Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της BlackBerry παρουσίασε τα Passport και Classic


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

KAKADI, κόλλησε και λίγο με το update της apple. Ααα, ξέχασα... Μάλλον έτσι πρέπει να είναι η χρήση των smartphones. Θα πρέπει να κολλάει λίγο για να προλαβαίνει ο χρήστης να διαβάζει...

Και επίσης, πως μπορείτε να μιλάτε οι χρηστες iOS σε οποιοδήποτε θέμα; έχετε το πιο κουλό λειτουργικό στην αγορά. Να είχες android, να την πεις σε WP user για το ότι κανουν λιγότερα τα WP. Αλλά με iOS και δεν ντρέπεσαι... Ήμαρτον δηλαδή...

Όσο για το BB, άστο καλύτερα...

Κάποτε έκανε όνομα γιατι είχε να προσφέρει κάτι. Αν κάποια εταιρεία άργησε παραδειγματικά σαν τη NOKIA, αυτή είναι η BB. Ο,τι και να πάει να σώσει τώρα, μάλλον θα είναι αργά. Μάλλον λέω, αλλά δεν νομίζω να αλλάξει κάτι.

Sent from my Nokia Lumia 920

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

καλη αρχή παιδιά οι εφαρμογες ΗΡΘΑΝ...

 

Link.png Site: blackberry-με-εφαρμογές-android

 

οποτε τωρα εχει και εφαρμογες που ως τωρα φωναζατε δεν εχει ;)

εχω blackberry φατε τη σκονη μου

 

 

 

 

  :P χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τωρα παμε για την ασφαλεια της συσκευης.πως ακριβως ειναι πιο ασφαλες οι blackberry συσκευες οταν τις βαλεις στο developer mode και φορτωνεις ενα καρο custom apk/bar??

η blackberry ηταν μεγαλη εταιρεια και με παρα πολυ καλατα τηλεφωνα και ειχαν περασει 2 απο τα χερια μου(9000-9900-playbook) αλλα πολυ απλα ηταν κολημενη εταιρεια και επεμενε σε τελειωμενα πραγματα(οπως η νοκια με το symbian) και εκει εχασε την μπαλα

η ms ειναι πισω σε σχεση με τον ανταγωνισμο αλλα εχει λεφτα και προωθει τα πραγματα, ενω η blackberry πηγε να το παιξει πιο πουστικα και αντι να τραβηξει developer αποφασισε να κανει emulation android apps

και για αυτο το λογο δεν θα αγοραζα πλεον bb διοτι αν ειναι να στηριχτω στο οτι μπορει να τρεχει 250.000 apps του andoid γιατι να μην παρω android ??

Στο πρωτο , και σε developer mode να βαλεις και με malware apk να βαλεις, δεν θα γινει τιποτα. Το runtime του android ειναι περιορισμενο στα api και στην προσβαση του στον λειτουργικο. Εκει ειναι η 10% ασυμβατοτητα. Οτι δεν αφηνει να τρεχει ο,τι χαζομαρα ζητησει ο δημιουργος της καθε εφαρμογης. Οι android εφαρμογες δεν μπορουν να τρεχουν στο παρασκηνιο . Ο μονος τροπος ειναι να γινουν Port στο bbwolrd και να περασουν τον ελεγχο πιστοποιησης της Blackberry. Αυτο ειναι Ασφαλεια. Τωρα αν φορτωνεις bar απο οπου βρεις αυτο δεν ειναι δουλεια του μεσου χρηστη και φυσικα αυτο ισχυει για την ασφαλεια σε ολες τις πλατφορμες.

Οσο για το δευτερο. Δεν αγοραζεις ΒΒ για να τρεχεις android εφαρμογες. Αν το κανεις τοτε καλυτερα να αγοραζες android γιατι αυτο πραγματικα ηθελες. Οι android θα πιασουν ενα 20% των εγκατεστημενων εφαρμογων σου και σε καθημερινη χρηση πολυ λιγοτερο. Υπαρχουν λυσεις native. Η android συμβατοτητα ειναι αν θελει κατι πολυ συγκεκριμενο. Οχι να κανει την ιδια δουλεια, αλλα την ιδια εφαρμογη που ειχες και πριν. Γιατι λυσεις υπαρχουν.

Και προφανως πολλοι δεν εχουν ιδεα οτι αααααααααλλο το λειτουργικο που ειχε πριν και αααααααααλλο αυτο που εχει τωρα που παταει πανω στο QNX . Και φυσικα ααααααλλος CEO εδω και 8-9 μηνες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρωτο , και σε developer mode να βαλεις και με malware apk να βαλεις, δεν θα γινει τιποτα. Το runtime του android ειναι περιορισμενο στα api και στην προσβαση του στον λειτουργικο. Εκει ειναι η 10% ασυμβατοτητα. Οτι δεν αφηνει να τρεχει ο,τι χαζομαρα ζητησει ο δημιουργος της καθε εφαρμογης. Οι android εφαρμογες δεν μπορουν να τρεχουν στο παρασκηνιο . Ο μονος τροπος ειναι να γινουν Port στο bbwolrd και να περασουν τον ελεγχο πιστοποιησης της Blackberry. Αυτο ειναι Ασφαλεια. Τωρα αν φορτωνεις bar απο οπου βρεις αυτο δεν ειναι δουλεια του μεσου χρηστη και φυσικα αυτο ισχυει για την ασφαλεια σε ολες τις πλατφορμες.

Οσο για το δευτερο. Δεν αγοραζεις ΒΒ για να τρεχεις android εφαρμογες. Αν το κανεις τοτε καλυτερα να αγοραζες android γιατι αυτο πραγματικα ηθελες. Οι android θα πιασουν ενα 20% των εγκατεστημενων εφαρμογων σου και σε καθημερινη χρηση πολυ λιγοτερο. Υπαρχουν λυσεις native. Η android συμβατοτητα ειναι αν θελει κατι πολυ συγκεκριμενο. Οχι να κανει την ιδια δουλεια, αλλα την ιδια εφαρμογη που ειχες και πριν. Γιατι λυσεις υπαρχουν.

Και προφανως πολλοι δεν εχουν ιδεα οτι αααααααααλλο το λειτουργικο που ειχε πριν και αααααααααλλο αυτο που εχει τωρα που παταει πανω στο QNX . Και φυσικα ααααααλλος CEO εδω και 8-9 μηνες.

Μου αρέσει που περιμένεις αντικειμενικούς κριτές...

Ο ένας λέγεται windows8 (και είναι κάτω από 18)

Οι άλλοι γράφουν "Sent from my Nokia Lumia" και πιθανότατα είναι το πρώτο τους κινητό ή το κινητό είναι η πιο πολύπλοκη συσκευή που ξέρουν να χειρίζονται, γι αυτό και το πήραν με WP, για να μην μπερδεύονται. :-)

Μην προσπαθείς να πείσεις ανθρώπους που δεν θέλουν να πειστούν και ταυτόχρονα έχουν πετάξει τόσα "τούβλα", από την ασχετοσύνη τους, που πραγματικά πρέπει να αγοράσω γυαλιά για να κρατάν τα μάτια μου στις κόγχες τους. :fear: :blink: :wacko: :lol:

Νομίζουν ότι το BB OS είναι BETA, όπως τα WP τους και μας πετάνε τα αυτονόητα του τύπου : "εσένα παίζει youtube στο παρασκήνιο, εμένα το κάνει με extra εφαρμογή", που πραγματικά με τρελαίνουν... Ή το καλύτερο : θεωρούν το ΝΟΚΙΑ ΜΑΡS δυνατότητα του λειτουργικού, την Cortana σημαντική προσθήκη, όταν τα μεγαλύτερα sites την έχουν "θαψει" κ.τ.λ.

Οι απαντήσεις τους, όταν τους στριμώχνεις, είναι του τύπου "δεν το έχουν γιατί δεν το χρειαζόμαστε" ή "ΘΑ το φτιάξουν, ΘΑ δουλεύει τέλεια και ΘΑ μπορούμε να σας ταπώσουμε στο μέλλον"... Για όνομα δηλάδη... κάποιοι χρειάζονται επειγόντως ενηλικίωση...

Όποιος μπει και δει τί μηνύματα έχουν γράψει θα πέσει από την καρέκλα από την ασχετοσύνη τους...

Άστους να γράφουν, έχω φτιαξει καινούριο συκώτι από το γέλιο, με αυτά που γράφουν.

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τελευταία πρόταση θα διαφωνίσω, όπως επίσης και στο ότι οι χρήστες BB δεν προσπαθούν να πείσουν κανέναν.

Αλλά, εγώ προσωπικά, επιτέθηκα σε κάποιον; Έγραψα τη γνώμη μου, και ο trollακας με το iPhone μπήκε να γράψει τη μπαρούφα του, και ο άλλος με το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ, μας έχει φάει τα αυτιά με το Beta. Που αμφιβάλλω πια αν ξέρει τη σημαίνει...

Γουστάρεις BB; Γούστο σου και καπέλο σου...

Γουστάρεις WP; Μιά απ'τα ίδια...

Γουστάρεις (βάλε ό,τι θες); Ξέρεις τι ακολουθεί...

 

Εχεις δει πολλους χρηστες με BB να μπαινουν σε ειδησεις και forum αλλων λειτουργικων και να αρχισουν να λενε τα δικα τους; Μονο εγω το εχω κανει στην ειδηση για τον file manager οταν ανεφερα καποιες λειτουργιες και αρχισε ενα vs με τα ΘΑ απο τους χρηστες wp. Μπορεις να διαφωνήσεις αλλα πρεπει να στηριζεις μια αποψη και με επιχειρηματα. Και 10 λεπτα με wp ειναι περισσοτερα απο τα 0  απο χρηστες που μπαινουν εδω και εχουν στο μυαλο τους οταν ακουνε blackberry μονο  αυτο http://cdn2.gsmarena.com/vv/bigpic/blackberry-bold-touch-9900.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η αλήθεια είναι ότι σέβομαι τα χρόνια σου, και δικαιολογείσαι να μην ξέρεις από τεχνολογία...

Δεν πειράζει... Το ότι σου φαίνεται ΕΣΕΝΑ beta, είναι ΟΚ. Το να προσπαθείς να μας πείσεις όλους επειδή εσύ έχεις το πιο σπάνιο λειτουργικό αυτή τη στιγμή, δείχνει απλά το πόσο άσχετος και fanboy είσαι.

Ο σεβασμός σου ξεχυλίζει πραγματικά.... Σίγουρα δε γνωρίζω από τεχνολογία, αφού το λες εσύ ο φωτεινός παντογνώστης...

Δε φαινεται σε μένα, φαίνεται στη MS, η οποία 4 χρόνια μετά τη δημιουργία του λειτουργικού και του προσθέτει ακόμα βασικές λειτουργίες. Σας αδειάζει και δεν το καταλαβαίνετε, τόσο τυφλοί... Τόσο αντικειμενικοί...

 

 

Το ότι ΔΕΝ έχεις χρησιμοποιήσει πάνω από 10 λεπτά (το μέγιστο) WP, πάλι φαίνεται...

Αν και δεν είναι αληθές, δε νομίζω ότι χρειάζεται παραπάνω χρόνο από τόσο για να δει κανείς ένα τόσο "ψαγμένο" λειτουργικό... Εσύ έχεις χρησιμοποιήσει ΒΒ πάνω από 0 δευτερόλεπτα, που έχεις και άποψη; Το θέμα να θυμίσω ότι αφορά τα BB και όχι τα Wp. Κατά τα άλλα είμαι κολλημένος κι εσύ ο αντικειμενικός...

 

 

Σχολιάζεις το ότι γράφει signature από κάτω Nokia Lumia 920. Δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι που γράφει από κάτω iPhone, Samsung κτλ κτλ, δεν σε πείραξαν... Μάλιστα... Το ότι το βάζει η εφαρμογή μόνη της, ούτε καν να σου περάσει απ'το μυαλό να φανταστώ.

Δε γράφουν ασυναρτησίες, γι αυτό.

Φυσικά το ξέρω ότι το βάζει η εφαρμογή, σχολιάζω την αντικειμενικότητά σου πάνω στο θέμα, αφού είσαι κάτοχος lumia συσκευής... αλλά προφανώς δεν σου πέρασε από το μυαλό...

 

 

Και ναι... Είναι το πρωτο μου κινητό γιατί είμαι 12 χρονών και η 2η πιο πολύπλοκη συσκευή στο σπίτι μου, είναι το χτυπητήρι του καφέ...

Αυτό είναι το πρόβλημα : όταν τελειώνουν τα σχολεία γεμίζουν τα threads με WP trolls. Τον καφέ να τον κόψεις είναι προφανές ότι σε πειράζει.

 

 

Πόσο ρηχός παίζει να είσαι; Σοβαρά...

Πραγματικά, πολύ σοβαρή ερώτηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αλλά, εγώ προσωπικά, επιτέθηκα σε κάποιον; Έγραψα τη γνώμη μου, και ο trollακας με το iPhone μπήκε να γράψει τη μπαρούφα του, και ο άλλος με το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ, μας έχει φάει τα αυτιά με το Beta. Που αμφιβάλλω πια αν ξέρει τη σημαίνει...

Ζηλεύουμε την επιτυχία των WP, γιατί έχουν σαρώσει πραγματικά...

 

 

Τι φαίνεται να προσπαθεί;;;;;;;

Χαχαχα... Καλό...

Αντε, όνειρα γλυκά...

Sent from my Nokia Lumia 920

Αυτό είναι η προσωπική σου άποψη και όχι τρολάρισμα ή επίθεση... ΟΚ, πολύ ανεπτυγμένη επιχειρηματολογία χρησιμοποιείς... Με το μαλακό άλλη φορά για να μπορούμε να την αντιλαμβανόμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Notification Center... ΑΝ είχες χρησιμοποιήσει ΠΑΝΩ από 10 λεπτά ένα WP, θα συνειδητοποιούσες ότι ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ...

Μάντεψε γιατί... ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ LIVE TILES!!!

Η Microsoft, αποφάσισε να το βάλει γιατί το ζητούσε ο κόσμος στα forums. ΜΑΝΤΕΨΕ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ...!!! Γιατί ερχόντουσαν οι περισσότεροι από android. So... Ό,τι και να πεις, άκουσε τον κόσμο της, και το έβαλε...

File Manager, έχοντάς εγκατεστημένο τον ASTRO στο προηγούμενο κινητό μου, και χρησιμοποιώντας τον 0 φορές, δεν μου χρησίμευσε ποτέ... So, έμπαινε δεν έμπαινε, προσωπικά με αφήνει παγερά αδιάφορο. Το ότι τον έβαλε, πάλι δείχνει ότι ακούει. Επίσης, ούτε στο android υπάρχει προεγκατεστημένος, οπότε πάλι έκανε κάτι καλύτερο. Και επειδή ΔΕΝ ξέρεις, υπάρχουν εδώ και αρκετό καιρό File Managers στο Store, αλλά ο κόσμος ζητούσε official... Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη διαφορά για να μην τα ξαναγράφω.

 

Εχεις καταλαβει οτι απευθυνεσαι σε χρηστες BB και οχι android ετσι; Γνωριζεις οτι τα BB δεν εχουν android; Γνωριζεις οτι υπηρχαν και αλλα λειτουργικα πριν το android που ειχαν ολα αυτα που αναφερεις και καποιοι απο εμας μεταπηδησαν στα BB χωρις ενδιαμεσες στασεις (android, ios); Προσωπικα τα live tiles δεν τα συγκρινω με ενα notification center που εχω αμεσα απο ολες τις εφαρμογες μια οπτικη για τι νεο υπαρχει , απο το να κανω scroll πανω κατω να βρω αν ενημερωθηκε ενα tile. Μην σου πω οτι δεν συγκρινω πλεον κανενα notification center με το HUB της blackberry.

Ο File manager τελικα ειναι εφαρμογη που πρεπει να ξερεις να την χρησιμοποιεις, αλλιως σου φαινεται περιττη...

Το οτι τα προσθετει ολα αυτα και ποσα αλλα ακομη η ms σημαινει οτι η αγορα τα θελει και απλα δεν ηταν σε θεση να τα υλοποιησει/ενσωματωσει οπως θα ηθελε απο την αρχη. Στα μονοπατια δηλαδη της apple. Δινει κατι οταν μπορει να το δωσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

-Έχεις καταλάβει ότι εκτίθεσαι, έτσι;

Καθηγητές στο φροντιστήριο δεν έχω, γιατί πέρασαν και αρκετά χρόνια από τότε. Αν εθελοτυφλείς και θες να νομίζεις ότι μιλάς με παιδάκι γυμνασίου και λυκείου, go on...

Όλοι όσοι γράφουν δημόσια εκθέτουν τον εαυτό τους. Μακάρι να έχεις δίκιο και να φταίνε τα τσίπουρα και η ζέστη που επιμένεις να πας κόντρα στη MS... αλλά ξέχασα : εσύ δεν τα χρειάζεσαι όλα αυτά...

 

 

-Πάμε αναλυτικά, γιατί είσαι και λίγο αργόστροφος.

Γράφε αργά τότε, για να τα καταλαβαίνω.

 

 

Notification Center... ΑΝ είχες χρησιμοποιήσει ΠΑΝΩ από 10 λεπτά ένα WP, θα συνειδητοποιούσες ότι ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ...

Μάντεψε γιατί... ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ LIVE TILES!!!

Απάντηση :

 

Η Microsoft, αποφάσισε να το βάλει γιατί το ζητούσε ο κόσμος στα forums. ΜΑΝΤΕΨΕ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ...!!! Γιατί ερχόντουσαν οι περισσότεροι από android. So... Ό,τι και να πεις, άκουσε τον κόσμο της, και το έβαλε...

Ανεξαρτήτως λόγου, ο υπόλοιπος κόσμος, που είχε αγοράσει Wp και δεν ήταν κολλημένος το χρειάζονταν. Τα Live titles δεν λειτουργούσαν σωστά (μεγάλη καθυστέρηση). Αυτό στην απλή γλώσσα λέγεται έλλειψη. Τον άκουσε, μετά από 4 χρόνια και τους έδωσε το αυτονόητο, όταν οι αναταγωνιστές της το έδιναν από την πρώτη μέρα...

 

 

File Manager, έχοντάς εγκατεστημένο τον ASTRO στο προηγούμενο κινητό μου, και χρησιμοποιώντας τον 0 φορές, δεν μου χρησίμευσε ποτέ... So, έμπαινε δεν έμπαινε, προσωπικά με αφήνει παγερά αδιάφορο. Το ότι τον έβαλε, πάλι δείχνει ότι ακούει.

Υπάρχουν κι άλλοι άνθρωποι στον πλανήτη, εκτός από εσένα. Κάποιοι από αυτούς αγόρασαν WP και στην πλειοψηφία αυτών έλλειψε ο file manager, γι αυτό και η MS τον έβγαλε (4 χρόνια μετά!). Οι file managers του store δεν είναι δωρεάν και επιπλέον δεν δουλεύουν και σωστά, δηλαδή όπως στα άλλα λειτουργικά .

Σε όλα τα λειτουργικά, που έχουν file managers, είναι δωρεάν. Ακόμα και στα windows mobile, το προηγούμενο λειτουργικό της ΙΔΙΑΣ εταιρείας.

 

 

-Η beta τους ήταν ΠΡΟΦΑΝΩΣ τα 7.8 . Αλλά ξέχασα, beta και πριν απ'τα 7.8, beta και μετά, όλα beta για σένα... Υγεία...

Και όχι μόνο... Αρπαξαν τα χρήματα των καταναλωτών και μετά τους πέταξαν κανονικότατα. Κάτι που η BB δεν έκανε, παρόλα αυτά την έκρινες αρνητικά.

Όσο για το ΒΕΤΑ : όσο θα προσθέτει βασικές, για τα υπόλοιπα λειτουργικά, δυνατότητες θα συνεχίσω να την λέω ΒΕΤΑ. Εσύ λέγε ότι "προσθέτει δυνατότητες" και όταν προσθέσει όλες τις δυνατότητες που έχουν τα άλλα λειτουργικά από χρόνια, τότε έλα να μου πεις ότι τόσα χρόνια ήταν πλήρες...

 

 

-Δεν χρειάζεται να απαντήσεις... Προφανώς δεν πρόκειται να καταλάβεις ΠΟΤΕ το τι προσπαθώ να σου πω...

Το ξέρω, αφού δεν είσαι διατεθειμένος, ακόμα κι αν έρθει ο CEO της MS και σου πει ότι σε δουλεύουν να αλλάξεις γνώμη. Η ελπίδα όμως είναι κομμάτι της ανθρώπινης φύσης.

Επειδή, λοιπόν, είμαι μειωμένης ευφυίας σου απάντησα στα επιχειρήματά σου, με το μικρό μου μυαλό. Ελπίζω να έρθεις με καλύτερα στο μέλλον...

 

 

Αφού είσαι εσύ ευχαριστημένος με το BB, εμένα μου περισσεύει...

Καλή συνέχεια...

No problem. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις καταλαβει οτι απευθυνεσαι σε χρηστες BB και οχι android ετσι; Γνωριζεις οτι τα BB δεν εχουν android; Γνωριζεις οτι υπηρχαν και αλλα λειτουργικα πριν το android που ειχαν ολα αυτα που αναφερεις και καποιοι απο εμας μεταπηδησαν στα BB χωρις ενδιαμεσες στασεις (android, ios); Προσωπικα τα live tiles δεν τα συγκρινω με ενα notification center που εχω αμεσα απο ολες τις εφαρμογες μια οπτικη για τι νεο υπαρχει , απο το να κανω scroll πανω κατω να βρω αν ενημερωθηκε ενα tile. Μην σου πω οτι δεν συγκρινω πλεον κανενα notification center με το HUB της blackberry.

Ο File manager τελικα ειναι εφαρμογη που πρεπει να ξερεις να την χρησιμοποιεις, αλλιως σου φαινεται περιττη...

Το οτι τα προσθετει ολα αυτα και ποσα αλλα ακομη η ms σημαινει οτι η αγορα τα θελει και απλα δεν ηταν σε θεση να τα υλοποιησει/ενσωματωσει οπως θα ηθελε απο την αρχη. Στα μονοπατια δηλαδη της apple. Δινει κατι οταν μπορει να το δωσει.

Πρέπει να γράφω πιο γρήγορα...

Με πρόλαβες... ^_^

Δε νομίζω ότι το έχει καταλάβει. Νομίζει κι αυτός ότι είναι android με περιτύλιγμα, τύπου nokia X...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι όσοι γράφουν δημόσια εκθέτουν τον εαυτό τους. Μακάρι να έχεις δίκιο και να φταίνε τα τσίπουρα και η ζέστη που επιμένεις να πας κόντρα στη MS... αλλά ξέχασα : εσύ δεν τα χρειάζεσαι όλα αυτά...

 

Γράφε αργά τότε, για να τα καταλαβαίνω.

 

Απάντηση :

Ανεξαρτήτως λόγου, ο υπόλοιπος κόσμος, που είχε αγοράσει Wp και δεν ήταν κολλημένος το χρειάζονταν. Τα Live titles δεν λειτουργούσαν σωστά (μεγάλη καθυστέρηση). Αυτό στην απλή γλώσσα λέγεται έλλειψη. Τον άκουσε, μετά από 4 χρόνια και τους έδωσε το αυτονόητο, όταν οι αναταγωνιστές της το έδιναν από την πρώτη μέρα...

 

Υπάρχουν κι άλλοι άνθρωποι στον πλανήτη, εκτός από εσένα. Κάποιοι από αυτούς αγόρασαν WP και στην πλειοψηφία αυτών έλλειψε ο file manager, γι αυτό και η MS τον έβγαλε (4 χρόνια μετά!). Οι file managers του store δεν είναι δωρεάν. Σε όλα τα λειτουργικά, που έχουν file managers, είναι δωρεάν. Ακόμα και στα windows mobile, το προηγούμενο λειτουργικό της ΙΔΙΑΣ εταιρείας.

 

Και όχι μόνο... Αρπαξαν τα χρήματα των καταναλωτών και μετά τους πέταξαν κανονικότατα. Κάτι που η BB δεν έκανε, παρόλα αυτά την έκρινες αρνητικά.

Όσο για το ΒΕΤΑ : όσο θα προσθέτει βασικές, για τα υπόλοιπα λειτουργικά, δυνατότητες θα συνεχίσω να την λέω ΒΕΤΑ.

 

Το ξέρω, αφού δεν είσαι διατεθειμένος, ακόμα κι αν έρθει ο CEO της MS και σου πει ότι σε δουλεύουν να αλλάξεις γνώμη. Η ελπίδα όμως είναι κομμάτι της ανθρώπινης φύσης.

Επειδή, λοιπόν, είμαι μειωμένης ευφυίας σου απάντησα στα επιχειρήματά σου, με το μικρό μου μυαλό. Ελπίζω να έρθεις με καλύτερα στο μέλλον...

 

No problem.

Γκουχ γκουχ... Πάμε ξανά, μία τελευταία φορά, γιατί θέλω να κοιμηθώ κιόλας...

-Η πρώτη απάντηση (!;!;) είναι στο πουθενά και δεν έχεις ούτε εσύ ούτε εγώ ιδέα σε τι απαντάς... Πάμε παρακάτω...

-Τα γράφω αναλυτικά...

-Όχι, δεν το χρειάζονταν όλοι. Και ναι, είχε θέμα με τα push notifications, κάτι το οποίο διορθώθηκε. Do the math...

-Τώρα που ανέβηκε το λειτουργικό, και ο κόσμος ζητάει, δίνει... Πιο πριν, δεν νομίζω να ήταν και πολύ ζεστή... Σαν να λες ότι το Firefox OS, κάποια στιγμή που θα ανέβει (γιατί θα ανέβει κάποια στιγμή), θα φταίει γιατί παλιά δεν έδινε τόσα όσα δίνει όταν περισσότερος κόσμος το προτιμήσει...

Επίσης ποιός σου είπε ότι ήταν όλοι επί πληρωμή;;; :blink:  Είχε free και επι πληρωμή... :huh:

-Άντε καληνύστες τώρα, διάβασε περισσότερο, μάθε 3 πράγματα, και μετά πουλάς και ύφος...

 

Ααα, και κάτι τελευταίο, επειδή το παίρνεις και σαν δεδομένο, ΠΟΥ ΣΚΑΤΑ ΚΡΑΖΩ ΤΑ BB;;;;;;;;;;

Είπα ότι δεν είναι για μένα, και επίσης στήριξα την κίνηση του να βγάλουν ξανά full qwerty κινητά...

Τι στο καλό; Στη ζώνη του λυκόφωτος είμαι;

Πρέπει να γράφω πιο γρήγορα...

Με πρόλαβες... ^_^

Δε νομίζω ότι το έχει καταλάβει. Νομίζει κι αυτός ότι είναι android με περιτύλιγμα, τύπου nokia X...

Ποιός είπε ότι απευθύνομαι σε χρήστες android;;;

Είστε καλά; Ή θέλετε απλά να ψάχνετε φανταστικούς εχθρούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και όχι μόνο... Αρπαξαν τα χρήματα των καταναλωτών και μετά τους πέταξαν κανονικότατα. Κάτι που η BB δεν έκανε, παρόλα αυτά την έκρινες αρνητικά.

Όσο για το ΒΕΤΑ : όσο θα προσθέτει βασικές, για τα υπόλοιπα λειτουργικά, δυνατότητες θα συνεχίσω να την λέω ΒΕΤΑ. Εσύ λέγε ότι "προσθέτει δυνατότητες" και όταν προσθέσει όλες τις δυνατότητες που έχουν τα άλλα λειτουργικά από χρόνια, τότε έλα να μου πεις ότι τόσα χρόνια ήταν πλήρες...

 

 

 

ειπα να μην ξαναγραψω γιατι ξεφυγε εντελως το θεμα αλλα οτι καποιοι ειναι fanboy και δινουν λανθασμενη εντυπωση στους αναγνωστες με ενοχλει

οταν λες οτι η bb δεν εχει αρπαξει ποτε χρηματα και δεν τους πεταξε ποτε, στην περιπτωση του playbook τι εκανε??

απλα τους γαμισε(μαζι και εμενα). τους εταξε update το οποιο ποτε δεν εβγαλε και εγω οπως πολλοι(ακομα και στο crackberry) κλαιγαμε τα λεφτα μας

οποτε φιλε κοιτα την δικια σου την καμπουρα που τα τελευταια χρονια εχει γινει λοφος απο τις γκαφες και ασε τους αλλους να πορευονται

και ναι ολοι οι αλλοι πορευονται και η bb προσπαθει να ορθοποδησει

για αυτο ασε τις φιλοσοφικες φανφαρες και τα δηθεν ψαγμενα και μεινε στο bb hub 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα να μην ξαναγραψω γιατι ξεφυγε εντελως το θεμα αλλα οτι καποιοι ειναι fanboy και δινουν λανθασμενη εντυπωση στους αναγνωστες με ενοχλει

οταν λες οτι η bb δεν εχει αρπαξει ποτε χρηματα και δεν τους πεταξε ποτε, στην περιπτωση του playbook τι εκανε??

απλα τους γαμισε(μαζι και εμενα). τους εταξε update το οποιο ποτε δεν εβγαλε και εγω οπως πολλοι(ακομα και στο crackberry) κλαιγαμε τα λεφτα μας

οποτε φιλε κοιτα την δικια σου την καμπουρα που τα τελευταια χρονια εχει γινει λοφος απο τις γκαφες και ασε τους αλλους να πορευονται

και ναι ολοι οι αλλοι πορευονται και η bb προσπαθει να ορθοποδησει

για αυτο ασε τις φιλοσοφικες φανφαρες και τα δηθεν ψαγμενα και μεινε στο bb hub 

Εγώ έχω playbook και το χρησιμοποιώ καθημερινά. Δεν με βλέπω να κλαίγομαι για αυτό.

 

Μεταξύ μας, μόνο αυτό λες από την αρχή και είναι η βάση όλων των σχολίων σου. Τελείωσε αυτό. Deal with it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

-Όχι, δεν το χρειάζονταν όλοι. Και ναι, είχε θέμα με τα push notifications, κάτι το οποίο διορθώθηκε. Do the math...

Αν δε χρειάζονταν δε θα το έβγαζε. Τόσο απλά... Άρα κάνεις λάθος κατά την MS.

 

 

-Τώρα που ανέβηκε το λειτουργικό, και ο κόσμος ζητάει, δίνει... Πιο πριν, δεν νομίζω να ήταν και πολύ ζεστή... Σαν να λες ότι το Firefox OS, κάποια στιγμή που θα ανέβει (γιατί θα ανέβει κάποια στιγμή), θα φταίει γιατί παλιά δεν έδινε τόσα όσα δίνει όταν περισσότερος κόσμος το προτιμήσει...

Ενώ η google και η blackberry το έδωσαν από την πρώτη μέρα γιατί το ζήτησε ο κόσμος... Πολύ "βολική" η λογική σου... Αν ζητήσουν υπάλληλο στο τμήμα marketing να πας και να τους πεις ότι έχεις και άτυπη προύπηρεσία, δείχνοντάς του τα posts σου. Στο επίπεδο του ανταγωνισμού, που θέλεις να το ανάγαγεις, δεν δουλεύει καθόλου έτσι. Οι εταιρείες προβλέπουν τί δίνει ο ανταγωνιστής τους και προσπαθούν να τον προλάβουν και να το δώσουν πρώτες οι καθυστερήσεις είναι λάθη και μια μεγάλη εταιρεία όπως η MS δεν κάνει τέτοια λάθη, εκτός κι αν το έκανε επιτηδες, κάτι τέτοιο βέβαια θα σήμαινε ότι απλά δεν ήθελε να χαλάσει πολύ χρήμα στο συγκεκριμένο project και αποφάσισε ότι θα παρέχει μια BETA, η οποία θα είναι η βάση πάνω στην οποία θα χτίσει, σύμφωνα με αυτό που ζητάει ο κόσμος... ;)

Η λογική σου δεν υπάρχει σε κανένα βιβλίο οικονομίας στον πλανήτη γη, δεν τα έχω διαβάσει όλα, αλλά λόγω δουλειάς και ειδικότητας έχω διαβάσει αρκετά. Το firefox είναι επιχείρημα εκτός τόπου και χρόνου (άλλα budget, άλλη φιλοσοφία κτλ)

 

 

Επίσης ποιός σου είπε ότι ήταν όλοι επί πληρωμή;;; :blink:  Είχε free και επι πληρωμή... :huh:

Που να δουλεύουν με τον πλήρη τρόπο που δούλευαν και στα άλλα λειτουργικά; Με τις ίδιες δυνατότητες; Δηλαδή ένας πλήρης και κανονικός file manager; Δε μετράω για file managers κατι κοροϊδίες, που άνοιγαν μόνο τα my documents και τους φακέλους στο cloud. Για ονομάτησέ έναν τέτοιον file manager παρακαλώ και το πότε βγήκε, γιατί εγώ δεν βρήκα κανέναν. Α! και δωρεάν εννοείται, όπως οι υπόλοιποι των άλλων λειτουργικών.

 

 

-Άντε καληνύστες τώρα, διάβασε περισσότερο, μάθε 3 πράγματα, και μετά πουλάς και ύφος...

Δεν πουλάω τίποτα. Μάλλον κάποιοι άλλοι πουλάνε nokia... :P

Αν τα πράγματα ήταν αντίθετα, δηλαδή η MS είχε το μενού των BB και η RIM το μενού των WP, θα περηφανευόσουν για τις δυνατότητές του... Αυτές που τώρα "δεν χρειάζεσαι" και θα κατέκρινες τις ελλείψεις, που τώρα θεωρείς "δυνατότητες"...

Μην τα γράφεις τόσο σκληρά, με πληγώνεις... Αλλά έτσι είναι η αλήθεια : σκληρή, έτσι;...

 

 

Ααα, και κάτι τελευταίο, επειδή το παίρνεις και σαν δεδομένο, ΠΟΥ ΣΚΑΤΑ ΚΡΑΖΩ ΤΑ BB;;;;;;;;;;

Τυχερούλη, το έσβησε ο moderator... Έγραψες ότι η προσπαθεία της ΒΒ είναι αστείο. Πάρε όμως αυτό που δεν έσβησε :

 

 

Όσο για το BB, άστο καλύτερα...

Κάποτε έκανε όνομα γιατι είχε να προσφέρει κάτι. Αν κάποια εταιρεία άργησε παραδειγματικά σαν τη NOKIA, αυτή είναι η BB. Ο,τι και να πάει να σώσει τώρα, μάλλον θα είναι αργά. Μάλλον λέω, αλλά δεν νομίζω να αλλάξει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...