Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν θα παω πανω στο κελι να πατησω delete αλλα επειδη το εφτιαξα για να το χειριζεται καποιος αλλος που δεν ξερει απο αυτα, αν για καποιο λογο αυτος πατησει delete πανω σε ενα cell που εχει function, δεν θα καταλαβει οτι εσβησε την function και στο τελος θα του βγαζει ακυρο αποτελεσμα αλλα αυτος δεν θα το ξερει και θα γινει μπερδεμα.

Ολες οι functions ειναι απλες, sum και product

 

Δεν έχω πολυκαταλάβει τι εννοείς , αλλά από αυτό το λίγο που έχω καταλάβει αυτό που θες δε γίνεται.

 

 

γίνεται όμως να κάνεις protect το sheet με μόνα protectαρισμένα κελιά αυτά που "φοβάσαι να πειράξει" ο άλλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

 

 

 

γίνεται όμως να κάνεις protect το sheet με μόνα protectαρισμένα κελιά αυτά που "φοβάσαι να πειράξει" ο άλλος.

 

αυτο δοκιμασα να το κανω απο οδηγιες που βρηκα στην microsoft αλλα μετα δεν με αφηνε να επεξεργαστω κανενα κελι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δοκιμασα να το κανω απο οδηγιες που βρηκα στην microsoft αλλα μετα δεν με αφηνε να επεξεργαστω κανενα κελι

Δεξί κλικ στο κελί που θέλεις να βάζεις τα δεδομένα (τα κελιά που θέλεις να επεξεργάζεσαι δηλαδή), Format Cells, Protection, untick την επιλογή "Locked".

 

To κελί με τη formula (αυτό που δεν θέλεις να μπορεί να πειράξει ο φίλος σου) πρέπει να παραμείνει locked. Όταν κάνεις Protect Sheet τώρα, ο φίλος σου θα μπορέι να βάζει τα δεδομένα που θέλει, αλλά δεν θα μπορεί να σβήσει ή να πειράξει την formula/function.

 

πχ έστω Α1 και Β1 τα κελιά που θα δέχονται 2 αριθμούς και στο C1 η function SUM που τα αρθροίζει. Εσύ θα κλειδώσεις το κελί C1, αλλά θα αφήσεις τα κελιά Α1/Β1 unlocked.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση,

 

Εστω 1 PC με 1 hdd για λειτοργικό και 2 άλλους σε raid 1 για ασφάλεια ....

 

Βγάζω τους 2 raid , και βάζω τον 1 μόνο σου σε ένα άλλο PC ΜΟΝΟ του .... συνεχίζω πλέον να βλέπω τα δεδομένα και να τον λειτουργώ σαν μόνο του ? (χωρίς κανα σετάρισμα / ρύθμιση raid).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω από ρεηντζ και ηπατίτιδες αλλά αν αυτός έχει το λειτουργικό πάνω, δε θα παίξει σε άλλο hardware.

 

Όχι δε μιλάω για αυτόν με το λειτουργικό αλλά για 1 από τους άλλους 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο έλαβα ένα email απ το πλαίσιο για την Nikon l320 στα 119 μαζί με θήκη και φορτιστή.
αλλα το link τους με στέλνει στον κωτσόβολο  :blink: 

jmmOycJl.png

 

 

RQaAD3Kl.png

 

 

έχει λάβει κανένας άλλος αυτό το email, εάν ναι το link λειτουργεί?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα,προσπαθω εδω και μερικες μερες να φτιαξω ενα μπλογκ.Κατεβασα εναν κωδικα και πηρα ετοιμο ενα ωραιο μπλογκ,ενω κατεφερα με τις ετικετες να κανω τις αναρτησεις να "πηγαινουν" στις σωστες κατηγοριες εχω προβλημε να τις κανω να εμφανιζονται σωστα,δηλαδη:

 

http://best1pokerplayer.blogspot.gr/ ανεβασα δυο βιντεος και κατεφερα να παταω την οριζοντια καρτελα στην επιλογη "βιντεος" και να με πηγαινει εκει αλλα απο κατω στις 3 κατηγοριες που εχω πως να κανω το ιδιο?Ευχαριστω!


Μαλλον εννοω πως θα το κανψ να μοιαζει οπως το αρχικο σκιν καπως ετσι δηλαδη h αρχικη σελιδα http://www.lovelytemplates.com/viewdemo/Retina

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω από ρεηντζ και ηπατίτιδες αλλά αν αυτός έχει το λειτουργικό πάνω, δε θα παίξει σε άλλο hardware.

Νταξ εξαρτάται πάντα από το λειτουργικό και το H/W.

 

Ερώτηση,

 

Εστω 1 PC με 1 hdd για λειτοργικό και 2 άλλους σε raid 1 για ασφάλεια ....

 

Βγάζω τους 2 raid , και βάζω τον 1 μόνο σου σε ένα άλλο PC ΜΟΝΟ του .... συνεχίζω πλέον να βλέπω τα δεδομένα και να τον λειτουργώ σαν μόνο του ? (χωρίς κανα σετάρισμα / ρύθμιση raid).

Γίνε πιο σαφής γιατί κάπου σε έχασα.

Η συστοιχία θα πάει σε άλλο μηχάνισμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνταγμα με αμαξι. Ποιος ειναι ο πιο γρηγορος δρομος για να βγω εθνικη προς Λαμια?

 

εξαρταται απο την κινηση. απο χιλιομετρικη αποψη κατεβαινεις την πανεπισημιου, μπαινεις ομονοια, συνεχιζεις στην αγιου κωνσταντινου και μπαινεις πλατια μεταξουργειου, κανεις τα 3/4 της πλατειας, βγαινεις στην αχχιλεως και σε 2-3 χλμ συναντας καθετα την εθνικη. μπαινεις προς τα δεξια και εισαι εθνικη προς λαμια.

ο πιο γρηγορος νομιζω οτι ειναι να πιασεις συγγρου, την κατεβαινεις ολη και μπαινεις αμεσως εθνικη προς λαμια. αλλα θα εισαι πολλα χιλιομετρα πιο πισω απο οτι αν πας μεσω ομονοιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφφφφ, ρε γκαιζ, δωστε κανενα λεξικο της προκοπης. Το Freelang που προταθηκε εδω μεσα, δεν εχει τις μισες λεξεις μην πω και παραπανω. Google translate θελω σε μορφη προγραμματος, γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...