Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι πιστωτικες καρτες εχουν και αυτες πλεον πιν? Σε ηλεκτρονικες συναλλαγες χρειαζεται η χρησιμοποιειται μονο για αγορες σε φυσικο καταστημα οταν περναει απο το μηχανακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι έχουν κι αυτές. Στις ηλεκτρονικές συναλλαγές δε χρησιμοποιεις το pin αλλά έναν τριψηφιο κωδικό στο πίσω μέρος της κάρτας (CVV)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κάτι άκυρο.

Γνώρισα μια γυναίκα και με ρώτησε μήπως ξέρω αν μπορεί να συνταξιοδοτηθεί λόγω ασθένειας.. χωρίς να έχει κολλήσει πολλά ένσημα και άνεργη πολλά έτη τώρα.
Ασχολούταν (το κλίνω σωστά;) με τα οικιακά μια ζωή και τώρα έχει 2 έτη ρευματικά και όχι μόνο δε μπορεί να κουνηθεί να πάει να πλύνει κάνα σπίτι, αλλά δεν μπορεί ούτε η ίδια να κάνει τα δικά της.

Δεν πιστεύω της είπα, αλλά να πω μέσα μου πως έκανα μια προσπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κάτι άκυρο.

 

Γνώρισα μια γυναίκα και με ρώτησε μήπως ξέρω αν μπορεί να συνταξιοδοτηθεί λόγω ασθένειας.. χωρίς να έχει κολλήσει πολλά ένσημα και άνεργη πολλά έτη τώρα.

Ασχολούταν (το κλίνω σωστά;) με τα οικιακά μια ζωή και τώρα έχει 2 έτη ρευματικά και όχι μόνο δε μπορεί να κουνηθεί να πάει να πλύνει κάνα σπίτι, αλλά δεν μπορεί ούτε η ίδια να κάνει τα δικά της.

 

Δεν πιστεύω της είπα, αλλά να πω μέσα μου πως έκανα μια προσπάθεια.

 

Ακόμα κι αν γνωρίζει κάποιος περί συνταξιοδοτικών, πρέπει να του δώσεις νούμερα. Τα πολλά χρόνια άνεργη και τα λίγα ένσημα είναι αρκετά αόριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι μικρή απορία αλλά, μόλις ανέλαβα να διαχείριζομαι την σελίδα του bar που δουλεύω και πρέπει να ανεβάσω τα like. Μπορείτε να μου προτείνετε τρόπους γιατί δεν έχω ξανασχοληθει με κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω ξεχασει το ελληνικο λογιστικο σχεδιο, 1 ερωτηση:

Στον ισολογισμο που βρισκουμε τους μισθους που δινει μια επιχειρηση (οχι για το διοικητικο προσωπικο);

 

ειναι στα εξοδα λειτουργιας διαθεσεως;

 

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κάτι άκυρο.

 

Γνώρισα μια γυναίκα και με ρώτησε μήπως ξέρω αν μπορεί να συνταξιοδοτηθεί λόγω ασθένειας.. χωρίς να έχει κολλήσει πολλά ένσημα και άνεργη πολλά έτη τώρα.

Ασχολούταν (το κλίνω σωστά;) με τα οικιακά μια ζωή και τώρα έχει 2 έτη ρευματικά και όχι μόνο δε μπορεί να κουνηθεί να πάει να πλύνει κάνα σπίτι, αλλά δεν μπορεί ούτε η ίδια να κάνει τα δικά της.

 

Δεν πιστεύω της είπα, αλλά να πω μέσα μου πως έκανα μια προσπάθεια.

 

Ναι παίρνει την λεγόμενη "εθνική σύνταξη" που είναι περίπου 300ευρώ. Για περισσότερες πληροφορίες, μπορεί να απευθυνθεί στα ΚΕΠ.

 

Υ.Γ. Ρε παιδιά, πού πήγε το "wiki";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχουν κι αυτές. Στις ηλεκτρονικές συναλλαγές δε χρησιμοποιεις το pin αλλά έναν τριψηφιο κωδικό στο πίσω μέρος της κάρτας (CVV)

 

Περαιτερω οταν δωσεις τα στοχεια της πιστωτικης σε εναν εμπορο, δε σημαινει πλεον πως ειναι σαν εχει πλεον και αυτος την καρτα σου? Δλδ μπορει μετα να την χρησιμοποιησει για να αγορασει κατι αυτος, ή να ξαναχρεωσει τη καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι μικρή απορία αλλά, μόλις ανέλαβα να διαχείριζομαι την σελίδα του bar που δουλεύω και πρέπει να ανεβάσω τα like. Μπορείτε να μου προτείνετε τρόπους γιατί δεν έχω ξανασχοληθει με κάτι τέτοιο.

Αν πληρώσεις ανεβαίνουν εγγυημένα. Το πιο σίγουρο είναι να βάλεις διαφήμιση στο fb δηλαδή

Περαιτερω οταν δωσεις τα στοχεια της πιστωτικης σε εναν εμπορο, δε σημαινει πλεον πως ειναι σαν εχει πλεον και αυτος την καρτα σου? Δλδ μπορει μετα να την χρησιμοποιησει για να αγορασει κατι αυτος, ή να ξαναχρεωσει τη καρτα

Μπορεί ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...