Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εισαι Τσιμισκή και πας προς Πολυτεχνείου .

Σε καποια στιγμή προς τα δεξιά πριν τη Πολυτεχνείου ειναι το στενό με τα λουλουδάδικα . Εκεί ανεβαινοντας ,στο δεξί χέρι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θελω να βαλω εναν καθρεπτη στην καμπινα του μπανιου που πλενομαι για να μπορω να ξυριζομαι (γιατι στο νιπτηρα τα κανω χαλια και γεμιζω τριχες παντου). Υπαρχει καποιο ειδος καθρεπτη οσο το δυνατον αδιαβροχο, με την εννοια να μην θολωνει τοσο ευκολα, να μην αφηνει πιτσιλιες και να μην προκαλουνται φθορες δεδομενου οτι θα βρεχεται εκει μεσα που θα ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φθορές από το νερό δεν υπάρχουν.

 

Τώρα να μην θολώνει, δύσκολο. Θα γινόταν ίσως λίγο καλύτερη η κατάσταση αν το πέρναγες με κάποιο προιόν για παρμπρίζ αυτοκινήτου(κερί) για να γλυστράει πιο εύκολα το νερό. Αν δεν σε ικανοποιεί αυτό βάλε του υαλοκαθαριστήρες για σίγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ δλδ δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη γυαλιου ποιοτητα που να κανει διαφορα. Υπαρχει οντως υγρο να ριξεις σαν επιστρωση ή τρολλαρεις :P

Δεν τρολλάρω

 

Οι καθρέπτες χαλάνε από το νερό που πάει στο πίσω μέρος.

Ασήμι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασήμι δεν είναι;

Ασήμι, αλουμίνιο κ.α.

 

Η παρατεταμένη επαφή με το νερό προκαλεί φθορά από το πίσω μέρος τους και θολούρα (από τις άκρες).

Το βλέπω συχνά. Ποια η διαδικασία, δε γνωρίζω να εξηγήσω.

 

edit:

 

 

Black Edge – Degradation of Mirror Edges

Mirror is a luxurious sophisticated product combining a film of pure silver with protective overlayers to provide a high quality product for both personal and decorative purposes. The manufacturing process ensures maximum adhesion of the silver coating to the surface of the glass and then applies further overcoatings to protect the silver from degradation. Water or moisture tarnishes silver and is the enemy of mirrors.

This is true with the edge of mirrors, especially when the manufacturing seal has been disturbed by edge working and is exposed to moisture penetration of the silver coating.

Warranties are provided for mirrors but they are void when mirrors are installed in such a way that edges remain wet or condensation is allowed to run down the mirror and accumulate in the glazing channel, pocket or mounting. Such a situation will, in every case, result in the manifestation of ‘black edge’ and the spreading of the silver tarnish in from the edge.

It is essential that when mirrors are installed in wet areas, such as bathrooms, laundries or other rooms with high moisture or humidity that they are edge sealed, and this can be done after processing or before glazing.

If the mirror is glazed into the mount or channel at installation you must drain or seal the system to prevent water, condensation or moisture penetration to the edge of the mirror where it can remain undetected and damage the mirror

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα κράνος full face για μηχανάκι και δεν ξέρω αν έριξα κάτι πάνω ή αν χάλασε. Αλλά το εξωτερικό μέρος όλο κολαει γιατί γίνεται αυτό; πώς μπορεί να φύγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα κράνος full face για μηχανάκι και δεν ξέρω αν έριξα κάτι πάνω ή αν χάλασε. Αλλά το εξωτερικό μέρος όλο κολαει γιατί γίνεται αυτό; πώς μπορεί να φύγει;

πεσαν υγρα φρενων στο κρανος. ή ηταν βαμμενο με φθηνομπογια τυπου πχ σπρει κλπ. τωρα φαινεται που εχει ζεστη αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου εχει κολλησει να βρω ενα τραγουδι που ακουσα πριν 2-3 χρονια, ελεγε "γεμιζει με φως η καμαρα μου οταν ερχεσαι" ή κατι παρομοιο ή κατι εντελως ασχετο με αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεσαν υγρα φρενων στο κρανος. ή ηταν βαμμενο με φθηνομπογια τυπου πχ σπρει κλπ. τωρα φαινεται που εχει ζεστη αυτο.

Δεν έπεσε κατι στα καλα καθουμενα εγινε ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου εχει κολλησει να βρω ενα τραγουδι που ακουσα πριν 2-3 χρονια, ελεγε "γεμιζει με φως η καμαρα μου οταν ερχεσαι" ή κατι παρομοιο ή κατι εντελως ασχετο με αυτο

 

Δε λες το Όλα Σε Θυμίζουν ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...