Προς το περιεχόμενο

Η Google γίνεται καταχωρητής domain names με το Google Domains


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι μια κίνηση που άργησε πολύ να κάνει η Google, κάλιο αργά παρά ποτέ

 

BigN την Microsoft την κράζουν για άλλους λόγους.

Για τους ίδιους λόγους την κράζουμε.. Απλώς δεν ήταν ποτέ σε αυτό το επίπεδο που είναι η γοογλε τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

$12/χρόνο είναι πολλά για .com. Επίσης δεν βλέπω τον λόγο να διαλέξει κάποιος την γοογλε.

 

Δωρεάν "ανώνυμη" καταχώρηση δίνουν σχεδόν όλοι πλέον.

 

Ποιοι ειναι αυτοι που δινουν ενα domain φθηνοτερα απο 12$/ χρονο και δινουν δωρεαν και whois privacy γιατι αρκετοι βλεπω οτι το χρεωνουν.

 

Ο mrdomain το δινει δωρεαν αλλα ερχεται πανω κατω στα 12$/χρονο. Αρα μια απο τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Internet.BS

 

Αυτο που παραθετεις μπορει να εχει πιο φθηνο ".com" αλλα το χρεωνει εξτρα το whois privacy. Σιγουρα θα υπαρχει εταιρια πιο οικονομικη με δωρεαν privacy, αλλα δεν ισχυει το "σχεδον ολοι το δινουν δωρεαν" και ακομα περισσοτερο και φθηνοτερα.

 

ΥΓ. με ενα γρηγορο search βρηκα το namesilo

 

Edit: λαθος μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που παραθετεις μπορει να εχει πιο φθηνο ".com" αλλα το χρεωνει εξτρα το whois privacy. Σιγουρα θα υπαρχει εταιρια πιο οικονομικη με δωρεαν privacy, αλλα δεν ισχυει το "σχεδον ολοι το δινουν δωρεαν" και ακομα περισσοτερο και φθηνοτερα.

 

ΥΓ. με ενα γρηγορο search βρηκα το namesilo

 

Edit: λαθος μου

Έχει πολλές εταιρείες απλώς εγώ σου είπα από τις πιο φθηνές.

 

Εγώ προσωπικά είμαι στο Gandi.net αλλά κοστίζει παραπάνω. (Μου αρέσουν τα πολλά extra features και ότι είναι Γαλλική εταιρεία)

 

Edit: Ναι και το Namesilo είναι μία από αυτές, αλλά δεν δουλεύω πλέον με καμία αμερικάνικη εταιρεία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο αυτό δεν είχαμε στην Google.

Σιγά μην καταχωρίσω domain name στην Google την στιγμή που μπορώ να το κάνω σε εταιρεία τοπική (Θεσσαλονίκη) η οποίοι είναι εξυπηρετικότατοι και προσφέρουν σε τέλειες τιμές όσα χρειάζομαι (και hosting).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο αυτό δεν είχαμε στην Google.

Σιγά μην καταχωρίσω domain name στην Google την στιγμή που μπορώ να το κάνω σε εταιρεία τοπική (Θεσσαλονίκη) η οποίοι είναι εξυπηρετικότατοι και προσφέρουν σε τέλειες τιμές όσα χρειάζομαι (και hosting).

Θεσσαλονίκη; Ποιά λες; Μπορείς να μου στείλεις σε PM;

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...