Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το jailbreak για iOS 7.1.1


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι χρήστες που έχουν στη διάθεση τους συσκευή της Apple με την έκδοση του λειτουργικού συστήματος iOS 7.1.1, μπορούν εφόσον το επιθυμούν να προχωρήσουν στο "jailbreak" της συσκευής τους, χρησιμοποιώντας ένα νέο εργαλείο από τη Κινέζικη ομάδα developers Pangu.Το jailbreak, το οποίο βεβαίως είναι untethered, λειτουργεί μόνο σε συνδυασμό με Windows για την ώρα, και όχι σε συνδυασμό με Mac, και απευθύνεται σε όλους τους κατόχους συσκευών της Apple με iOS 7.1.1 από ότι μαθαίνουμε. Για να προχωρήσετε στο jailbreaking της συσκευής σας, θα χρειαστείτε φυσικά ένα iPhone που να τρέχει iOS 7.1.1 ή κάποια άλλη συσκευή της Apple, ένα υπολογιστή με Windows και το ειδικό εργαλείο Pangu.

 

Σε κάθε περίπτωση, και επειδή δεν γνωρίζουμε πολλά για την συγκεκριμένη ομάδα developers, θα πρέπει να προχωρήσετε με προσοχή. Η ευθύνη, είναι μόνο δική σας. Παρακάτω, αν δεν είστε σίγουροι για τη διαδικασία, υπάρχει ένα βίντεο που περιγράφει κάθε βήμα για να πραγματοποιήσετε το jailbreak.

 

 

Link.png Site: Gizmodo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Copy-Paste απο αυτο το thread

 


To περασα χτες σε ενα iPhone 4, λειτουργει απροβληματιστα.
Σημαντικη σημειωση: Oποιος το χρησιμοποιησει ας φροντισει να ΜΗΝ κανει εγκατασταση το PP Assistant ή οπως διαολο το ονομαζουν (uncheck το box στην αρχικη οθονη του exe που δινει η Pangu team), παραειναι buggy, ενω η μοναδικη χρηση του ειναι η πειρατεια. 
Βtw το link του site ειναι http://pangu.io/
 

Πέρα απ αυτό, και να το ξετικάρεις περνάει κάτι σαν appsync που δημιουργεί προβλήματα στις Stock εφαρμογές..
 
Για να φύγει και αυτό, βάλε το repo:  http://cydia.angelxwind.net/
 
και εγκαθιστάς το Complete PPSync Remover   :)
(μετά το Restart μπορεί να απεγκατασταθεί με ασφάλεια)
 
p.s. Η ίδια διαδικασία ισχύει για όσους ξεχάστηκαν και άφησαν τικαρισμένη την επιλογή, το μόνο παραπάνω που θα χρειαστεί να κάνουν είναι να απεγκαταστήσουν και το PPstore μέσω Cydia.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που ειμαι με jailbreak στην 7.1 να το κανω?

Ειναι safe σε 5s?

Πως κανω restore για να χαθει το jailbreak?

 

Είναι Safe παντού.. Συνδέεις το τηλέφωνο στον υπολογιστή, ανοίγεις το iTunes, διαλέγεις το 5S και πατάς επαναφορά iPhone. Θα κατεβάσει την 7.1.1 και μόλις κατέβει θα ξεκινήσει την διαδικασία. 

 

p.s. Υπ όψιν, πρέπει να χεις κλείσει το Find My iPhone απο Ρυθμίσεις->iCloud για να σου επιτρέψει να κάνεις επαναφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μάγκες , εγώ είμαι στην 7.1 με jb και δεν θα πάω 7.1.1 γιατι τι φοβάμαι από Κίνα μεριά .....

Εαν εισαι με jb, δεν υπαρχει λογος να φοβασαι το συγκεκριμενο jb.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα δεν βλέπω το λόγο να πω σε jb.

Ok στο ipad εχω jb , αλλα και πάλι καθαρά για λόγους ebook reader.

Δεν βλέπω να με ενοχλεί σε κάτι το official iOS.

Ασε που αισθάνομαι πιο ασφαλής και απο τον υπολογιστή και όλες μου τις συναλλαγές τις κατω μέσω του τηλεφώνου.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα σε 5S και λειτουργεί κομπλέ, το θέμα είναι οτι αρκετά tweaks δεν λειτουργούν και αρκετά απ αυτά είναι σημαντικά όπως πχ το iFile..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το έκανα σε 5S και λειτουργεί κομπλέ, το θέμα είναι οτι αρκετά tweaks δεν λειτουργούν και αρκετά απ αυτά είναι σημαντικά όπως πχ το iFile..

Λογικο, οπως και για καθε update που εχει γινει. Θα πρεπει να δωσεις λιγο χρονο στους δημιουργους τους να τα κανουν update.

Απλα δεν βλέπω το λόγο να πω σε jb.

Ok στο ipad εχω jb , αλλα και πάλι καθαρά για λόγους ebook reader.

Δεν βλέπω να με ενοχλεί σε κάτι το official iOS.

Ασε που αισθάνομαι πιο ασφαλής και απο τον υπολογιστή και όλες μου τις συναλλαγές τις κατω μέσω του τηλεφώνου.

Σεβαστη η αποψη σου, ειδικα για την ασφαλεια με την οποια συμφωνω 100%. Το white listing μοντελο που εχει φτιαξει η Apple, ειναι απο τα πλεον πετυχημενα. Εαν κανεις jb χωρις να εχεις ιδεα ποια ειναι τα μειονεκτηματα του, με -σηνυθως- μοναδικο στοχο να βαλεις πειρατικες εφαρμογες, ας προσεχες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους, θα μπορουμε να κανουμε αποδοτικο browsing στις iOS συσκευες! (κοινως με adblock)

 

Έχω την εντύπωση ότι το συγκεκριμένο tweak δεν ειναι συμβατό ακόμη στην 7.1.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...