Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσα mb/s (megabytes per second) αντιστοιχουν max σε μια 24αρα συνδεση?

 

Κατεβαζω συνεχως απ το μTorrent, και στη τρεχουσα ταχυτητα στη γραμμη τιτλου εχω δει κατα διαστηματα και νουμερα μεγαλυτερα απο 3.

 

 

Μέχρι 3 Megabyte το δευτερόλεπτο θεωρητικά. Αυτό βέβαια άμα κλειδώνει το router ακριβώς στα 24 mbps. Πράγμα πολύ σπάνιο. Για να γίνει αυτό, το καφάο πρέπει να είναι δίπλα απο το σπίτι σου και η καλωδίωση του κτιρίου να είναι σε άριστη κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πόσα mb/s (megabytes per second) αντιστοιχουν max σε μια 24αρα συνδεση?

 

Κατεβαζω συνεχως απ το μTorrent, και στη τρεχουσα ταχυτητα στη γραμμη τιτλου εχω δει κατα διαστηματα και νουμερα μεγαλυτερα απο 3.

 

Αν τα δείχνει στιγμιαία πιθανώς να είναι κάποιο "λάθος". Ακόμη και αν πιάνεις φουλ ταχύτητα 24άρα, η ταχύτητα κατεβάσματος σε MB/s είναι λιγότερο από 3, είναι γύρω στο 2,7 - 2,8 και πολλά λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κατοχυρώσω ένα .gr domain το οποίο δεν ήταν διαθέσιμο. Το domain έληξε τέλη Ιανουαρίου, αλλά ακόμα δεν μπορώ να το αγοράσω. Γιατί?

Υπάρχει μικρή περίοδος χάριτος για τον προηγούμενο ή να μην περιμένω τσάμπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κατοχυρώσω ένα .gr domain το οποίο δεν ήταν διαθέσιμο. Το domain έληξε τέλη Ιανουαρίου, αλλά ακόμα δεν μπορώ να το αγοράσω. Γιατί?

 

Υπάρχει μικρή περίοδος χάριτος για τον προηγούμενο ή να μην περιμένω τσάμπα?

Για κάποιες μέρες έχει προτεραιότητα ο προηγούμενος κάτοχος. Δεν θυμάμαι πόσες όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θερμοσιφωνας 80 λ οριζοντιος.

Το αναψα 3 φορες απο μιση μεχρι 1ωρα+.

Βγαζει μαξ 5-7 λεπτα ζεστο νερο, με ανοιγμενη μονο τη βανα του ζεστου.

 

Απο αυτα που εψαξα, ανεβηκα παταρι να δω μηπως ο θερμοστατης ειναι σε χαμηλη θερμ

αλλα δεν βρηκα πανω στη συσκευη (?).

 

Προβλημα θερμοσιφωνα, λαθος συνδεση καλωδιων ή κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να έχω σε μια τσάντα που παίρνω μαζί μου, 2 μπαταρίες ΑΑΑ αλλά η συσκευασία που πήρα έχει πολλές μέσα.

 

Με τι να τις τυλίξω για να μην ξεφορτίσουν, σελοφάν για τα φαγητά κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι 3 Megabyte το δευτερόλεπτο θεωρητικά. Αυτό βέβαια άμα κλειδώνει το router ακριβώς στα 24 mbps. Πράγμα πολύ σπάνιο. Για να γίνει αυτό, το καφάο πρέπει να είναι δίπλα απο το σπίτι σου και η καλωδίωση του κτιρίου να είναι σε άριστη κατάσταση.

 

Δηλαδη συμφωνα με τον τυπο 20mbps=3ΜΒ/sec?

 

Πως εξηγειται το οτι συχνα βλεπω ταχυτητητα >3? Mηπως το ρουτερ εκεινες τις στιγμες ξεπερναει τα 24mbps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να έχω σε μια τσάντα που παίρνω μαζί μου, 2 μπαταρίες ΑΑΑ αλλά η συσκευασία που πήρα έχει πολλές μέσα.

 

Με τι να τις τυλίξω για να μην ξεφορτίσουν, σελοφάν για τα φαγητά κάνει?

Αν τις έχεις χύμα ξεφορτίζονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να έχω σε μια τσάντα που παίρνω μαζί μου, 2 μπαταρίες ΑΑΑ αλλά η συσκευασία που πήρα έχει πολλές μέσα.

 

Με τι να τις τυλίξω για να μην ξεφορτίσουν, σελοφάν για τα φαγητά κάνει?

http://www.ebay.com/itm/10-x-New-Hard-Plastic-Blue-Green-Case-Cover-Holder-AA-AAA-Battery-Storage-Box-/321608904307?hash=item4ae1626e73:g:4T4AAOSwkNZUgoSX  >Εδω εισαι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενξ αλλά θέλω κάτι σπιτικό για να τελειώνω

Τύλιξε κάθε μια ξεχωριστά με πλαστική μεμβράνη (κάνει ακόμα και της κουζίνας). Οι μπαταρίες επηρεάζονται και από την υγρασία/θερμοκρασία περιβάλλοντος, οπότε έτσι θα έχεις πολύ καλή προστασία. Εννοείται να μην ακουμπάνε οι πόλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...