Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

western union. εχει μικροτερη προμηθεια απο τις τραπεζες

Έχουν αλλάξει τόσο τα πράγματα από τότε που την είχα χρησιμοποιησει; (αιώνες πριν, truth be told...8-10y).

Οι προμήθειες της τότε ήταν τραγικές, θυμάμαι για ποσό έως 100$ (προς usa) θέλανε κάπου άλλα 15-20 προμήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα θετική αξιολόγηση σε έναν πωλητή για κάτι που αγόρασα από e-bay, αλλά εκ των υστέρων διαπίστωσα ότι κάτι δεν είναι ακριβώς όπως το είχα παραγγείλει (είναι 6 τρυπανάκια ας πούμε, εκ των οποίων το 1 μου το έστειλε λάθος). Του έστειλα ένα μήνυμα, δεν απάντησε, πέρασαν σχεδόν 2 μέρες. Έχοντας κάνει ήδη θετική, μπορώ να κάνω κάτι τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βήμα 1.

  1. Now that Mutual Feedback Withdrawal no longer exists, is it still possible for buyers to change or withdraw their Feedback?
    Yes. Buyers can revise Feedback they've left for sellers in the case of a mistake. Unlike Mutual Feedback Withdrawal, buyers will be able to change the actual comment itself, not just withdraw the rating.

Οπότε μετά άνοιγεις το case σου, αν επιμενει να μην απαντά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps3 ή xbox360? Σε ποιο από τα δύο η διαδικασία "αντιγραφής" παιχνιδιών είναι πιο εύκολη;

Για RGH xbox360 τη γνωρίζω τη διαδικασία, αλλά είναι πάνω κάτω η ίδια και σε μονταρισμένο ps3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προγραμματίζεται μετακόμιση σε χώρα του εξωτερικού. Εντός εε, εκτός ευρώ (Σουηδία). Για το καλοκαίρι.

Στην Τράπεζα έχω αμύθητα πλούτη. Ποια η διαδικασία να πάρω τα χρήματα από τον ελληνικό λογαριασμό και να τα πάω στον σουηδικό που ΘΑ ανοίξω;

προφανώς ψάχνω κάτι πιο σίγουρο από λεφτά στην βαλίτσα. Χωράνε και σε τσαντάκι μέσης, αλλά δεν είναι ασφαλές.

doctorkosti, γιατί κωλύεσαι στο web-banking? Θες να κλείσεις τα πάντα όλα, ρίχνεις μαύρη πέτρα πριν αποχωρήσεις?

Αν όχι, παίρνεις λίγα στη βαλίτσα και τα υπόλοιπα μέσω internet οταν ανοίξεις λογαριασμό εκεί. Αν ναι, παίζει να στα στείλουν γονείς?

 

Western Union και λοιπές υπηρεσίες νομιζω ειναι πιασοκωλέ. Άσε που Σουηδία πας, και στο τσαντάκι να τα έχεις δεν παθαίνεις τίποτα, αλλά δεν ξέρω σε τι μέρος πας.

Όταν έφυγα και πριν ανοίξω λογαριασμό στην Αγγλία χώρισα τα χρήματα σε 4 σημεία, από βαλίτσες και κωλοτσεπες μέχρι κάλτσες, και έφτασαν όλα 100% ασφαλή. Όταν εγκαταστάθηκα, με 3 κλικ τα μετέφερα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβλεπα σήμερα ειδήσεις και είχαν αναφορά για το φλασάκι με την λίστα Λαγκάρντ. Συγκεκριμένα ανέφεραν ότι κάποιοι (από την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος να υποθέσω; δεν είμαι σίγουρος) αφού το μελέτησαν συμπέραναν ότι συνδέθηκε σε υπολογιστή 5 φορές την μια μέρα και άλλες 3 φορές την επόμενη μέρα. Και μου δημιουργήθηκε η εξής απορία, μου φάνηκε περίεργο που ανέφεραν συγκεκριμένα νούμερα. Υπάρχει δηλαδή τρόπος να δούμε πότε και πόσες φορές ένα φλασάκι έχει συνδεθεί σε υπολογιστή; Και αν ναι, πως; Με κάποιο πρόγραμμα ίσως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Έσπασε ένα τζαμάκι μικρό σε πόρτα. 38χ18 περίπου. Πόσο παίζει να κοστίσει η αντικατάσταση;

 

2. Για μπογιά τοίχων η οποία έχει μείνει πολλά χρόνια σε αποθήκη (6-7) σε καλές όμως συνθήκες, υπάρχει τρόπος να την επαναφέρουμε; Νομίζω τελευταία φορά που τις έλεγξα είχαν πετρώσει.

 

Ευχαριστώ!  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Google Chrome

 

Μπήκα στον Εύδοξο και για όσους ξέρουν πριν μπω στον λογαριασμό μου, στην σελίδα με την σχολή που είσαι, πάτησα λάθος σχολή και να αποθηκεύσει την αλλαγή μόνιμα και τώρα κάθε φορά μου εμφανίζει το μενού για την άλλη σχολή. Έσβησα ότι cookies υπήραχν από αυτό το σαιτ αλλά δεν έγινε κάτι. Πάλι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2. Για μπογιά τοίχων η οποία έχει μείνει πολλά χρόνια σε αποθήκη (6-7) σε καλές όμως συνθήκες, υπάρχει τρόπος να την επαναφέρουμε; Νομίζω τελευταία φορά που τις έλεγξα είχαν πετρώσει.

 

Ευχαριστώ!  :-)

Άμα έχει πετρώσει τελείως δεν γίνεται τίποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προγραμματίζεται μετακόμιση σε χώρα του εξωτερικού. Εντός εε, εκτός ευρώ (Σουηδία). Για το καλοκαίρι.

Στην Τράπεζα έχω αμύθητα πλούτη. Ποια η διαδικασία να πάρω τα χρήματα από τον ελληνικό λογαριασμό και να τα πάω στον σουηδικό που ΘΑ ανοίξω;

προφανώς ψάχνω κάτι πιο σίγουρο από λεφτά στην βαλίτσα. Χωράνε και σε τσαντάκι μέσης, αλλά δεν είναι ασφαλές.

Ακούω προτάσεις.

 

Τσεκαρε το xoom.com. Εγω αυτο χρησιμοποιω για μεταφορες Αμερικη-Καναδα. Το χρησιμοποιησα 3 φορες ηδη χωρις κανενα προβλημα. Εχει πολυ μικροτερο wire transfer fee απο τις τραπεζες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...