Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βούρτσα και σαπουνάδα με το αγαπημένο σου απορρυπαντικό. Μετά αναλόγως τον λεκέ. Κρασί, αίμα, γράσο, λάσπη, γρασίδι, στεγνός, ξεραμένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ετριψα με οδοντοβουρτσα και καυτο νερο τα αφησα να στεγνωσουν και καπως ξεθωριασε η βρωμια ομως δεν εφυγε εντελως βεβαια φαινεται μονο αν το παρατηρησεις καλα αλλα μου εχει γινει εμμονη επειδη ειναι ουτε 1 μηνα,οταν λες απορρυπαντικο μπορω και μ'αυτο για τα πιατα η μονο αυτο για τα ρουχα,καπου διαβασα παντως οτι δεν πρεπει να χρησιμοποιουμε κατι με πολλα χημικα γιατι χαλαει 

γιαυτο την πρωτη φορα το κανα μονο με νερο

 

http://www.imageupload.co.uk/image/5IOx 

 

http://www.imageupload.co.uk/image/5IO8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ όλα μου τα αθλητικά τα πλένω στο πλυντήριο μέσα σε μία παλιομαξιλαροθήκη ,χωρίς στροφές,στην πιο χαμηλή θερμοκρασία αν έχει ένδειξη "15 βαθμούς" ή "κρύο νερό" κάνει δουλειά. με υγρό απορρυπαντικό για μάλλινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα δεν μου αρεσει να πλενω τα παπουτσια μου στο πλυντηριο γιατι το φοβαμαι καπως οταν φτασουν σε σημειο να ειναι σε ασχημη κατασταση και μονο τοτε θα το δοκιμαζα , τωρα τα δικα μου ειναι καινουργια αφορετα φαινονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά είναι τα όρια για να θεωρηθεί μια περιοχή χωριό, κωμόπολη, ή πόλη; Ας πούμε μια περιοχή με 3.500 κατοίκους σε ποιά κατηγορία ανήκει; Θέλω ακριβή νούμερα αν υπάρχουν. Επίσης υπάρχουν άλλες κατηγορίες εκτός από αυτές τις τρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς μπορώ να δω αν έχει καεί ή λειτουργεί ακόμη μια μπαταρία επαναφορτιζόμενη 18650;

Την είχα σε power bank και όταν την έβαλα σε ένα δεύτερο καινούριο power bank σταμάτησε να λειτουργεί. Ή σταμάτησαν να λειτουργούν και τα 2 power bank. Δεν μπορώ να την βάλω κάπου αλλού για να δω αν λειτουργεί ακόμη. Καινούρια είναι, 11 ευρώ την πήρα, κρίμα αν χάλασε.(Την έχω πλήρως φορτισμένη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι 2000 χωριό, μέχρι 10000 κωμόπολη, μετά πόλη. Wiki πηγή από εθνική στατιστική αρχή.

 

υπαρχει και το οικισμος, εκει που ηταν η γιαγια μου ειχα το πολυ 50-60 ατομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη ερώτηση, κάποιος κάποτε μου είχε πει ότι υπάρχουν κάτι πολύπριζα με μια πρίζα μάστερ που έχει την εξής ιδιότητα. Συνδέεις μια συσκευή σε αυτή την μάστερ πρίζα αν και τύχει να την θέσεις εκτός λειτουργίας (την συσκευή) τότε κλείνει εντελώς το πολύπριζο και απενεργοποιούνται και οι άλλες συσκευές που είναι συνδεδεμένες στις υπόλοιπες πρίζες του πολύπριζου. Πως λέγεται αυτό το πολύπριζο και που μπορώ να βρω; Μπορείτε να μου δείξετε προτάσεις στο skroutz.gr ή κάπου αλλου;

 

Για να σας δώσω να καταλάβετε, να ένα παράδειγμα. Έχω συνδεδεμένη στην πρίζα μάστερ μια τηλεόραση. Στις υπόλοιπες έχω ηχεία, dvdplayer, αποκωδικοποιητή κλπ. Όταν κλείνω την τηλεόραση τότε πέφτει η "ασφάλεια" του πολύπριζου και απενεργοποιούνται (κλείνουν εντελώς για την ακρίβεια αφού κλείνει το πολύπριζο) και οι υπόλοιπες συσκευες. Λογικά στην πρίζα μαστερ υπάρχει κάποιο κύκλωμα που όταν δέχεται πολύ ρεύμα και μετά ελάχιστο ή καθόλου τότες να "απενεργοποιεί" το πολύπριζο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω μια περιοχή (εστω 3χ4) στο excel

 

 

4    5    6    8

3    3    1    5

6    7    8    4

 

την οποία ονομάζω "perioxi"

 

έτσι το =sum(perioxi) θα δώσει 60

 

ΟΚ μέχρι εδώ

 

μπορώ κάπως να ζητάω την εφαρμογή μιας συνάρτησης όχι σε όλη τη perioxi αλλά σε μία γραμμή στήλη της

 

πχ κάτι σαν

 

=sum(perioxi(2)) να δίνει το άθροισμα της 2ης γραμμής (=12)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...