Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@COCOPICO

Δεν πρέπει να μπλεχτεί με τη βελόνα. Μπλέκεται όταν βρίσκει ύφασμα για να ράψει. 

Εννοείς ότι δεν σηκώνει πάνω την κλωστή;; 

Σου έβγαλα μερικές φωτογραφίες με το πώς βάζω κάτω την κλωστή και την τραβάω επάνω. Στο νούμερο 1 το βέλος δείχνει τη φορά της κλωστής. Έτσι θα το βάλεις μέσα στο κασελάκι του. 

Ναι, δε σηκώνεται η κλωστή και δεν καταλαβαίνω το λόγο.... και απ' όσο έχω παρατηρήσει το καρούλι δε γυρνάει καθόλου, δε θα έπρεπε κανονικά όσο κουνάω τη βελόνα (όσο λειτουργεί τέλος πάντων η ραπτομηχανή) να γυρνάει με τον υπόλοιπο μηχανισμό και το καρούλι;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχε ανοιξει ο yiannis72 (καπως ετσι το νικ) ενα θεμα για περιβολια , που ειχε κατι ενδιαφεροντα λινκς.Το ειχα μαρκαρει αλλα το εχασα.Μια μικρη βοηθεια ?

 

Αυτό λες;

Εάν πάω σε ιατρείο συμβεβλημένο με το ΕΟΠΥΥ θα πληρώσω και επίσκεψη ή αρκεί μόνο το βιβλιάριο ;

 

Έχουν ένα όριο επισκέψεων που μπορούν να δεχτούν. Αν το προλάβεις, είναι δωρεάν. Αν όχι, πληρώνεις επίσκεψη σε ιδιώτη γιατρό.

 

Πάρε τηλ πριν πας να μάθεις αν το έχει καλύψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν πάω σε ιατρείο συμβεβλημένο με το ΕΟΠΥΥ θα πληρώσω και επίσκεψη ή αρκεί μόνο το βιβλιάριο ;

χθες για εμβολιο του γιου μου πληρωσα την επισκεψη 30ε. παρε τηλ οπως ειπε και ο φιλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μού χάρισαν 3 Χοιρινές καρδιές .....

 

Αν υπάρχει κάποιος μερακλής , μου λέτε λίγο πως μπορώ να τις μαγειρέψω και γενικά τί μπορω να τις κάνω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερετε αν βαφονται τα παπυτσια σε τσαγκαραδικα κλπ ή αν το κανω μονος μου ευκολα?Τα παπουτσια δεν ειναι δερματινα αλλα υφασματινα(canvas)!Eυχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...