεύθυνση  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κανένα τέτοιο site αλλά και να υπάρχει σίγουρα δεν θα βγει ίδιο το χρώμα στον τοίχο από ότι το βλέπεις στον υπολογιστή. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις (έτσι το κάνω κι εγώ όταν δουλεύω και πρέπει να κάνω οικονομία στον πελάτη σαν διακοσμήτρια) είναι να πάρεις το 15κιλό σου (άσπρο) και ένα τεταρτάκι μπλε -και μαύρο αν σου χρειάζεται. Εγώ προσωπικά σπάνια βάζω γιατί το άσπρο γκριζάρει το χρώμα έτσι κι αλλιώς- και να ρίχνεις σταγόνα σταγόνα στο 15κιλο το μπλε. Αν θες ακριβώς το χρώμα που έχεις δει, θα πρέπει να καλέσεις κάποιον μάστορα με ένα ειδικό μηχανηματάκι (ίσως το έχουν κι εκεί που πουλάνε χρώματα και αν το βγάλεις φωτογραφία να γίνεται) και να δει ποιο χρώμα είναι στον κατάλογό του. Σε μένα σπάνια έχει πετύχει αυτό, οπότε ή παίρνω έτοιμο χρώμα από τον κατάλογο ή κάνω αυτό που σου είπα γιατί όταν ακούνε 20 ευρώ για το κιλό που κάνει το έτοιμο τσινάνε μερικοί. :)

 

Το θέμα είναι η δοσολογία, αλλά βρήκα ένα πρόγραμμα στο κινητό για την μίξη χρωμάτων που καταλαβαίνεις αν πρέπει να ρίξεις πιο πολύ μπλε ή μαύρο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...