Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kλασικο κουδουνι διαμερισματος.

Υπαρχει τροπος να το απενεργοποιω κατα βουληση και αν ειναι δυνατον να γινεται απο το εσωτερικο του σπιτιου (απο το κουτακι δλδ που υπαρχει μεσα και ακουγεται ο ηχος)?

Προσπαθησα να δω αν εχει κανενα διακοπτακι αλλα ειναι απλα ενα παραλληλογραμμο κουτι διχως κατι που να παραπεμπει εκει (και δε βρηκα καν τροπο να καταλαβω αν εχει κανενος ειδους καπακι γιατι φαινεται γερα καρφωμενο). 

 

Αν μέσα στο σπίτι, στον τοίχο που είναι τοποθετημένο το «κουτάκι» που λες, υπάρχει ορατό καλώδιο κάποιου ικανού μήκους που καταλήγει σ' αυτό (15 - 20 εκατοστά), μπορείς να συνδέσεις ένα απλό διακόπτη. Αυτό για να αποφύγεις να ανοίξεις το κουτάκι, αφού λες ότι φαίνεται να είναι μπελάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Δεν ειναι ορατο κανενα καλωδιο δυστυχως. Οποτε ανοιγω και κανω αυτο που ειπε ο Frenzy. Φαινεται μεγαλος μπελας οντως, αλλα νομιζω πως ειναι η καλυτερη λυση. Απορω παντως πως δεν ερχονται by default ετσι ουτως ωστε να μπορεις να το κλεινεις το ρημαδι οταν θελεις, παραειναι λογικη απαιτηση για να μην την εχει σκεφθει κανεις.

Anyways, ευχαριστω guys :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς και από τον πίνακα λογικά, απλώς θα θυσιάσεις και το ρεύμα σε κάποιο δωμάτιο.

Τα χριστούγεννα κατουρούσα στα σκοτάδια για να μη με ξυπνάνε τα κάλαντα, το κουδούνι και το μπάνιο είναι στην ίδια γραμμή. Μετά άλλαξα μέθοδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θρακομακεδόνες τους λες Αθηνα ούτως ή άλλως. Στο ευρύτερη Αθήνα μπαίνουν και περιοχές όπως Ιπποκράτειος Πολιτεία,  για να μη σου πω και Νέα Μάκρη, Πικέρμη, Ραφήνα, Καπανρδρίτι κτλ κτλ...

Είδατε?Αυτά θέλω να οριοθετήσω διότι άμα λάχει κ η Κινέτα ''ευρύτερη Αθήνα'' είναι.Χελπ ρε θέλω έναν κουλ ορισμό ή κάτι που να βοηθά στο διαχωρισμό.2 χρόνια έχω φαγωθεί με αυτό κ τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά έχει το microsoft visio τέτοια πραγματάκια. Αλλιώς μια ιδέα που μου έρχεται τώρα είναι opnet. Το συγκεκριμένο είναι για σχεδιασμό δικτύων κ προσομοίωση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπορείς και από τον πίνακα λογικά, απλώς θα θυσιάσεις και το ρεύμα σε κάποιο δωμάτιο.

Τα χριστούγεννα κατουρούσα στα σκοτάδια για να μη με ξυπνάνε τα κάλαντα, το κουδούνι και το μπάνιο είναι στην ίδια γραμμή. Μετά άλλαξα μέθοδο.

Νταξ με καραφτιαξες ε! Το ιδιο συμβαινει και στο δικο μου σπιτι (δεν εχει ρευμα το μπανιο), αλλα εγω το θελω για τις μεσημεριανες κυριως ωρες οποτε βρισκω στοχο και χωρις φως. Και τωρα απλα δεν υπαρχω οταν δεν θελω :D

 

 

Τρεμω να ρωτησω ποια ειναι η μεθοδος που χρησιμοποιησες για τα καλαντοπαιδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μήπως ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να μάθω τα τραγούδια που έπαιζε συγκεκριμένος ραδιοφωνικός σταθμός σε συγκεκριμένη ώρα?

 

Αποστολή από το ST25i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...