Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο υπολογιστη μπαινω παντα. Τι να εξηγησω ακριβως ενα χρονο μετα; Τον αμαζευτο εχει το θεμα. Τελος παντων η μακακια εγινε. Και τα αλλα μηνυματα που εχω δεν ειναι το λιγοτερο ντροπιαστικα για μενα. Τουλαχιστον να το εχετε στο νου σας

μου κάνει εντύπωση που ενώ μπαίνεις από υπολογιστή δεν είχες δει τα άλλα.

γιατί όταν σου στέλνουν μνμ και πατήσεις το εικονιδιάκι του μηνύματος ανοίγει η επιλογή με τα εισερχόμενα  και τα άλλα.

post-289055-0-55275600-1425139997_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με αφορμη το θρεντ για τα εργαλεια στο μπαλκονι

 

Ξερω θα φριξετε αρκετοι

 

5.χρονια τωρα , επανω στη ντουλαπα στο μπαλκονι (καλυπτεται κανονικα ολο το μπαλκονι με τεντα κλπ) εχω αφημενο τον προηγουμενο υπολογιστη μου , εναν πυργο .

 

Εχει απεξω μια κιτρινη κρουστα απο τις σκονες κλπ

Εχει φαει απειρα κρυα,αερες και ζεστη

 

Να κανω ενα ντου να το βαλω στη πριζα ή μπα ;

Δοκίμασέ το, πιστεύω θα δουλέψει

 

(απλά άνοιξε το καπάκι και κάντου ένα ξεσκόνισμα μέσα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω με gimp αλλά είναι απογοητευτικό το πόσο τρομερά λίγες γραμματοσειρές έχει διαθέσιμες στα ελληνικά.

 

Πως διορθώνεται αυτό;

 

Υπάρχει κανα πακέτο γραμματοσειρών που μπορώ να εγκαταστήσω στον υπολογιστή ώστε να φτιάξει; Υπάρχει κανα άλλο πρόγραμμα ίσως που ειδικεύεται σε γραμματοσειρές και να τις έχει και στα ελληνικά; Κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πρέπει απλά να εγκαταστήσεις τις ελληνικές γραμματοσειρές που θέλεις.

Στο office πχ βλέπεις περισσότερες ελληνικές γραμματοσειρές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο youtube οπως ξέρετε, αν ξέρετε, τα πλήκτρα j-k-l λειτουργούν ως συντόμευση για 10 sec πίσω, play/pause και 10 sec μπροστά.

 

Κάτι συνέβει όμως και εδώ και λίγες μέρες είναι σαν να πατιούνται δύο φορές οπότε το k δεν κάνει play/pause πια. Τι μπορεί να φταίει?

 

 

edit: απαντήστε με παράθεση σας παρακαλώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμη το θρεντ για τα εργαλεια στο μπαλκονι

 

Ξερω θα φριξετε αρκετοι

 

5.χρονια τωρα , επανω στη ντουλαπα στο μπαλκονι (καλυπτεται κανονικα ολο το μπαλκονι με τεντα κλπ) εχω αφημενο τον προηγουμενο υπολογιστη μου , εναν πυργο .

 

Εχει απεξω μια κιτρινη κρουστα απο τις σκονες κλπ

Εχει φαει απειρα κρυα,αερες και ζεστη

 

Να κανω ενα ντου να το βαλω στη πριζα ή μπα ;

:-D ΟΧΙ  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο office ναι, έχει περισσότερες. Βρήκα μερικές και κατέβασα και παίζουν, αλλά και πάλι η ποικιλία μου φαίνεται μικρή

 

νομίζω θα έπρεπε να βλέπει όλες τις γραμματοσειρές που έχεις εγκατεστημένες. Όσες βλέπει και το office δηλαδή. Μήπως να το ξηλώσεις και να το ξαναεγκαταστήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγριογούρουνο (οχι ζωντανό) που μπορώ να βρω ; 

Μας έπιασε το μερακλίδικο και λέμε να δημιουργήσουμε κάτι σε γιουβέτσι κλπ κλπ

(οχι εμείς δηλαδή , αλλά τα κορίτσια)

 

Πουλάνε κάπου συγκεκριμένα ; Σε 2-3 κρεοπωλεία που ρώτησα στη γειτονιά πάντως δεν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγριογούρουνο (οχι ζωντανό) που μπορώ να βρω ; 

Μας έπιασε το μερακλίδικο και λέμε να δημιουργήσουμε κάτι σε γιουβέτσι κλπ κλπ

(οχι εμείς δηλαδή , αλλά τα κορίτσια)

 

Πουλάνε κάπου συγκεκριμένα ; Σε 2-3 κρεοπωλεία που ρώτησα στη γειτονιά πάντως δεν 

 

σε κρεοπωλείο αν βρεις θα βρεις ημιάγριο, διασταυρώσεις είναι αυτά που εκτρέφονται σε μεγάλα κτήματα. Άγριο άγριο, μόνο στο μιλητό σε κάνα χωριό αν έχεις καμιά άκρη κλπ κλπ (νομίζω είμαστε εκτός κυνηγετικής περιόδου καταρχήν, και επιπλέον η πώληση κυνηγιού απαγορεύεται)

 

 

Λιβ, στοά Καράσσου (Βενιζέλου με Ερμού κοντά), μαγαζάκια με είδη ραπτικής, φερμουάρ, κουμπιά, διακοσμητικά κλπ κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω θα έπρεπε να βλέπει όλες τις γραμματοσειρές που έχεις εγκατεστημένες. Όσες βλέπει και το office δηλαδή. Μήπως να το ξηλώσεις και να το ξαναεγκαταστήσεις;

Δεν νομίζω να είναι αυτό. Το word έχει τις δικές του γραμματοσειρές. Μόνο αυτές που περνάς επιπροσθέτως εγκαθίστανται παντού στο pc..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι μαγαζι να παω να αγορασω τουλι που θελω.

 

Θελω καπου πεντε μετρα μονοκομματο να το κοψω εγω

Εάν είσαι Αθήνα, το πιο φτηνό θα το βρεις Νικίου 22 στον πρώτο όροφο (έχει 0.50ευρώ/μέτρο). 

 

Αλλιώς σε οποιοδήποτε μαγαζί με υφάσματα (στην Καλαμιώτου έχει πολλά μαγαζιά). Έχει και στο tops στη Νικίου (απέναντι από το νούμερο 22, ένα γωνιακό με είδη ραπτικής που βλέπει Αιόλου και Νικίου είναι) αλλά δεν ξέρω πόσο έχει εκεί το μέτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...