Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της BlackBerry παρουσίασε τα Passport και Classic


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ΒΒ αν θελει να κανει καποιες πωλησεις πρεπει να επικεντρωθει σε 2 target groups.

1) Στα κοριτσακια που ολη μερα θελουν να τσαταρουν γρηγορα

2) και στους bussinessman ανω των 50 που δεν την παλευουν με τα πληκτρολογια αφης.

 

Αν γινει ο σχεδιασμος των συσκευων και του OS/apps γυρω απο αυτο, θα παρει ενα μικρο μεν, σταθερο δε κομματι της αγορας.

(τουλαχιστον μεχρι να πεθανουν οι ανω των 50)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιο ποστ που γινονται συζητησεις για blackberry?

Όχι σε αυτό το site.

 

 

Η ΒΒ αν θελει να κανει καποιες πωλησεις πρεπει να επικεντρωθει σε 2 target groups.

1) Στα κοριτσακια που ολη μερα θελουν να τσαταρουν γρηγορα

2) και στους bussinessman ανω των 50 που δεν την παλευουν με τα πληκτρολογια αφης.

 

Αν γινει ο σχεδιασμος των συσκευων και του OS/apps γυρω απο αυτο, θα παρει ενα μικρο μεν, σταθερο δε κομματι της αγορας.

(τουλαχιστον μεχρι να πεθανουν οι ανω των 50)

3. Σε όλα τα υπόλοιπα άτομα που θέλουν qwerty. Δεν είναι μόνο οι "50ρηδες".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω, γιατι δεν ανοιγετε ενα εδω?

Γιατι εχει πολλα wp troll.

 

Δεν χρησιμοποιω σκαιπ πλεον γιαυτο λεω ΘΑ. 

Δεν πιστευω να εχει android ο φιλος αλλα αν εχει bb του εχω ακομα μεγαλυτερη λιστα με το τι δεν μπορει να κανει το κινητο του σε συγκριση με τα WP

 

 

 

Και μετα θα κανουμε και εμεις μια λιστα τι δεν μπορουν να κανουν τα wp κι απλα θα δηλωσεις οτι ειναι αχρηστα και περιττά αφου δεν τα χρησιμοποιεις εσυ, μεχρι να τα δωσει η ms βεβαια και να λετε οτι το λειτουργικο εξελίσσεται κιολας.

 

ΥΓ. Περιμενω τη λιστα. Σου αφηνω οσο χρονο θες να ψαξεις στο ιντερνετ να δεις πρωτα πως μοιαζει το λειτουργικο των BB, μετα να ψαξεις κανενα manual να δεις πως λειτουργει , να πας σε κανενα καταστημα να πιασεις ενα για να μπορεις να πεις για το αργο UI και μετα να ποσταρεις εδω, με επιχειρηματα...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εχει πολλα wp troll.

Άλλο τι γινεται εδώ στις ειδήσεις και άλλο αν ανοιξει ένα θεμα ειδικα για τα ΒΒ!

 

Ανοιξτε ένα θεμα "Γενικη συζητηση για BB" στο Mobile Software ζητηστε από τους moderators,να το κανουν pin.Δεν νομιζω να στο αρνηθουν! 

Και αν δειτε ότι παει να ξεφυγει η συζητη,αναφορα και θα τα καθαρισουν τα εκτος θεματος σχολια!

 

Το θεμα να υπαρχει καποιος να ενδιαφέρεται να βοηθησει και τρολαρισματα δεν πιστευω να δειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η ΒΒ αν θελει να κανει καποιες πωλησεις πρεπει να επικεντρωθει σε 2 target groups.

1) Στα κοριτσακια που ολη μερα θελουν να τσαταρουν γρηγορα

2) και στους bussinessman ανω των 50 που δεν την παλευουν με τα πληκτρολογια αφης.

 

Αν γινει ο σχεδιασμος των συσκευων και του OS/apps γυρω απο αυτο, θα παρει ενα μικρο μεν, σταθερο δε κομματι της αγορας.

(τουλαχιστον μεχρι να πεθανουν οι ανω των 50)

 

 

Καλά που δεν είσαι εσύ manager για να θέσεις τέτοιους στόχους. Γενικεύσεις και θεωρίες του τύπου "αφού δε μου αρέσει/δε με βολεύει/δεν το προτιμώ εγώ, άρα δεν πρέπει να αρέσει/βολεύει κανέναν άλλον" δε νομίζω να χωράνε σε σοβαρές κουβέντες. 

Το χρησιμοποίησες; Αν ναι, τι σε χάλασε; Αν όχι, γιατί λες την κοτσάνα σου και μάλιστα με απαξιωτικό ύφος δεκάχρονου;

Λες και δεν υπάρχουν άνθρωποι κάτω των 50 που δε θέλουν να χαζεύουν σε ό,τι άχρηστη βλακεία έχει βγει και που επιθυμούν να απαντήσουν γρήγορα σε ένα μήνυμα / e-mail ή whatever... Έλεος

Τώρα τι θέση έχει το flaming bb-wp εδώ, ακόμα δεν κατάλαβα... και που είδατε τους business να στρέφονται σε wp...

 

http://appworld.blackberry.com/webstore/?%3fcountrycode=NG&lang=en

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα. Δηλαδη ολο τα υπολοιπα θεματα ειναι ελευθερα για τρολλαρισμα με την ανοχη των gm και των υπολοιπων χρηστων... Μπαινετε σε ενα θεμα που αφορα νεες συσκευες της BB μετα απο ενα event και ανακοινωση θετικων αποτελεσματων μετα απο καιρο. Κρινετε χωρις να εχετε ιδεα ακομη και τι λειτουργικο εχει η BB , εχετε κολλησει σε εποχες με αλλους CEO και αλλες συσκευες και σχολιαζετε αρνητικα μια συσκευη που εχει συγκεκριμενο κοινο. Προσπαθωντας να αποδειξετε οτι ενα αλλο λειτουργικο , χωρις συσκευες με φυσικο πληκτρολογιο ειναι καλυτερο για ανθρωπους που θελουν φυσικο πληκτρολογιο...

Ειναι μερικοι μηνες που χρησιμοποιω BB και πραγματικα αναλογιζομαι τον χρονο που εχασα παρακολουθοντας τα wp μηπως γινουν σοβαρο λειτουργικο ενω ειχα ετοιμη λυση μπροστα στα ματια μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα. Δηλαδη ολο τα υπολοιπα θεματα ειναι ελευθερα για τρολλαρισμα με την ανοχη των gm και των υπολοιπων χρηστων... Μπαινετε σε ενα θεμα που αφορα νεες συσκευες της BB μετα απο ενα event και ανακοινωση θετικων αποτελεσματων μετα απο καιρο. Κρινετε χωρις να εχετε ιδεα ακομη και τι λειτουργικο εχει η BB , εχετε κολλησει σε εποχες με αλλους CEO και αλλες συσκευες και σχολιαζετε αρνητικα μια συσκευη που εχει συγκεκριμενο κοινο. Προσπαθωντας να αποδειξετε οτι ενα αλλο λειτουργικο , χωρις συσκευες με φυσικο πληκτρολογιο ειναι καλυτερο για ανθρωπους που θελουν φυσικο πληκτρολογιο...

Ειναι μερικοι μηνες που χρησιμοποιω BB και πραγματικα αναλογιζομαι τον χρονο που εχασα παρακολουθοντας τα wp μηπως γινουν σοβαρο λειτουργικο ενω ειχα ετοιμη λυση μπροστα στα ματια μου.

Κανενα θεμα στις ειδήσεις δεν είναι ελευθερο τρολαρισματος!

Άλλο οι ειδήσεις και άλλο το ειδικο θεμα για κάθε os,που ψαχνουν βοηθεια και ενημεροση!

 

Και οσο για το γινεται στα αλλα θεμα,φτανει να πας λιγο πιο κατω στο θεμα του dock station του surface και το θεμα από την αρχη είναι android vs wp,ουτε καν windows 8.1 που εχει το surface!

Όπως καταλαβαίνεις στις ειδήσεις όλα γινονται vs ,ανεξαρτητου θεματος!

 

Απλα αν δεν εχετε την διαθεση να βοηθήσετε/ενημερωσετε,αυτους που ενδιαφέρονται,τιποτα δεν είναι υποχρεοτικο!

Απλα το τρολαρισμα,δεν είναι δικαιολογια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα παντως κάποια στιγμή πέρασε ένα wp απ τα χέρια μου και ένα έχω να πω..

Θα ξαναπιάσω wp όταν η Nokia αλλάξει την ονομασία και απο lumia το κάνει λάμια ή μπάμια...

 

Σοβαρά τώρα ξεκολλάτε λιγο.. Τι να κάνουμε σε κάποιους δεν αρέσουν τα wp. Sorry κ όλας ε;

Παντως ασχέτως που θα κρατήσω το iPhone λόγω Mac το bb θα το τσιμπήσω..

Τώρα το ποιο θα ειναι z10 ή q10 θα δείξει.. Προβάδισμα παίρνει το q10 με το qwerty παντως!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος πιάσει  bb (όχι playbook), δεν πρόκειται να καταδεχθεί να ξαναακουμπήσει άλλο κινητό...

Αυτό που πραγματικά αδυνατό να κατανοήσω είναι γιατί ένα άρθρο για τις νέες bb συσκευές καταλήγει σε bb vs ανέκδοτο (wp).

 

προσωπικά windows δε χρησιμοποιώ ούτε στο pc...

 

In a world without wall and fenses, who needs windows and gates? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα παντως κάποια στιγμή πέρασε ένα wp απ τα χέρια μου και ένα έχω να πω..

Θα ξαναπιάσω wp όταν η Nokia αλλάξει την ονομασία και απο lumia το κάνει λάμια ή μπάμια...

 

Σοβαρά τώρα ξεκολλάτε λιγο.. Τι να κάνουμε σε κάποιους δεν αρέσουν τα wp. Sorry κ όλας ε;

Παντως ασχέτως που θα κρατήσω το iPhone λόγω Mac το bb θα το τσιμπήσω..

Τώρα το ποιο θα ειναι z10 ή q10 θα δείξει.. Προβάδισμα παίρνει το q10 με το qwerty παντως!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Και εμάς μας πέρασε απ'τα χέρια iPhone και γελάσαμε δυνατά, και το δώσαμε πίσω στο 15χρονο που το κρατούσε. Δεν το κάναμε και θέμα...

Όσο για το BB, δεν θα σχολιάσω το λειτουργικό του γιατί θα ξαναγίνει vs, αλλά καλά κάνει και βγάζει ξανά full qwerty κινητά, για όποιους τα χρειάζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι κανεις παρέα με 15αχρονα..

Σε ταχύτητα το 15αχρονο ότι και αν έχεις σε έκανε μεροκάματο...

Σε περίπτωση που έχεις windows phone θα πρέπει να ντρέπεσαι αρχικά να γράφεις έστω και για BB..

Πολλοί κατασκευαστές θα ήθελαν να είχαν το business profile των BB αλλα στη ουσία... κουλουράκι..

Και μονο ότι μπαίνεις σε διαδικασία να απαντήσεις με αυτο τον τροπο μου αρκεί. Άντε τώρα τραβά να κανεις κανά φόρματ στο PC σου μπάς και νιώσει και σταματήσει τα σφάλματα!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Για να δούμε...ποιο PC θελει format,,για να φύγουν τα σφάλματα!

Μήπως αυτό:

 

http://www.insomnia.gr/topic/531934-προβλημα-με-μνήμη-σε-mavericks-your-system-has-run-out-of-application-memory/#entry53256129

 

Ή μήπως είναι λιγη η μνήμη???

Το καλό δεν είναι PC και δε χρειάζεται φορμάτ aka clean install!;)

 

Υ.Γ.Μακαρι να λυθεί,το πρόβλημα του παιδιού,αλλά παντός PC με windows,δεν είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε...ποιο PC θελει format,,για να φύγουν τα σφάλματα!

Μήπως αυτό:

 

http://www.insomnia.gr/topic/531934-προβλημα-με-μνήμη-σε-mavericks-your-system-has-run-out-of-application-memory/#entry53256129

 

Ή μήπως είναι λιγη η μνήμη???

Το καλό δεν είναι PC και δε χρειάζεται φορμάτ aka clean install! ;)

 

Υ.Γ.Μακαρι να λυθεί,το πρόβλημα του παιδιού,αλλά παντός PC με windows,δεν είναι!

Σωστός....φίλε βαλε windows στο Mac mini  και μετά πήγαινε στο αντίστοιχο topic του windows για τυχόν πρόβλημα, οπού εκει παίζουν με τις τάπες των βαρελιών γιατί δεν έχουν προβλήματα να λύσουν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες περα απο το οτι ειστε κολλημενοι καποιοι και παρετησα εντελως το θεμα.

εχετε βαλει wp8.1 και δεν σας ερχονται οι ειδοποιησεις του skype??επισης δεν μπορειτε να φτιαξετε excel file??

δεν μπορειτε να κανετε rar/zip και να το στειλετε με mail??

συγγνωμη αλλα μαλλον ειστε λιγο αναπηροι οποτε καλα κανατε και κραζετε τα wp 8.1 διοτι ειναι πιο εξυπνα απο εσας

τωρα οσο για την ασφαλεια.ναι παλικαρια μου,η ms/apple/google/motorola/hp πρεπει να λογοδοτουν στην NSA ΑΛΛΑ οπως και το 90% του παγκοσμιου ιντερνετ.

τωρα παμε για την ασφαλεια της συσκευης.πως ακριβως ειναι πιο ασφαλες οι blackberry συσκευες οταν τις βαλεις στο developer mode και φορτωνεις ενα καρο custom apk/bar??εχει ασχοληθει κανεις με developing στα wp να δει τι περιορισμους ασφαλειας εχει??γιατι δεν εχουν rootαρει μεχρι σμρ τα wp8??επειδη μαλλον ειναι μπατε σκλυλι 

επισης για τον φιλο που δεν μπορουσε να κατεβασει .exe αρχειο δεν ξερω τι να του πω.εγω μια χαρα τα κατεβαζω,μια χαρα τα ζιπαρω και μια χαρα τα στελνω με mail

δεν ειπε κανεις οτι τα wp ειναι το κορυφαιο λογισμικο(θεωρω το ios αν και δεν ειχα ποτε μου iphone/ipad)

αλλα μην λεμε οτι θελουμε

η blackberry ηταν μεγαλη εταιρεια και με παρα πολυ καλατα τηλεφωνα και ειχαν περασει 2 απο τα χερια μου(9000-9900-playbook) αλλα πολυ απλα ηταν κολημενη εταιρεια και επεμενε σε τελειωμενα πραγματα(οπως η νοκια με το symbian) και εκει εχασε την μπαλα

η ms ειναι πισω σε σχεση με τον ανταγωνισμο αλλα εχει λεφτα και προωθει τα πραγματα, ενω η blackberry πηγε να το παιξει πιο πουστικα και αντι να τραβηξει developer αποφασισε να κανει emulation android apps

και για αυτο το λογο δεν θα αγοραζα πλεον bb διοτι αν ειναι να στηριχτω στο οτι μπορει να τρεχει 250.000 apps του andoid γιατι να μην παρω android ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...