Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Προβλήματα στις μετακινήσεις θα αντιμετωπίσει την Πέμπτη το επιβατικό κοινό λόγω της επίσκεψης του Γερμανού υπουργού Οικονομικών Β. Σόιμπλε στη χώρα μας.

Έτσι, με εντολή της Ελληνικής Αστυνομίας κλειστοί θα είναι οι σταθμοί του μετρό από τις 9.30 το πρωί σε "Σύνταγμα" και "Ευαγγελισμό".

Επίσης, κλειστοί θα είναι οι σταθμοί "Κατεχάκη" και "Μέγαρο Μουσικής" από τις 9.30 το πρωί έως και 12.30 το μεσημέρι και από τις 6 το απόγευμα έως τις 12 τα μεσάνυχτα.

Τα δρομολόγια του τραμ δεν θα φθάνουν στο Σύνταγμα από τις 9.30 το πρωί.

 

Ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπαίνω από wifi με κωδικό, όχι δικο μου. Αν τρέξω linux live cd θα πρέπει να ξανα περάσω από κάπου κωδικό για να μπω στο internet ή ανοίγω τον αντίστοιχο browser και μπαίνω στα μπαμ; Εχει προχωρήσει η τεχνολογία όσο θέλω εγώ;

Δεν έχει.

Χρειάζεσαι το κωδικό.

Αν είναι ήδη περασμένος/αποθηκευμένος πχ σε windows μπορείς να τον δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παίζει με το μετρο Αθήνα; Κάπου διάβασα για απεργίες. Επειδή με ενδιαφέρει άμεσα για κάτι δουλειές, γνωρίζει κανείς να με ενημερώσει;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσέκαρα πριν αλλά θα ορκιζόμουν ότι στις 18 δεν είδα να λέει απεργία στον σταθμό Ευαγγελισμού και ήθελα να σιγουρευτώ επειδή άκουσα διάφορα.

 

Χίλια ευχαριστώ Luci.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια πόρτα απο τις απλές τις παλιές ξύλινες του 80 με την κλασσική κλειδαριά με την τρύπα στο σχήμα του κλειδιού ( οχι την "σχισμή" δηλαδή ) .

Το κλειδί έχει χαθεί.

Υπάρχει τρόπος να βρω κάποιο κλειδί ή υποκατάστατο κλειδιού , πχ πατέντα με σύρμα , ωστε να μπορώ να την κλειδώνω-ξεκλειδώνω ;

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο Online Αγγλο-ελληνικο λεξικο; Οχι google translate. Εστω και software αρκεί να έχει πεδίο να γράφω τη λέξη προς αναζήτηση και να μην ειναι Pdf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο Online Αγγλο-ελληνικο λεξικο; Οχι google translate. Εστω και software αρκεί να έχει πεδίο να γράφω τη λέξη προς αναζήτηση και να μην ειναι Pdf.

 

Αρκετά καλό σε software είναι το Lingoes Translator. Πρέπει όμως πρώτα να κατεβάσεις τα λεξικά από εδώ και να τα κάνεις install μέσα στο πρόγραμμα για να λειτουργεί κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...