Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπαρχει καποιος τροπος να δω που βρισκεται η κοντινοτερη κεραια κινητης τηλεφωνιας στην περιοχη μου?

 

Υπάρχει, αλλά ενέχει κινδύνους. Εφόσον είσαι διατεθειμένος να ρισκάρεις και, κατά πάσα πιθανότητα, να υποστείς συνέπειες, ακολουθείς τα παρακάτω βήματα:

 

- Πας μετανάστης στην Αμερική. 

- Κάνεις μια απαγωγή, κατά προτίμηση ανηλίκου.

- Τηλεφωνείς από το σπίτι σου και από κινητό στην οικογένειά του ζητώντας λύτρα.

- Το C.S.I. (Las Vegas/Miami/New York, αναλόγως τού πού βρίσκεσαι) εντοπίζει την τοποθεσία σου, βάσει τής πλησιέστερης κεραίας.

- Όταν κάνουν ντου και σε μαζέψουν, τους ρωτάς πού ήταν η κεραία. Γιατί να μη σού πουν;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος τροπος να δω που βρισκεται η κοντινοτερη κεραια κινητης τηλεφωνιας στην περιοχη μου?

https://keraies.wordpress.com/%CF%87%CF%81%CF%85%CF%83%CE%AE-%CE%BB%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B5%CF%81%CE%B1%CE%B9%CF%8E%CE%BD/

Απ' την άλλη είναι πολλές καμουφλαρισμένες και σίγουρα βρίσκονται δίπλα σου χωρίς να το ξέρεις

 

 

lamogia_papades_03.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλανε πουθενα εδω αυτο που χρησιμοποιει αυτος;

Αν ναι πως λεγεται;

 

http://m.youtube.com/watch?v=7N5N-AYaENI

 

το πλαστικο με τις τρυπες;

Δεν ξερω πως λεγεται αλλα υπαρχει παντου, σε σουπερ μαρκετ, στο πρακτικερ, σε καταστηματ με χαρτικα και απορρυπαντικα και αλλα τετοια μαγαζια. Ειναι σε κομματια και σε ρολο, η πιο συνηθισμενη χρηση του ειναι να το βαζεις στο ντουλαπι με τα ποτηρια ή διπλα στο νεροχυτη για να ακουμπας πανω του τα πλυμενα ποτηρια να στεγνωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προγραμματίζεται μετακόμιση σε χώρα του εξωτερικού. Εντός εε, εκτός ευρώ (Σουηδία). Για το καλοκαίρι.

Στην Τράπεζα έχω αμύθητα πλούτη. Ποια η διαδικασία να πάρω τα χρήματα από τον ελληνικό λογαριασμό και να τα πάω στον σουηδικό που ΘΑ ανοίξω;

προφανώς ψάχνω κάτι πιο σίγουρο από λεφτά στην βαλίτσα. Χωράνε και σε τσαντάκι μέσης, αλλά δεν είναι ασφαλές.

Ακούω προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάς στην τράπεζά σου και καταθέτεις τα λεφτά σε τράπεζα του εξωτερικού, η πιο απλή λύση υποθέτω. Σε αυτό είχα καταλήξει όταν ήθελα να στείλω λεφτά στην γερμανία για αγορά αυτοκινήτου. Έχει μια καλούτσικη προμήθεια που δεν θυμάμαι πόση είναι ακριβώς, και θέλει και 1-2 εργάσιμες για να φανούν τα λεφτά στον αποδέκτη.

 

κάτι άλλο που σκέφτηκα αλλά μπορεί να είναι βλακεία, είναι να τα δώσεις εδώ σε έμπιστο άτομο (προσφέρομαι εγώ αν δεν έχεις κάποιον, χουχου) και αυτός να σου τα στείλει με αυτές τις υπηρεσίες αποστολής χρημάτων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προγραμματίζεται μετακόμιση σε χώρα του εξωτερικού. Εντός εε, εκτός ευρώ (Σουηδία). Για το καλοκαίρι.

Στην Τράπεζα έχω αμύθητα πλούτη. Ποια η διαδικασία να πάρω τα χρήματα από τον ελληνικό λογαριασμό και να τα πάω στον σουηδικό που ΘΑ ανοίξω;

προφανώς ψάχνω κάτι πιο σίγουρο από λεφτά στην βαλίτσα. Χωράνε και σε τσαντάκι μέσης, αλλά δεν είναι ασφαλές.

Ακούω προτάσεις.

 

western union. εχει μικροτερη προμηθεια απο τις τραπεζες και τα παιρνεις αμεσως.

Τα αφηνεις σε καποιον και σου τα στελνει με το που εχει τις εκει πληροφοριες σου γιατι χρειαζεται να δηλωσεις διευθυνση και τηλεφωνο. Ή αν το ποσο ειναι αρκετα μεγαλο και εσυ γνωριιζεις καποιον εκει, μπορεις μια μερα πριν φθγεις να τα στελεις στον εαυτο σου χρησιμοποιοντας τα στοιχεια επικοινωνιας του γνωστου σου και μολις φτασεις πας και τα παραλαμβανεις εσυ. 

Αν θυμαμαι καλα ομως, για μεγαλα ποσα ανω των 5000 € αναφερουν οποτε μπορει να βρεθεις μπλεγμενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος τροπος να δω που βρισκεται η κοντινοτερη κεραια κινητης τηλεφωνιας στην περιοχη μου?

 

Δεν ξερω ποσο εγκυρες ειναι οι πληροφοριες

 

https://keraies.wordpress.com/%CF%87%CF%81%CF%85%CF%83%CE%AE-%CE%BB%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B5%CF%81%CE%B1%CE%B9%CF%8E%CE%BD/

 

 

Εdit Ιδιο Link με τον Razor_7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πλαστικο με τις τρυπες;

Δεν ξερω πως λεγεται αλλα υπαρχει παντου, σε σουπερ μαρκετ, στο πρακτικερ, σε καταστηματ με χαρτικα και απορρυπαντικα και αλλα τετοια μαγαζια. Ειναι σε κομματια και σε ρολο, η πιο συνηθισμενη χρηση του ειναι να το βαζεις στο ντουλαπι με τα ποτηρια ή διπλα στο νεροχυτη για να ακουμπας πανω του τα πλυμενα ποτηρια να στεγνωσουν.

Ναι το πλαστικο αυτο. Η ουσια ειναι να μαθω πως το λενε, για να το ζητησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το πλαστικο αυτο. Η ουσια ειναι να μαθω πως το λενε, για να το ζητησω.

 

Liverpool, για να ξέρεις, το συγκεκριμένο μπορείς να το βρεις και στα Jumbo σε ρολό. Επίσης, στα supermarket συνήθως στον διάδρομο που έχουν και τα καθαριστικά-σκούπες-βετέξ-σφουγγαράκια. (Π.χ. εγώ βρήκα στα super Προμηθευτική και πήρα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plegma_skotias_30_20_big.jpg

 

Αν η παραπανω φωτο ανταποκρινεται σε αυτο που ψαχνεις, τοτε λεγεται πλεγμα σκοτιας ι

 

http://www.tsakiroglou.gr/2011/12/%CF%80%CE%BB%CE%B5%CE%B3%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%B1%CF%83-%CE%B9/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...