Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα στα γραφικα με Amilo Pi 2550


bep1995

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, θα ήθελα λίγο τα φώτα σας, απο χθες το βράδυ έχω ένα πρόβλημα με το λάπτοπ του τίτλου, ξαφνικά κόλλησε ενω ήμουν στον chrome και αφού ξεκόλλησε μετα απο κάνα λεπτό έβγαλε το μύνημα ( graphics driver stopped responding and has recovered ) αν θυμάμαι καλά δηλαδή... Το έκανε αυτό δυο φορές και μετά καπούτ... έσβησε η οθόνη ( χωρίς να κλείσει το λαπτοτ βέβαια ) και έμενε έτσι, το έκλεισα από το κουμπί και το ξανάνοιξα αλλά χωρίς να δείχνει τίποτα η οθόνη.. Σήμερα άνοιξε κανονικά για κανά δεκάλεπτο αλλά πάλι έκανε το ίδιο......... Μπορεί μετά απο κανά εξάωρο να ξανανοίξει.. :(

Έχετε καμία ιδέα παιδιά ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω άλλη οθόνη για να το δοκημασω... Σε tablet γίνετε ;;

όχι δεν μπορείς.

δεν έχει κανένας γνωστός;;?

 

απο θερμοκρασίες πώς ήταν;;

πονάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω φίλε, θα κοιτάξω μπας και βρω... τώρα για θερμοκρασίες που λες, εντάξει δεν κανει και πολύ ζέστη αυτον τον καιρό... Τοσα χρόνια δεν είχα θέμα την θερμοκρασια, τι να σου πω... Το πρόβλημα σου κανει πιο πολύ για θέμα drivers η για θέμα της κάρτας ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω φίλε, θα κοιτάξω μπας και βρω... τώρα για θερμοκρασίες που λες, εντάξει δεν κανει και πολύ ζέστη αυτον τον καιρό... Τοσα χρόνια δεν είχα θέμα την θερμοκρασια, τι να σου πω... Το πρόβλημα σου κανει πιο πολύ για θέμα drivers η για θέμα της κάρτας ;;

κάρτας(είναι αφαιρούμενη)

αν δεν δουλέψει και σε εξωτερικό μόνιτορ κατά 99% είναι κάρτα,αλλά δεν αποκλείω και άλλους παράγοντες.

έχεις κάνει ποτέ εσωτερικό καθάρισμα cpu/gpu;;?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καιρό αλλά το έχω ανοίξει το καπάκι απο κάτω χωρίς βέβαια να βγάλω τρομερή σκόνη... Η CPU στο κάτω μέρος δεν είναι ;; δηλ έτσι όπως άνοιγεις το καπάκι φαινεται η κάνω λάθος... Να σε ρωτησω, μονιτορ έχει βασικα ενα φίλος μου, πως το συνδεω ;; πρεπει λογικά να είναι ανοιχτή η οθόνη του λαπτοτ έτσι δεν είναι ;; η δεν χρειαζετε ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καιρό αλλά το έχω ανοίξει το καπάκι απο κάτω χωρίς βέβαια να βγάλω τρομερή σκόνη... Η CPU στο κάτω μέρος δεν είναι ;; δηλ έτσι όπως άνοιγεις το καπάκι φαινεται η κάνω λάθος... Να σε ρωτησω, μονιτορ έχει βασικα ενα φίλος μου, πως το συνδεω ;; πρεπει λογικά να είναι ανοιχτή η οθόνη του λαπτοτ έτσι δεν είναι ;; η δεν χρειαζετε ;;

θα θέλει λογικά,μιάς και όπως αναφέρεις έχει καιρό.

ναι έχει μεγάλο καπάκι,ξεβιδώνεις τις βίδες που έχει και βλέπεις το εσωτερικό του.

καλώδιο vga σε vga θα χρειαστείς για να το συνδέσεις,ναι η άλλη οθόνη πρέπει να είναι ενεργή/on.

edit  press key fn+f10 (external monitor)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι για την οθόνη του λάπτοπ λέω αμα πρεπει να ειναι ενεργή. Αλλά δεν νομιζω οτι είναι ο οθόνη, δηλαδή τι, χάλασε ξαφνικα η οθόνη ;; αφού σήμερα άνοιξε, έστω και δέκα λεπτα.. Δεν ξέρω τι να πω... Όταν βρω χρόνο θα το άνοιξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι για την οθόνη του λάπτοπ λέω αμα πρεπει να ειναι ενεργή. Αλλά δεν νομιζω οτι είναι ο οθόνη, δηλαδή τι, χάλασε ξαφνικα η οθόνη ;; αφού σήμερα άνοιξε, έστω και δέκα λεπτα.. Δεν ξέρω τι να πω... Όταν βρω χρόνο θα το άνοιξω.

θα το ανάψεις το λάπτοπ κανονικά(αφού έχεις συνδέσει τα καλώδια vga λάπτοπ/ εξωτερική οθόνη) πατάς fn+f10 για να δώσει "σήμα" στο άλλο μόνιτορ,αν δεν δείξει τπτ,99% κάρτα γραφικών.

αν δείξει στο άλλο μόνιτορ κανονικά,πάει αλλού το θέμα και δεν είναι η κάρτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανοιξα το καθαρισα αλλά σκόνη δεν είχε (; σαν καινουριο ηταν... Τελοσπαντον, δεν δούλεψε παλι... Το έχω τώρα ανοιχτό και περιμένω μπας και...

Αυτό που κατάλαβα είναι οτι όταν το έχω ανοιχτο, δεν είναι ανοιχτό απλός με σβηστή οθόνη, αλλά προσπαθει να λειτουργηση και δεν μπορεί... Γιατί έτσι όπως το έχω ανοιχτό και πατησω μια φορά το κουμπί σβήνει το λάπτοπ, που σε κανονικη λειτουργεία θα εμπαινε σε sleep mode, αρα κάτι άλλο έχω την εντύπωση οτι έιναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...