Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Το easybytez, μόνο σ' εμένα γα...ται σήμερα και δεν ανοίγει καν η κεντρική σελίδα, ή υπάρχει κι άλλος ομοιοπαθής;

http://www.downforeveryoneorjustme.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το δοκίμασα και λέει ότι είναι down. Η πλάκα όμως ξέρεις ποια είναι; Ότι την ίδια στιγμή, εδώ λέει ότι είναι up...

 

...ποιο απ' τα δύο λέει αλήθεια άραγε; Εγώ πάντως δε μπαίνω με τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ! ΝΑΙ!

 

Το βρήκα:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Mud_dauber

Εντυπωσιακά ζώα!

 

Στο άρθρο της Wiki λέει ότι είναι οι κύριοι κυνηγοί των αραχνών Black widow. 

Στα Ελληνικά πως λέγονται; 

Εντυπωσιακότατα...παραπροπερισυνή εμπειρία: Φουλ καλοκαίρι, σε κάποια φαση το βλέπω να σουλατσάρει στο σαλόνι. Δεν με ενοχλεί, δεν το ενοχλώ, οι βόλτες περιορισμένες στον συγκεκριμένο χώρο, οπότε λέω οκ, κάποια στιγμή θα φύγει. Τα μεσημέρια παρών, το απόγευμα εξαφανιζόταν, μπες βγες από το παραθυρο. Μετά από λίγες μέρες που έδωσα περισσότερο βάση, διέκρινα από πέρα από κάτι εξιχνιαστικές βόλτες στα ψεύτικα διακοσμητικά, υπήρχε μια εμμονή με το σημείο πίσω από την τηλεόραση (η οποία είναι πλάτη στην τζαμαρία/παράθυρο). Σε κάποια φάση που έφυγε, πάω να τσεκάρω και τι να δω: H πλάτη της τηλεόρασης έχει από πίσω στο πάνω μέρος 3 σωληνoειδή βαθουλώματα/τρύπες στο πλαστικό. ~4-5 εκατοστά βάθος το καθένα, και τέρμα βάθος η βίδα. Ε λοιπόν το καλό μου, όλες τις μέρες έχτιζε το σπιτικό του. Και μία φωλιά δεν ήταν αρκετή, και τα 3 σημεία ήταν γεμάτα=βουλωμένα με το υλικό έως έξω.

Προφανώς αναγκαστικά κατεδάφιση, εκεί ανακάλυψα πόσο βαθειές ήταν οι τρούπες μέχρι να φτάσεις στη βίδα, μου βγήκε η πίστη μέχρι να τις καθαρίσω εντελώς. Και φυσικά πέρα από ξεραμένο χώμα (λάσπη που λέει και η wiki) που ήταν το υλικό για το χτίσιμο, ξεθάφτηκε και μπόλικο απόθεμα τροφής = πτώματα αραχνούλες.

Περιττό να πω πως από τότε εκείνα τα σημεία στο πλαστικό τα έχω κλείσει με ταινία, μιας και παρά τα χιλιάδες σημεία που θα μπορούσε να βρει εκτός του σπιτιού, την τηλεόραση έκρινε ως ιδανικό οικόπεδο LOL

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογή του ινσομνια εχει κάποιο θέμα στα ipad? δε μπορω να μπω ουτε στο φόρουμ ουτε να κανω σύνδεση,

 

Γιατί δεν χρησιμοποιείς τη mobile έκδοση του site; Η εφαρμογή έχει κάποια θεματάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με εχει φαει η περιεργεια ρε παιδια σημερα!

 

στον λαγκαδα στα βουνα σημερα πηγα για μανιταρια. και ειδα κουνελια και αλεπουδες. αλλα ποιο ζωο ειναι αυτο που σκαβει για να χεσει και δεν τα θαβει? ηταν γεματο με τετοιες λακκους με κουραδες. μεγεθος σαν σκυλου τα σκατα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...