Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

350 είναι η "μισόκιλη", 700 "του κιλού".

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι του "κιλού" μπορεί να είναι και 750 γραμμάρια αλλά είναι μικρή απόκλιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κόβουν κλήση από καταγγελία μόνο.

Ο κίνδυνος θα ήταν όταν έβγαινες από την γωνία, αν έμπαινε κανένα μηχανάκι λίγο γκαζωμένο πάντως. Επειδή βρέχει δεν είναι λόγος να βγεις χάρος στο δρόμο.

ευχαριστώ. δεν βγήκα χάρος. με 20-30 πηγαινα. αργα-αργα 

ευχαριστω και παλι παντως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κάμερες διαχείρισης κυκλοφορίας που υπάρχουν στο κέντρο της Αθήνας, χρησιμοποιούνται για να κόβουν κλήσεις π.χ. αν μπεις με δακτύλιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω ξεχασει το ελληνικο λογιστικο σχεδιο, 1 ερωτηση:

Στον ισολογισμο που βρισκουμε τους μισθους που δινει μια επιχειρηση (οχι για το διοικητικο προσωπικο);

 

 

 

 

Thanks

 

 

κανεις εεε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το δει κάποιος γρηγορότερα εδώ:
Υπάρχει κάποια αξιόπιστη ιστοσελίδα που να δείχνει πως φαίνεται ένα site σε διαφορετικά resolutions και συσκευές?

Έχω βρει καμιά δεκαριά, αλλά όλες όταν βάλω συσκευή iPhone ή tablets, απλά μικράινουν το ορατό πεδίο και βγάζουν sidebars (βλέπε εικόνα παρακάτω), ενώ σε πραγματικές συσκευές βλέπω ότι κάνουν resize το site απροβλημάτιστα και δεν κόβεται καθόλου περιεχόμενο.


30sg4nk.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital#Mini-_and_micro-cards

 

 

 

The microSD removable miniaturized Secure Digital flash memory cards were originally named T-Flash or TF, abbreviations of TransFlash. TransFlash and microSD cards are functionally identical allowing either to operate in devices made for the other.

TF είναι οι microSD.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω για την υγρασία ένα παρόμοιο με αυτό. Έχω και ανταλλακτικό, που είναι ένα σακουλάκι. Το άνοιξα και έχει κάτι άσπρες μπίλιες μέσα. Να τις ρίξω χύμα στον συλλέκτη ή πρέπει να παραμείνουν στο κλειστό σακουλάκι; Μέσα ο συλλέκτης έχει ένα σακουλάκι ολόκληρο που είναι κλειστό όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω για την υγρασία ένα παρόμοιο με αυτό. Έχω και ανταλλακτικό, που είναι ένα σακουλάκι. Το άνοιξα και έχει κάτι άσπρες μπίλιες μέσα. Να τις ρίξω χύμα στον συλλέκτη ή πρέπει να παραμείνουν στο κλειστό σακουλάκι; Μέσα ο συλλέκτης έχει ένα σακουλάκι ολόκληρο που είναι κλειστό όμως.

Έχει ένα προστατευτικό "αλουμινόχαρτο" στο κουτί, μόνο αυτό βγάζεις και βάζεις μέσα το σακουλάκι με τις μπίλιες όπως είναι. Όταν γεμίσει σχεδόν το δοχείο με νερό το πετάς και βάζεις καινούργιο...κάτι κάνουν πάντως, υπάρχουν και αντίστοιχα κρεμαστά για ντουλάπες

Είναι ήδη αργά. Έριξα τα μισά στο ένα και τα άλλα μισά στο άλλο. Να τα αδειάσω και να πάω να πάρω καινούργια;

Ναι πέταξέ τα και πάρε άλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...