Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, εγώ με τη φυσική δεν τα πάω καθόλου καλά. Αντιθέτως, τα πάω υπέροχα με τη vodka, την οποία κρατάω πάντα στην κατάψυξη. Κάνε λοιπόν ένα πείραμα: Βάλε ένα μπουκάλι vodka στην κατάψυξη τού οικιακού σου ψυγείου και άφησέ το μέσα όσο καιρό θέλεις. Αν όταν το βγάλεις δεις ότι έχει γίνει πάγος, εγώ θα κάτσω να μού κάνεις piercing...

Επειδή το 'χω κάνει κι΄εγώ το λέω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Επειδή το 'χω κάνει κι΄εγώ το λέω

εκτιθεσαι! επειδη παρα βγηκαμε οφφ τοπικ

 

καθε υγρο εχει διαφορετικη θερμοκρασια πηξης. και για αυτο το αλκοολ δεν παγωνει σε θερμοκρασια καταψυξης. Δες τις θερμοκρασιες σε ψυγεια μπυρας που ειναι υπο το 0 και σκεψου γιατι δεν παγωνουν!?

 

και κατι ακομη να χεις να σκεφτεσαι! γιατι ριχνουμε αλατι οταν χιονιζει!?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το 'χω κάνει κι΄εγώ το λέω

 

Τέτοια περίπτωση υπάρχει, μόνο αν το περιεχόμενο είναι νερωμένο τού θανατά. Μιλώντας για καθαρή vodka, α-πο-κλεί-ε-ται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορετική θερμοκρασία;Αν το αφήσεις 2 μέρες στην κατάψυξη,δε θα έχει παγώσει για τα καλά;

 

Aμα μπορεσεις να βαλεις την καταψυξη του σπιτιου σου στους -114C ισως και να το παγωσεις....... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το jagermeister αν το χω συνεχεια στην καταψυξη θα παθει κατι; υπαρχει κινδυνος να παγωσει;

 

To jagermeister πρεπει να σερβιρεται στους -18 βαθμους, οποτε σε μια απλη καταψυξη αποκλειεται να παγωσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέντευξη με HR και ενώ στην αγγελία έχουν γράψει τον ανάλογο ετήσιο μισθό, σε ρωτάνε what are your salary expectations.. Ποια απάντηση θεωρείται σωστή? Παίζει ανάλογα βέβαια την αγορά, τις γνώσεις και από την προυπηρεσία, ή λες έναν "ασφαλή" αριθμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλια ειχαμε διαφορα wallpapers καθε μηνα υπαρχει τιποτα τελευταιο απο ιουνιο-ιουλιο ???

 

ιnsomniaκες καταστασεις ψαχνεις η γενικως ?

 

Γενικως, οριστε προταση -τουμπανο

 

http://www.goodfon.su/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιnsomniaκες καταστασεις ψαχνεις η γενικως ?

 

Γενικως, οριστε προταση -τουμπανο

 

http://www.goodfon.su/

 

απο ινσομνια, δεν θημασε που εβαζαν wallpapers καθε μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέντευξη με HR και ενώ στην αγγελία έχουν γράψει τον ανάλογο ετήσιο μισθό, σε ρωτάνε what are your salary expectations.. Ποια απάντηση θεωρείται σωστή? Παίζει ανάλογα βέβαια την αγορά, τις γνώσεις και από την προυπηρεσία, ή λες έναν "ασφαλή" αριθμό?

 

Εγώ θα έλεγα λίγο πάνω από αυτό που έχουν γράψει. Δείχνει ότι γενικά ζητάς περισσότερα αλλά υποτίθεται σε ενδιαφέρει τόσο η συγκεκριμένη εταιρεία που συμβιβάζεσαι με λιγότερα και αναμένεις προοπτική ανέλιξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα λίγο πάνω από αυτό που έχουν γράψει. Δείχνει ότι γενικά ζητάς περισσότερα αλλά υποτίθεται σε ενδιαφέρει τόσο η συγκεκριμένη εταιρεία που συμβιβάζεσαι με λιγότερα και αναμένεις προοπτική ανέλιξης.

Συμφωνώ, αλλά με αυτή την ερώτηση θέλουν να δουν πως βλέπεις κυρίως τον εαυτό σου.. Δηλαδή αν έχεις (υπερβολική) αυτοπεποίθηση ή αν έχεις μέτρια προς χαμηλή.. Αν πχ η αγγελία σου λέει 40.000 per year και πας εσύ κ τους ζητήσεις 50 ή αν τους πεις πως δεν σε νοιάζει, ε, κάτι δεν πάει καλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέντευξη με HR και ενώ στην αγγελία έχουν γράψει τον ανάλογο ετήσιο μισθό, σε ρωτάνε what are your salary expectations.. Ποια απάντηση θεωρείται σωστή? Παίζει ανάλογα βέβαια την αγορά, τις γνώσεις και από την προυπηρεσία, ή λες έναν "ασφαλή" αριθμό?

Τον μισθο που λεει η αγγελια να πεις εφοσον πληρεις και τα κριτήρια, η αδερφη μου UK εκανε το λαθος να πει τον μισθο της στην προηγουμενη δουλεια(χαμηλοτερος) βασικα ειπε οχι λιγοτερο απο αυτον και αυτο ακριβως πηρε. Ειπαν βεβαια οτι θα τις δωσουν οσο λενε στην αγγελια καποια στιγμη αλλα δεν το βλεπω προσωπικα.

 

Τα παραπανω/αυτοπεποιθηση κτλπ αν δεν εχεις σοβαρη προϋπηρεσία η πολυ δυνατα πτυχια να το υποστηρίζεις δεν θα βοηθησουν καθολου, δεν ειναι insomnia η αγορα εργασιας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον μισθο που λεει η αγγελια να πεις εφοσον πληρεις και τα κριτήρια, η αδερφη μου UK εκανε το λαθος να πει τον μισθο της στην προηγουμενη δουλεια(χαμηλοτερος) βασικα ειπε οχι λιγοτερο απο αυτον και αυτο ακριβως πηρε. Ειπαν βεβαια οτι θα τις δωσουν οσο λενε στην αγγελια καποια στιγμη αλλα δεν το βλεπω προσωπικα.

 

Τα παραπανω/αυτοπεποιθηση κτλπ αν δεν εχεις σοβαρη προϋπηρεσία η πολυ δυνατα πτυχια να το υποστηρίζεις δεν θα βοηθησουν καθολου, δεν ειναι insomnia η αγορα εργασιας..

Άρα λες όσα αναγράφουν, από κει και μετά ή διαπραγματεύεσαι για κάτι λίγο καλύτερο (εξαρτάται την αγορά, την θέση και όλα τα παραπάνω) είτε μένεις στον αρχικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...