Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της BlackBerry παρουσίασε τα Passport και Classic


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ας πω και εγω κατι πανω σε αυτα που διαβαζω εδω μεσα,μετα απο 4 χρονια με iphone τωρα ειμαι κατοχος ενος z10, δε λεω ωραιο λειτουργικο αλλα υποφερει πολυ μα παρα πολυ στις εφαρμογες, σχεδον ολες οι καλες εφαρμογες στο bbworld ειναι επι πληρωμη και υπαρχει μεγαλη ελλειψη στις φασικες εφαρμογες, θα μου πειτε αφου τις βρισκω σε .apk τι με πειραζει? ας μη κοροιδευομαστε οι μισες εφαρμογες .apk δουλευουν και πολλες απο αυτες οχι σωστα, οποιος αγοραζει z10 για android εφαρμογες να μη το παρει καλυτερα, οπως και ειπα καλο λειτουργικο αλλα φτωχο πολυ στις εφαρμογες που αν διορθωθει πανω σε αυτον τον τομεα θα ειναι ενα απο τα καλυτερα τηλεφωνα, μεχρι τοτε ομως θα υποφερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας πω και εγω κατι πανω σε αυτα που διαβαζω εδω μεσα,μετα απο 4 χρονια με iphone τωρα ειμαι κατοχος ενος z10, δε λεω ωραιο λειτουργικο αλλα υποφερει πολυ μα παρα πολυ στις εφαρμογες, σχεδον ολες οι καλες εφαρμογες στο bbworld ειναι επι πληρωμη και υπαρχει μεγαλη ελλειψη στις φασικες εφαρμογες, θα μου πειτε αφου τις βρισκω σε .apk τι με πειραζει? ας μη κοροιδευομαστε οι μισες εφαρμογες .apk δουλευουν και πολλες απο αυτες οχι σωστα, οποιος αγοραζει z10 για android εφαρμογες να μη το παρει καλυτερα, οπως και ειπα καλο λειτουργικο αλλα φτωχο πολυ στις εφαρμογες που αν διορθωθει πανω σε αυτον τον τομεα θα ειναι ενα απο τα καλυτερα τηλεφωνα, μεχρι τοτε ομως θα υποφερει

Φυσικά και δεν μπορεί να αντικαταστήσει το ios ή το android σε πληθώρα εφαρμογών. Κάποιες από τις εφαρμογές είναι επί πληρωμή, αλλά η απόλυτη πλειοψηφία τους δεν ζητάει κανένα "ύποπτο" δικαίωμα και μπορείς σχεδόν πάντα να αποκλήσεις τα δικαιώματά τους μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής και ταυτόχρονα να συνεχίσεις να τις χρησιμοποιείς. Σε ποιο λειτουργικό μπορείς να το κάνεις αυτό χωρίς να χάσεις την εγγύση (πχ root); Το βασικό του πλεονέκτημα είναιότι σέβεται τον  πελάτη και δεν προσπαθεί να παραβιάσει την προσωπική του ελευθερία. Παρόλα αυτά η άποψή σου είναι σεβαστή και δεν την κατακρίνω, απλά παραθέτω τη δική μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αντιλεγω σε αυτο που λες αλλα οι εφαρμογες ειναι αυτες που θα σε λυσουν τα χερια και που θα εχεις οτι χρειαζεσαι, απο την αλλη ποιος θα μου εγγυηθει την αφαλεια χρηματικων συναλλαγων μεσα απο εφαρμογες .apk? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αντιλεγω σε αυτο που λες αλλα οι εφαρμογες ειναι αυτες που θα σε λυσουν τα χερια και που θα εχεις οτι χρειαζεσαι, απο την αλλη ποιος θα μου εγγυηθει την αφαλεια χρηματικων συναλλαγων μεσα απο εφαρμογες .apk? 

Κανένας, γιατί είναι εφαρμογές android και όχι blackberry. Στο γράφει και επίσημα όταν προσπαθείς να τις εγκαταστήσεις. Τουλάχιστον έχεις την επιλογή. Σε android θα ήταν "δωρεάν" με αντάλλαγμα τα προσωπικά σου δεδομένα. Παρόλα αυτά η ύπαρξη emulator σου εξασφαλίζει ότι δεν τρέχουν όλη την ώρα στο παρασκήνιο, μαζεύοντας προσωπικά σου δεδομένα, όπως θα έκαναν στο android. Δυστυχώς, το πραγματικά τσάμπα έχει πεθάνει από καιρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα , μακαρι καποια στιγμη να διορθωθει λιγο πανω στον τομεα των εφαρμογων και θα ειναι κορυφαιο, τεσπα ανφερεις πιο πανω οτι μπορουμε ν αποκλησουμε το δικαιωμα που ζητει η εφαρμογη κατα την εγκατατσαση, οταν εχεις χρονο πες μου πως γινετε διοτι δε γνωριζω ειτε με πμ ειτε εδω στο ποστ, ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μιας που με έπιασε η όρεξη τώρα..

Ας μας πει κάποιος wp8.1 χρήστης. Στο Skype της μαμάς Microsoft μπορείς να στείλεις ένα συνημμένο πέρα από φωτογραφία ;; σε όλες τις άλλες εκδόσεις του Skype για τα άλλα λειτουργικά μπορείς.

Ας μας πει κάποιος wp 8.1 χρήστης, οι αναπαντητες στο Skype φαίνονται στο live tile ή κάπου αλλού στο λειτουργικό ;μήπως χρειάζεται να μπεις στην εφαρμογή για να δεις ότι έχεις αναπάντητη ;;;

Ας μας πει ένας χρήστης wp 8.1 μπορεί να στείλει μια φωτογραφία από την υπέροχη κάμερα του lumia με email χωρίς να την συμπιέζει αυτόματα η εφαρμογή των mail και χωρίς να δίνει την επιλογή της ανάλυσης ;

Ας μας απαντήσει πρώτα ένας φίλος και έχω και πολλές άλλες απορίες για τα wp8.1 σε τόσο απλά πράγματα που αυτοί που δεν γνωρίζουν από wp θα νομίζουν ότι κάνω πλάκα.. ας αφήσουν τις συγκρίσεις λοιπόν και ας γράψουν σε κάνα φόρουμ μπας και ακούσει η m$ και κάνει τα αυτονόητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρυθμίσεις -> ασφάλεια και απόρρητο -> δικαιώματα εφαρμογών.

Προς το παρόν λειτουργεί μόνο για εφαρμογές που είναι αποκλειστικά για blackberry. Σε κάθε περίπτωση όμως θα σε βοηθήσει να δεις ποιες εφαρμογές ζητάνε "ύποπτα" δικαιώματα και να πράξεις ανάλογα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μιας που με έπιασε η όρεξη τώρα..

Ας μας πει κάποιος wp8.1 χρήστης. Στο Skype της μαμάς Microsoft μπορείς να στείλεις ένα συνημμένο πέρα από φωτογραφία ;; σε όλες τις άλλες εκδόσεις του Skype για τα άλλα λειτουργικά μπορείς.

Ας μας πει κάποιος wp 8.1 χρήστης, οι αναπαντητες στο Skype φαίνονται στο live tile ή κάπου αλλού στο λειτουργικό ;μήπως χρειάζεται να μπεις στην εφαρμογή για να δεις ότι έχεις αναπάντητη ;;;

Ας μας πει ένας χρήστης wp 8.1 μπορεί να στείλει μια φωτογραφία από την υπέροχη κάμερα του lumia με email χωρίς να την συμπιέζει αυτόματα η εφαρμογή των mail και χωρίς να δίνει την επιλογή της ανάλυσης ;

Ας μας απαντήσει πρώτα ένας φίλος και έχω και πολλές άλλες απορίες για τα wp8.1 σε τόσο απλά πράγματα που αυτοί που δεν γνωρίζουν από wp θα νομίζουν ότι κάνω πλάκα.. ας αφήσουν τις συγκρίσεις λοιπόν και ας γράψουν σε κάνα φόρουμ μπας και ακούσει η m$ και κάνει τα αυτονόητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μιας που με έπιασε η όρεξη τώρα..

Ας μας πει κάποιος wp8.1 χρήστης. Στο Skype της μαμάς Microsoft μπορείς να στείλεις ένα συνημμένο πέρα από φωτογραφία ;; σε όλες τις άλλες εκδόσεις του Skype για τα άλλα λειτουργικά μπορείς.

Ας μας πει κάποιος wp 8.1 χρήστης, οι αναπαντητες στο Skype φαίνονται στο live tile ή κάπου αλλού στο λειτουργικό ;μήπως χρειάζεται να μπεις στην εφαρμογή για να δεις ότι έχεις αναπάντητη ;;;

Ας μας πει ένας χρήστης wp 8.1 μπορεί να στείλει μια φωτογραφία από την υπέροχη κάμερα του lumia με email χωρίς να την συμπιέζει αυτόματα η εφαρμογή των mail και χωρίς να δίνει την επιλογή της ανάλυσης ;

Ας μας απαντήσει πρώτα ένας φίλος και έχω και πολλές άλλες απορίες για τα wp8.1 σε τόσο απλά πράγματα που αυτοί που δεν γνωρίζουν από wp θα νομίζουν ότι κάνω πλάκα.. ας αφήσουν τις συγκρίσεις λοιπόν και ας γράψουν σε κάνα φόρουμ μπας και ακούσει η m$ και κάνει τα αυτονόητα.

Είσαι μεγάλο troll. Τα WP είναι τέλεια, γιατί γράφουν "Microsoft", οπότε όλα αυτά που γράφεις δεν γίνονται γιατί ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ!

Τί δεν καταλαβαίνεις; Σιγά μην ξέρεις εσύ καλύτερα από αυτούς. Σε 3-4 χρόνια που θα το διορθώσουν θα το παρουσιάσουμε ως καινοτομία του λειτουργικου και ενδιαφέρον της MS προς τους αγοραστές της...

Κακέ άνθρωπε!...

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι μεγάλο troll. Τα WP είναι τέλεια, γιατί γράφουν "Microsoft", οπότε όλα αυτά που γράφεις δεν γίνονται γιατί ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ!

Τί δεν καταλαβαίνεις; Σιγά μην ξέρεις εσύ καλύτερα από αυτούς. Σε 3-4 χρόνια που θα το διορθώσουν θα το παρουσιάσουμε ως καινοτομία του λειτουργικου και ενδιαφέρον της MS προς τους αγοραστές της...

Κακέ άνθρωπε!...

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Δεν ξέρω αν είμαι  troll :-)  , πάντως ειμαι παθων και ξέρω απο πρώτο χερι τι βασικες ελείψεις εχει ΑΚΟΜΑ (WP 8.1)

το  λειτουργικο και πως συγκρισεις με το bb 10 os ειναι πολυ άτυχες..(οχι πως και το bb10 os δεν θελει βελτιωσεις...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι μεγάλο troll. Τα WP είναι τέλεια, γιατί γράφουν "Microsoft", οπότε όλα αυτά που γράφεις δεν γίνονται γιατί ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ!

Τί δεν καταλαβαίνεις; Σιγά μην ξέρεις εσύ καλύτερα από αυτούς. Σε 3-4 χρόνια που θα το διορθώσουν θα το παρουσιάσουμε ως καινοτομία του λειτουργικου και ενδιαφέρον της MS προς τους αγοραστές της...

Κακέ άνθρωπε!...

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-Dm :-D

Πραγματικα θέλω να δω σε 2 χρόνια πόση πρόοδο θα κάνει το developing στο bb os και πως θα πείσει τους developers να κάτσουν το κ@λο τους να βγάλουν τις εφαρμογές τους native στο λογισμικό του,αφού θα είναι εφησυχασμενοι ότι οι χρήστες των bb χρησιμοποιούν την εφαρμογή τους μέσο του android/amazon?

 

Και να μας πει και ο παθών από πάνω τι ακριβώς του λείπει και δεν μπορεί να το βρει στα WP 8.1!

 

Αυτά από μένα και θα τα πούμε σε καμία 2ετια,για να μάθουμε τι πρόοδο έκαναν τα 2 λογισμικά,της ms&bb!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είμαι  troll :-)  , πάντως ειμαι παθων και ξέρω απο πρώτο χερι τις βασικες ελείψεις εχει ΑΚΟΜΑ (WP 8.1)

το  λειτουργικο και πως συγκρισεις με το bb 10 os ειναι πολυ άτυχες..(οχι πως και το bb10 os δεν θελει βελτιωσεις...)

Φυσικά αστειευόμουν.

Τίποτα δεν είναι τέλειο, απλά τα wp μου δίνουν την αίσθηση ημιτελούς προϊόντος, πράγμα απαράδεκτο για λειτουργικό 4 ετών. Το BB os είναι πιο ολοκληρωμένο και σταθερό με πιο παραμετροποιήσιμο, ασφαλές και λειτουργικό περιβάλλον. Η μια εταιρεία δεν ξέρει τί έχει και η άλλη έχει πολύ περιορισμένο budget. Οφείλω να αναγνωρίσω την απαξίωση της μιας και την φροντίδα της άλλης απέναντι στο λειτουργικό της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα θέλω να δω σε 2 χρόνια πόση πρόοδο θα κάνει το developing στο bb os και πως θα πείσει τους developers να κάτσουν το κ@λο τους να βγάλουν τις εφαρμογές τους native στο λογισμικό του,αφού θα είναι εφησυχασμενοι ότι οι χρήστες των bb χρησιμοποιούν την εφαρμογή τους μέσο του android/amazon?

 

Και να μας πει και ο παθών από πάνω τι ακριβώς του λείπει και δεν μπορεί να το βρει στα WP 8.1!

 

Αυτά από μένα και θα τα πούμε σε καμία 2ετια,για να μάθουμε τι πρόοδο έκαναν τα 2 λογισμικά,της ms&bb!

Αν έκανες τον κοπο να διαβασεις μερικα post πιο πανω, θα έβλεπες.Αν θες μπορεις να απαντησεις κιολας..ξεκινα εσυ κι εγω θα ρωταω.. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά αστειευόμουν.

Τίποτα δεν είναι τέλειο, απλά τα wp μου δίνουν την αίσθηση ημιτελούς προϊόντος, 

Σου δινουν.

Δεν μας την δινουν.

Case closed, girl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα θέλω να δω σε 2 χρόνια πόση πρόοδο θα κάνει το developing στο bb os και πως θα πείσει τους developers να κάτσουν το κ@λο τους να βγάλουν τις εφαρμογές τους native στο λογισμικό του,αφού θα είναι εφησυχασμενοι ότι οι χρήστες των bb χρησιμοποιούν την εφαρμογή τους μέσο του android/amazon?

 

Και να μας πει και ο παθών από πάνω τι ακριβώς του λείπει και δεν μπορεί να το βρει στα WP 8.1!

 

Αυτά από μένα και θα τα πούμε σε καμία 2ετια,για να μάθουμε τι πρόοδο έκαναν τα 2 λογισμικά,της ms&bb!

Θα πάρει μαθήματα από τη Ms, που τους έχει βάλει κάτω και τους έχει αλλάξει τα φώτα! Γι αυτό και έχει τόσες λίγες εφαρμογές, λιγότερες από της BB, η οποία δεν τους έχει πείσει προφανώς...

Καλά ξυπνητούρια ρε Έκτορα! Τα προηγούμενα post μου να διαβάσεις και μετά ξαναγράφεις...

Α! Πλύνε πρόσωπο και φτιάξε και καφέ... Βοηθάει!

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...