Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψάχνω κατιτίς σε cloud storage, που να μπορεί να κάνει το εξής: να ορίσω κάποιους φακέλους στον υπολογιστή του σπιτιού μου και ότι αλλαγές κάνω σε αυτούς  να συχρονίζονται αυτόματα εκεί πάνω, ώστε να μπορώ έχω πρόσβαση από τον υπολογιστή της δουλειάς, και αντίστροφα από αυτόν της δουλειάς σε αυτόν του σπιτιού. Γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ψάχνω κατιτίς σε cloud storage, που να μπορεί να κάνει το εξής: να ορίσω κάποιους φακέλους στον υπολογιστή του σπιτιού μου και ότι αλλαγές κάνω σε αυτούς  να συχρονίζονται αυτόματα εκεί πάνω, ώστε να μπορώ έχω πρόσβαση από τον υπολογιστή της δουλειάς, και αντίστροφα από αυτόν της δουλειάς σε αυτόν του σπιτιού. Γίνεται;

 

Δες αυτό: https://drive.google.com

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Google drive. Κατέβασε και στα 2 Pc το προγραμματακι που προσφέρει για να το έχεις και σε φακελους πέρα από περιβαλλον browser. Και dropbox μπορείς αλλά δινει σαφώς λιγότερο χώρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερσί μποκού :)

 

πάντως δεν με απασχολεί ο χώρος, αυτό που θέλω να αποθηκεύσω είναι ελάχιστο σε όγκο, πιο πολύ με ενδιαφέρει να είναι εύχρηστο και ασφαλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερσί μποκού :)

 

πάντως δεν με απασχολεί ο χώρος, αυτό που θέλω να αποθηκεύσω είναι ελάχιστο σε όγκο, πιο πολύ με ενδιαφέρει να είναι εύχρηστο και ασφαλές.

Αν είναι έτσι και στο mail σου μπορείς να το αποθηκεύεις. Αλλιώς google drive λέω κι εγώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να γίνεται να κατεβάσω το iso του OS X (την τελευταία έκδοση που υπάρχει τέλος πάντων) και να φτιάξω bootable φλασάκι, μέσω υπολογιστή που έχει Windows; Θα μου φέρει ένας τον mac του και θέλω να το έχω έτοιμο (δεδομένου ότι είναι αρκετά GB και θα μου πάρει κάποιο χρόνο μέχρι να τα κατεβάσω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν θήκες με πληκτρολόγιο για τάμπλετ - κινητά που να έχουν μηχανισμό σαν λάπτοπ; Να μπορείς να ρυθμίζεις δηλαδή την κλίση της οθόνης όπως θέλεις; Αν ναι πως λέγονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο καταστημα practiker στο αιγαλεω εχουν βαλει μπαρα και λεει δωρεαν παρκινγκ 2 ωρων.μετα τις 2 ωρες υποχρεωτική αγορα τουλαχιστον 10 ευρω πραγματων απο το καταστημα ωστε να βγεις απο το παρκινγκ.

(Εχει security και μπαινοβγαινεις με κατι σαν κουπονακι που το σκαναρεις)

Σημερα ειχα παει να αγορασω κατι εργαλεια για την δουλεια μου και φευγοντας ενας κυριος τσακωνοταν με τον security λεγοντας οτι ειναι παρανομη κρατηση και θα φωναξω αστυνομια κτλπ επειδη ηταν 2 ωρες και βαλε στο καταστημα και πηγε να φυγει και τ ειπε ο security απαγορεύεται δεν μπορω να σας αφησω επειδη δεν κανατε την ελαχιστη αγορα 10 ευρω επειδη περασαν 2 ωρες.

 

Εφυγα κανονικα εγω με το αμαξι απλα επειδη ακομα το σκεφτομαι λογω του οτι ειχε γινει μεγαλος σαματας και φωνες ποιος εχει δικιο σε αυτες τις περιπτωσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο καταστημα practiker στο αιγαλεω εχουν βαλει μπαρα και λεει δωρεαν παρκινγκ 2 ωρων.μετα τις 2 ωρες υποχρεωτική αγορα τουλαχιστον 10 ευρω πραγματων απο το καταστημα ωστε να βγεις απο το παρκινγκ.

(Εχει security και μπαινοβγαινεις με κατι σαν κουπονακι που το σκαναρεις)

Σημερα ειχα παει να αγορασω κατι εργαλεια για την δουλεια μου και φευγοντας ενας κυριος τσακωνοταν με τον security λεγοντας οτι ειναι παρανομη κρατηση και θα φωναξω αστυνομια κτλπ επειδη ηταν 2 ωρες και βαλε στο καταστημα και πηγε να φυγει και τ ειπε ο security απαγορεύεται δεν μπορω να σας αφησω επειδη δεν κανατε την ελαχιστη αγορα 10 ευρω επειδη περασαν 2 ωρες.

 

Εφυγα κανονικα εγω με το αμαξι απλα επειδη ακομα το σκεφτομαι λογω του οτι ειχε γινει μεγαλος σαματας και φωνες ποιος εχει δικιο σε αυτες τις περιπτωσεις;

Αν είναι ιδιωτικός χώρος μου φαίνεται λογικό να μπορούν να το κάνουν, σαν πάρκινγκ με χρέωση είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως λειτουργούν πρακτικά τα μπλόκα των αγροτών? Κλείνουν κάθετα την εθνική και μαζεύεται ουρά από αυτοκίνητα φάση μποτιλιάρισμα? Και τα ανοίγουν σταδιακά?

Είδησεις του τύπου "Άνοιξαν τα μπλόκα για το πούλμαν του Ολυμπιακού ή τον Μπερμπάτοφ", στέκουν? Άλλα αυτοκίνητα πιο μπροστά τους δεν υπήρχαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερουμε μεχρι ποτε θα ισχυει αυτο με τους 200 ποντους = 6ευρη επιταγη στα ΑΒ;;

υπαρχει καποιο χρονικο οριο;

Εγώ έχω πάρει 2 φορές την δωροκάρτα των 6 ευρώ. Επειδή όμως πηγαίνω σχετικά σπάνια στον Βασιλόπουλο, κάθε φορά έκανα πάνω από 1 έτος να μαζέψω τους πόντους. οπότε δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο χρονικό όριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω πάρει 2 φορές την δωροκάρτα των 6 ευρώ. Επειδή όμως πηγαίνω σχετικά σπάνια στον Βασιλόπουλο, κάθε φορά έκανα πάνω από 1 έτος να μαζέψω τους πόντους. οπότε δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο χρονικό όριο.

και επιπλεον , αυτο ισχυει εδω και τουλαχιστον 18 χρονια απο οτι θυμαμαι. Πώς να ξερουμε αν θα σταματησει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επιπλεον , αυτο ισχυει εδω και τουλαχιστον 18 χρονια απο οτι θυμαμαι. Πώς να ξερουμε αν θα σταματησει ;

Αυτό νομίζω είναι standard προωθητική ενέργεια του Βασιλόπουλου, όπως εξάλλου κάνουν και άλλα σούπερ μάρκετ, δεν νομίζω να σταματήσει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...