Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της BlackBerry παρουσίασε τα Passport και Classic


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ήξερα ότι τα αυτονόητα είναι features;

 

Wannabe office; LoL. Yπάρχουν πριν βγουν τα WP..

Για τη MS είναι, τα δίνει με updates ακόμα και σήμερα, κάνοντας και μεγάλο σάλο. Αυτά που στους άλλους είναι αυτονόητα στη Ms είναι προχωρημένα features (4 χρόνια μετά τη δημιουργία των WP!)... Τί να πεις!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι το ζοριζετε; Υπαρχουν ανθρωποι που εχουν μεινει σε μια εικονα για την BB και δεν ξερουν τιποτα για το τι εχει κανει αυτη η εταιρεια τα τελευταια 2 χρονια. Βγαζω το Ζ10 απο την τσεπη και μου λενε "ειναι το νεο iphone;" Οταν του το δειχνω τους πεφτει το σαγονι πρωτα με το UI και μετα με τις ενσωματωμενες δυνατοτητες. Το HUB μεχρι και ο λογιστης μου το ζηλεψε για την διαχειρηση mail και attachments και πηγε την αλλη μερα να ρωτησει για blackberry σε συγγενη που δουλευει σε αλυσιδα καταστηματων και η απαντηση του ηταν "γιατι θες να μπλεψεις με blackberry;" . Οσο υπαρχουν τετοια ατομα, ναι η blackberry θα εχει κακο ονομα....

Οσο για το docs to Go vs mobile office, Ουδεν σχολιο. Η BB δειχνει πως πρεπει να ειναι μια εφαρμογη mobile επεξεργασιας με ενσωματωμενες δυνατοτητες στο λειτουργικο.

...Επιπλέον δεν ρουφιανεύει, όπως ορισμένα λειτουργικά, και έχει διακριθεί πολλές φορές στο παρελθόν για την ασφάλειά του, σε αντίθεση με κάποια άλλα λειτουργικά που προσπαθούν να σε κάνουν να ανεβάζεις όσο περισσότερα προσωπικά σου δεδομένα μπορείς στο cloud από... καλοσύνη και όχι για να τα έχουν πρόχειρα αν τα χρειαστεί καμια NSA ή καμια άλλη εταιρεία...

Το ζορίζουν, γιατί ζορίζονται...

:-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να κλεισει το θεμα απο μενα. Οι συσκευες που παρουσιασε η BB με φυσικο πληκτρολογιο εχει ενα και μονο ενα σκοπο. Να τραβηξει τους παλιους χρηστες των legacy συσκευων με τα παλια λειτουργικα της που ακομη και σημερα πουλανε περισσοτερο απο τις νεες συσκευες λογο BIS και φτηνοτερων εταιρικων συσκευων με BES. Αν καταφερει αυτη την εσωτερικη αλλαγη τοτε μιλαμε για 2.5 εκατομμυρια χρηστες ανα τριμηνο. Ο CEO της δεν εχει αναλαβει ουτε 1 χρονο και εχει αναστρεψει την πτωτικη πορεια της εταιρειας. Για τους υπολοιπους θα παρουσιασει και Full touch συσκευες σε ολο το ευρος τιμων. Εγω παντως αν ειχα παιδι θα του αγοραζα ενα Ζ3 για το ενσωματωμενο parent control.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧαΧα! Σίγουρα... "παίζει" κι αυτό, πρέπει να μου "σκας" 10 χρόνια!..

Απλά η BB έχει ένα που δουλέυει σωστά και δεν είναι BETA. Το attractive είναι υποκειμενικό. Πάντως στο να έχει μεγαλύτερη παραμετροποίηση στην εμφάνιση ένα λειτουργικό, συμφωνώ, γι αυτό θα πάρω WP... Για στάσου! Αυτό δεν έχει καθόλου παραμετροποίηση...

Μακάρι τα Wp να είχαν μόνο τις ελλείψεις του android 2.3, τότε δε θα τα έλεγα beta... Το 2.3 ήταν ένα πλήρες λειτουργικό.

To οτι καποιος μιλαει ελευθερα δεν αντιπροσωπευει την ηλικια του, αν ησουν πανω απο 16 θα το ηξερες.

 

Beta λες πως ειναι ΕΣΥ, σε αυτο διαφωνουμε οι περισσοτεροι.

 

Αν ηθελα παραμετροποιηση θα πηγαινα σε android. γιαυτο υπαρχουν ΕΠΙΛΟΓΕΣ.

Αν ηθελα να ψαχνω roms, να βγαζω το bloatware της καθε εταιριας και να βρω σωστους launchers θα ειχα αντροιντ, αλλα ολα αυτα με ΚΟΥΡΑΣΑΝ και εμενα και αλλους τοσους.... 

 

Προτιμω ενα unique OS με λιγοτερες παραμετροποιησεις, (οχι καθολου, λιγοτερες) σταθερο, ασφαλες και γρηγορο.

 

Το BB ομορφο δεν το λες, ποιο γρηγορο απο WP δεν το λες, ασχημο μενου με σκορπια εικονιδια σαν το αντροιντ εχει, οι συσκευες ειναι ποιο ασχημες απο τα περισσοτερα Lumia, καμερες εχει κατω του μετριου, και τωρα που δενει και με το google market θα εχει και μηδενικη υποστηριξη απο devs, αλλα ο φανμπουσμος σου δεν σε κανει να κοιταξεις πιο μπροστα.

 

περιμενω ποστ σου σαν αυτα που ειδα απο τους περισσοτερους που εκραζαν τα WP7 και τωρα ειναι με WP8 

 

φιλακια

Wannabe office; LoL. Yπάρχουν πριν βγουν τα WP..

Υπαρχουν ομως πριν το Office?

Εχουν το ποσοστο χρησης του Office?

Εχουν τις ιδιες δυνατοτητες με το Office?

Για τη MS είναι, τα δίνει με updates ακόμα και σήμερα, κάνοντας και μεγάλο σάλο. Αυτά που στους άλλους είναι αυτονόητα στη Ms είναι προχωρημένα features (4 χρόνια μετά τη δημιουργία των WP!)... Τί να πεις!..

Και ξαναλεω, αυτα που εδωσε η MS 4 χρονια πιο μετα, στα BB τα εχεις; ΟΧΙ.

Οποτε δεν μιλας απλα. Σκυβεις το κεφαλι, και απλα κατσε να μιλας για το ποσο ωραιο HUB εχεις οσο οι πωλησεις BB πεφτουν.

Ποιο λογισμικο ειπαμε επεσε απο την τριτη θεση, και ποιο ανεβηκε; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όποιος δεν θέλει physical kb είναι κλαρινογαμπρός και fashion victim.

Μάλιστα.

 

Όχι ακριβώς, οι πολλοί κλαρινογαμπροί όμως εξαφάνισαν όλες τις εναλλακτικές επιλογές.

 

Και για να το κάνω με παράδειγμα:

Αν βγάλει η apple το iphone 7 με physical keyboard,

τι στοίχημα βάζουμε ότι όλα τα φυτά θα πάνε να το πάρουν και θα λένε ακριβώς τα αντίθετα που λέγανε για την έλλειψη του ;

 

Δεν είναι όλοι φυτά βέβαια όσοι έχουν smartphone (δεν το εξειδικεύω σε apple, αλλά γενικά), αλλά η μεγάλη πλειοψηφία είναι. Εννοώντας ότι έχουν κάτι που δεν ξέρουν να το χρησιμοποιούν και δεν τους χρειάζεται, απλά επειδή είναι trendy και τα δίνει  ο Γερμανός-η Vodafone - η Wind κλπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να κλεισει το θεμα απο μενα. Οι συσκευες που παρουσιασε η BB με φυσικο πληκτρολογιο εχει ενα και μονο ενα σκοπο. Να τραβηξει τους παλιους χρηστες των legacy συσκευων με τα παλια λειτουργικα της που ακομη και σημερα πουλανε περισσοτερο απο τις νεες συσκευες λογο BIS και φτηνοτερων εταιρικων συσκευων με BES. Αν καταφερει αυτη την εσωτερικη αλλαγη τοτε μιλαμε για 2.5 εκατομμυρια χρηστες ανα τριμηνο. Ο CEO της δεν εχει αναλαβει ουτε 1 χρονο και εχει αναστρεψει την πτωτικη πορεια της εταιρειας. Για τους υπολοιπους θα παρουσιασει και Full touch συσκευες σε ολο το ευρος τιμων. Εγω παντως αν ειχα παιδι θα του αγοραζα ενα Ζ3 για το ενσωματωμενο parent control.

Τωρα που ο κοσμος εχει συνηθησει με οθοναρες αφης, αυτος (και εσεις μαζι) πιστευετε οτι το φυσικο πληκτρολογιο θα ανατρεψει τα δεδομενα.

Ναι δεν λεω, κανας παππους, καμια γιαγια, ισως το παρουν να βλεπουν τα γραματα καθαρα για να βλεπουν το Μπρουσκο Online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προτιμω ενα unique OS με λιγοτερες παραμετροποιησεις, (οχι καθολου, λιγοτερες) σταθερο, ασφαλες και γρηγορο.

 

Το BB ομορφο δεν το λες, ποιο γρηγορο απο WP δεν το λες, ασχημο μενου με σκορπια εικονιδια σαν το αντροιντ εχει, οι συσκευες ειναι ποιο ασχημες απο τα περισσοτερα Lumia, καμερες εχει κατω του μετριου, και τωρα που δενει και με το google market θα εχει και μηδενικη υποστηριξη απο devs, αλλα ο φανμπουσμος σου δεν σε κανει να κοιταξεις πιο μπροστα.

 

Υπαρχουν ομως πριν το Office?

Εχουν το ποσοστο χρησης του Office?

Εχουν τις ιδιες δυνατοτητες με το Office?

Και ξαναλεω, αυτα που εδωσε η MS 4 χρονια πιο μετα, στα BB τα εχεις; ΟΧΙ.

Οποτε δεν μιλας απλα. Σκυβεις το κεφαλι, και απλα κατσε να μιλας για το ποσο ωραιο HUB εχεις οσο οι πωλησεις BB πεφτουν.

Ποιο λογισμικο ειπαμε επεσε απο την τριτη θεση, και ποιο ανεβηκε; ;)

 

1. Βάζεις την ασφάλεια και το WP στην ίδια πρόταση; Κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας;

2. Λες το WP όμορφο; Τα Win8 που πάτωσαν δεν σου λέει τίποτα δηλαδή.

3. Πιο γρήγορο είναι απλώς πρέπει να το δεχτείς. +Έχει τον γρηγορότερο browser στην αγορά.

4. Δεν είπε ποτέ ότι σταματάει την υποστήριξη των dev. Μην λέμε πάλι ότι θέλουμε.

5. Βλέπεις ότι δεν μπορείς να απαντήσεις για το Doc to Go και μου συγκρίνεις την δημιουργία των Office και το ποσοστό χρηστών. Βλέπεις πόσο γελοίο φαίνεται αυτό;

6. Ξοδεύει τεράστιο budget για να είναι 3η και καταϊδρωμένη με τα τζάμπα lumia που δίνει. WoW Achievement unlocked.

 

PS: Δεν με νοιάζει τι θα κάνει η Microsoft με τα WP αλλά να μην λέμε και ότι μας κατέβει στο κεφάλι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ακριβώς, οι πολλοί κλαρινογαμπροί όμως εξαφάνισαν όλες τις εναλλακτικές επιλογές.

 

 

Oι κλαρινογαμπροι ειναι κλαρινογαρμποι, πανε με την μοδα.

Εσυ και ολοι οι αλλοι που δεν ειστε κλαρινογραμπροι γιατι την ακολουθησατε λοιπον; Ας μενατε σταθεροι να μην εξαφανιζοντουσαν οι εναλλακτικες.

Αλλα ολοι σας προτιμησατε την touch εμπειρια πριν καιρο.

1. Βάζεις την ασφάλεια και το WP στην ίδια πρόταση; Κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας;

2. Λες το WP όμορφο; Τα Win8 που πάτωσαν δεν σου λέει τίποτα δηλαδή.

3. Πιο γρήγορο είναι απλώς πρέπει να το δεχτείς. +Έχει τον γρηγορότερο browser στην αγορά.

4. Δεν είπε ποτέ ότι σταματάει την υποστήριξη των dev. Μην λέμε πάλι ότι θέλουμε.

5. Βλέπεις ότι δεν μπορείς να απαντήσεις για το Doc to Go και μου συγκρίνεις την δημιουργία των Office και το ποσοστό χρηστών. Βλέπεις πόσο γελοίο φαίνεται αυτό;

6. Ξοδεύει τεράστιο budget για να είναι 3η και καταϊδρωμένη με τα τζάμπα lumia που δίνει. WoW Achievement unlocked.

 

PS: Δεν με νοιάζει τι θα κάνει η Microsoft με τα WP αλλά να μην λέμε και ότι μας κατέβει στο κεφάλι..

1. Εχεις καθολου ιδεα για την ασφαλεια του WP OS? Μαλλον οχι.

2. Συγκρινεις το OS του υπολογιστη με του κινητου. Αν το παμε ετσι, στα WP ανεβαινουν τα ποσοστα, τι παει να πει αυτο; Εισαι χαζουλης;

3. Βαλτα διπλα διπλα, ανοιξε καμια εφαρμογη κλπ, και μετα ξαναγυρνα κανε edit και ριξε μια σφαλιαριστα στο μαγουλο σου.

4. Ειπα εγω οτι ειπε; ειπα τι θα γινει. ΓΙΑΤΙ ο αλλος να κατσει να φτιαξει εφαρμογες για bb οταν μπορει να φτιαξει για αντροιντ και απο εκει εσυ να τις παιρνεις στο bb σου; 

5. Να απαντησω σε τι ακριβως; Μου συγκρινεις εναν μιμο.

6. Δεν με νοιαζει τι κανει, ας τα δινει κει δωρο με τις buballo, ανεβαινει το ποσοστο? ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ. 

Πεφτει των BB, ΝΑΙ ΠΕΦΤΕΙ.

Oι περισσοτερες εταιριες φευγουν απο bb και πανε σε wp μιας και ειναι το επομενο bussiness phone.

Τωρα εσυ και αλλοι 5-6 που μεινατε με την bb τι να πω, χαρα στο κουραγιο σας.

1 χρονο ζωης της δινω μεχρι να εξαγοραστει, η να κλεισει να ξεμπερδευουμε εφοσον δεν βγαζει κατι πραγματικα αξιολογο σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

 

αυτα απο εμενα. δεν μπαινω αλλο στο θεμα αυτο.

θα μιλησετε παλι οταν το bb δεν θα σταματησει να τσουλαει προς τα κατω

 

οσο σας ετσουξε σας ετσουξε.

 

καλη σας ημερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οτι καποιος μιλαει ελευθερα δεν αντιπροσωπευει την ηλικια του, αν ησουν πανω απο 16 θα το ηξερες.

Ελεύθερα ή σαν 16χρονος;..

10 χρόνια μεγαλύτερός μου, ε; Δεν έχω συναντήσει πολλούς 50ρηδες που να μιλούν, να γράφουν και να φανατίζονται σαν 16χρονοι...

Όταν κάποιος ξεκινάει να επιχειρηματολογεί χρησιμοποιώντας την ηλικία του καταλαβαίνω αμέσως ότι του τελειώνουν τα επιχειρήματα.

 

 

Beta λες πως ειναι ΕΣΥ, σε αυτο διαφωνουμε οι περισσοτεροι.

Σωστά, γι αυτό και η πλειοψηφία των χρηστών smartphones στον πλανήτη έχουν WP...

 

 

Αν ηθελα παραμετροποιηση θα πηγαινα σε android. γιαυτο υπαρχουν ΕΠΙΛΟΓΕΣ.

Αν ηθελα να ψαχνω roms, να βγαζω το bloatware της καθε εταιριας και να βρω σωστους launchers θα ειχα αντροιντ, αλλα ολα αυτα με ΚΟΥΡΑΣΑΝ και εμενα και αλλους τοσους....

Πιστεύεις το 70+% των χρηστών που έχουν android να κάνουν όλα αυτά που λές;..

 

 

Προτιμω ενα unique OS με λιγοτερες παραμετροποιησεις, (οχι καθολου, λιγοτερες) σταθερο, ασφαλες και γρηγορο.

Πάρε αυτό τότε :

Nokia-3210-01.jpg

Είναι σταθερό, ασφαλές, πιο ομαλή και γρήγορη μεταβαση στα μενού πεθαίνεις και πολύ απλή παραμετροποίηση. Οι περισσότεροι το έβρισκαν και όμορφο. Είναι το nokia 3210 (γιατί όταν βγήκε ήσουν μικρός) και τέλος δε θα χρειαστεί να αλλάξεις και εταιρεία! Καταπληκτικό!;

 

 

Το BB ομορφο δεν το λες, ποιο γρηγορο απο WP δεν το λες, ασχημο μενου με σκορπια εικονιδια σαν το αντροιντ εχει, οι συσκευες ειναι ποιο ασχημες απο τα περισσοτερα Lumia, καμερες εχει κατω του μετριου, και τωρα που δενει και με το google market θα εχει και μηδενικη υποστηριξη απο devs, αλλα ο φανμπουσμος σου δεν σε κανει να κοιταξεις πιο μπροστα.

Υποκειμενικά και αυθαίρετα συμπεράσματα, χωρίς καμία λογική. Θα κάνουμε ότι δεν τα έγρψες ποτέ...

 

 

περιμενω ποστ σου σαν αυτα που ειδα απο τους περισσοτερους που εκραζαν τα WP7 και τωρα ειναι με WP8

Σου είπα : όταν τελειώσουν το BETA testing πάνω σε σένα και στους άλλους που τα εμπιστεύονται θα δούμε. Πάντως δεν έχω πρόβλημα να δοκιμάζω λειτουργικά, που να μην είναι BETA φυσικά...

 

 

φιλακια

:wub:

Γιατί πρέπει να είμαι κορίτσι... :blink: :wacko:

Μισό λεπτό να ρωτήσω τη γυναίκα μου... :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπαρχουν ομως πριν το Office?

Εχουν το ποσοστο χρησης του Office?

Εχουν τις ιδιες δυνατοτητες με το Office?

Tί σχέση έχει το office με το office για WP; Ούτε καν ίδιος κώδικας δεν είναι...

Έχουν χρησιμοποιηθεί περισσότερο από τα office για WP.

Συνολικά έχουν, εκτός από αποθήκευση σε cloud, που το βρίσκω άχρηστο σαν λειτουργία.

 

Και ξαναλεω, αυτα που εδωσε η MS 4 χρονια πιο μετα, στα BB τα εχεις; ΟΧΙ.

Οποτε δεν μιλας απλα. Σκυβεις το κεφαλι, και απλα κατσε να μιλας για το ποσο ωραιο HUB εχεις οσο οι πωλησεις BB πεφτουν.

Ποιο λογισμικο ειπαμε επεσε απο την τριτη θεση, και ποιο ανεβηκε; ;)

Τα έχω. Απλά και όμορφα. file manager (όχι ΒΕΤΑ), flash player κτλ να μην τα ξαναγράφουμε...

Ότι ανεβαίνει κατεβαίνει, δε σου το έμαθαν στην ιστορία στο σχολείο; Μάλλον τώρα στις διακοπές του καλοκαιριού χαλάρωσες... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι κλαρινογαμπροι ειναι κλαρινογαρμποι, πανε με την μοδα.

Εσυ και ολοι οι αλλοι που δεν ειστε κλαρινογραμπροι γιατι την ακολουθησατε λοιπον; Ας μενατε σταθεροι να μην εξαφανιζοντουσαν οι εναλλακτικες.

Αλλα ολοι σας προτιμησατε την touch εμπειρια πριν καιρο.

 

Συμπλήρωσα το προηγούμενο ποστ μου..

 

Κράτησα με νύχια και με δόντια το τελευταίο μου smartphone με physical keyboard. Το  Samsung SGH i480 με wm5.

Αλλά ήταν τόσο πίσω τα wm5 σε σχέση με τα υπόλοιπα λειτουργικά που δεν μπορούσα να το κρατήσω άλλο.

διάλυσε κιόλας και δεν έβρισκα ανταλλακτικά..

 

Από τότε το μόνο σοβαρό smartphone που βγήκε με qwerty ήταν της dell, αλλά με τα προβληματικά wp7.

Android ούτε για αστείο δεν υπάρχει.

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Εχεις καθολου ιδεα για την ασφαλεια του WP OS? Μαλλον οχι.

2. Συγκρινεις το OS του υπολογιστη με του κινητου. Αν το παμε ετσι, στα WP ανεβαινουν τα ποσοστα, τι παει να πει αυτο; Εισαι χαζουλης;

3. Βαλτα διπλα διπλα, ανοιξε καμια εφαρμογη κλπ, και μετα ξαναγυρνα κανε edit και ριξε μια σφαλιαριστα στο μαγουλο σου.

4. Ειπα εγω οτι ειπε; ειπα τι θα γινει. ΓΙΑΤΙ ο αλλος να κατσει να φτιαξει εφαρμογες για bb οταν μπορει να φτιαξει για αντροιντ και απο εκει εσυ να τις παιρνεις στο bb σου; 

5. Να απαντησω σε τι ακριβως; Μου συγκρινεις εναν μιμο.

6. Δεν με νοιαζει τι κανει, ας τα δινει κει δωρο με τις buballo, ανεβαινει το ποσοστο? ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ. 

Πεφτει των BB, ΝΑΙ ΠΕΦΤΕΙ.

Oι περισσοτερες εταιριες φευγουν απο bb και πανε σε wp μιας και ειναι το επομενο bussiness phone.

Τωρα εσυ και αλλοι 5-6 που μεινατε με την bb τι να πω, χαρα στο κουραγιο σας.

1 χρονο ζωης της δινω μεχρι να εξαγοραστει, η να κλεισει να ξεμπερδευουμε εφοσον δεν βγαζει κατι πραγματικα αξιολογο σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

 

αυτα απο εμενα. δεν μπαινω αλλο στο θεμα αυτο.

θα μιλησετε παλι οταν το bb δεν θα σταματησει να τσουλαει προς τα κατω

 

οσο σας ετσουξε σας ετσουξε.

 

καλη σας ημερα :)

 

1. Έχεις εσύ;.. Κάθε εταιρεία στις ΗΠΑ υποχρεούται από το νόμο να παρέχει πληροφορίες στην NSA , οποτεδήποτε αυτή τις ζητήσει. Ποια ασφάλεια; Χώρια που το ΒΒ είναι το μοναδικό που έχει ένα τροπο κλειδώματος που ακόμα και 100 φορές να είσαι πάνω από το κεφάλι μου όταν τα ξεκλειδώνω, δεν πρόκειται να καταφέρεις να το ξεκλειδώσεις, κι όλ' αυτά χωρίς να ζητάει αποτυπώματα και άλλα προσωπικά στοιχεία.

2. Αυτό προσπάθησε να μιμηθεί η MS για να μας πλασάρει τη ΒΕΤΑ της, μόνο σε εμφάνιση βέβαια... Όταν πατώνει το original (win8), τί να περιμένει κανείς απ' τον μίμο (wp8);...

3.Όπως φαντασιώνεται ο καθένας...

4. ... και, ίσως, κάπου εκεί ανάμεσα, βρει χρόνο να ασχοληθεί και με εφαρμογές για ΒΕΤΑ λειτουργικά...

5. Ο μίμος προηγείται του original;!.. :wacko: Από πότε; :huh:

6. Την βλέπω, αν συνεχίσει έτσι, να πάει πάλι δικαστήριο για αθέμητο ανταγωνισμο... Α! Ξέχασα, εσύ ήσουν μικρός και δεν το θυμάσαι.

 

Μας έτσουξε πάρα πολύ, γιατί έχουμε κάτι μετοχές και οι δηλώσεις σου τις έχουν επηρρεάσει...

 

 

1 χρονο ζωης της δινω μεχρι να εξαγοραστει, η να κλεισει να ξεμπερδευουμε εφοσον δεν βγαζει κατι πραγματικα αξιολογο σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

Αυτά τα λέγανε κι άλλοι πριν από 1 χρόνο...

Αλλά έτσι : δώσε πόνο! Μαστίγωσέ μας για την "κακή επιλογή μας"!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τα περι ομορφιάς, εντελώς υποκειμενικά. Τα περί λειτουργικότητας επίσης. Στροφή σε touch screens κάναμε κάποιοι όχι επειδή δε γουστάρουμε το qwerty αλλά επειδή το παλιό BBoS6/7 δεν ήταν κι ότι καλύτερο για δοκιμές και χρήση νέων εφαρμογών. Το εξαιρετικό όμως hardware και τα BB Services (συμπίεση & ασφάλεια) είναι κάτι που δε βρίσκει κανείς σε κανένα άλλο μπρίκι, όσο φανταχτερό και να είναι. Αν υπήρχε Android πρόταση με σοβαρό physical qwerty οκ το συζητουσαμε αλλα όπως καταλαβαίνει κανείς, με ένα motorola fire xt δε μπορεί να κάνει κανείς σοβαρή δουλειά. Για τα WP δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται τόση κουβέντα πραγματικά, οκ δικαίωμά σας να γουστάρετε το office αλλά για όσους δεν το χρειάζονται στο κινητό τους είναι μια αόρατη λύση. Εν ολίγοις, έχει να κάνει με το τι θέλει να κάνει ο καθένας. Εγώ που γράφω αρκετά σε email/messengers, είμαι λάτρης των blackberry συσκευών, σε κανένα άλλο δεν έγραψα με τόση ακρίβεια και ταχύτητα. Αν λοιπόν πλέον μου προσφέρει αυτή την άνεση με πλήθος νέων εφαρμογών, ναι το βλέπω σαν πρώτη μου επιλογή, ξανά μετά απο το 9700 & το 9900 που είχα πριν 2-3 χρόνια.

 

P.S. Απόψεις είναι αυτές σε ένα πολιτισμένο forum, μην κάνετε σαν μέτοχοι/marketing managers των εταιρειών. Είμαστε απλοί χρήστες και παραθέτουμε τις απόψεις μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

6. Δεν με νοιαζει τι κανει, ας τα δινει κει δωρο με τις buballo, ανεβαινει το ποσοστο? ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ. 

Πεφτει των BB, ΝΑΙ ΠΕΦΤΕΙ.

Oι περισσοτερες εταιριες φευγουν απο bb και πανε σε wp μιας και ειναι το επομενο bussiness phone.

Τωρα εσυ και αλλοι 5-6 που μεινατε με την bb τι να πω, χαρα στο κουραγιο σας.

1 χρονο ζωης της δινω μεχρι να εξαγοραστει, η να κλεισει να ξεμπερδευουμε εφοσον δεν βγαζει κατι πραγματικα αξιολογο σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

 

αυτα απο εμενα. δεν μπαινω αλλο στο θεμα αυτο.

θα μιλησετε παλι οταν το bb δεν θα σταματησει να τσουλαει προς τα κατω

 

οσο σας ετσουξε σας ετσουξε.

 

καλη σας ημερα :)

Αγνοώ τα περισσότερα (σου απάντησα ήδη όπως και τα παιδιά πριν από εμένα) αλλά έχει καταντήσει χαζό αυτό με τον "χρόνο" ζωής και είναι το ίδιο χαζό με το χρόνο ζωής των PC που ακούγεται χροοοοοοόνια τώρα. Το να "χαίρεσαι" που ανεβαίνει το εικονικό ποσοστό των WP με αυτό τον τρόπο.. Σιγά τα ωά.

 

Επίσης σε ποιο όνειρο είδες ότι φεύγουν από BB και πάνε WP μόνο εσύ ξέρεις. (μέχρι και οι κυβερνήσεις μένουν με την ασφάλεια)

 

Έτσουξε τόσο πολύ που ανέβηκε η μετοχή.. Άσε..

 

PS: Εφαρμογές δίπλα-δίπλα WP με ΒΒ στο BB ανοίγει γρηγορότερα. Who cares though, just saying.

PS: Στο 2 έλεγα για την ασχήμια των Win8 :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...