Προς το περιεχόμενο

Πως να ευχαριστήσω τους γιατρούς της επέμβασης μου;


nikos085

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας υπερευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!!! Γέλασα πολύ με κάποιες απαντήσεις! 

Επειδή αναφέρθηκε, θέλω να τοποθετηθώ κι εγώ σχετικά με το φακελάκι... ΠΟΤΕ δε θα έδινα, ούτε πριν ούτε μετά την επέμβαση. Όσο συνεχίζεται αυτό, δε θα σταματήσει ποτέ. Τώρα να πάρω ένα κουτί γλυκά ή κάτι σχετικό δεν νομίζω πως είναι το ίδιο. Είτε είναι συνηθισμένα τα γλυκά είτε όχι, η κίνηση μετράει. Θα το σκεφτώ λίγο ακόμα και την επόμενη βδομάδα που θα έχω αναρρώσει 100% θα τους πάω κάτι. Δεν ξέρω αν το κάνουν όλοι, ειδικά όταν μιλάμε για μικροεπεμβάσεις ρουτίνας... Απλώς εγώ αισθάνθηκα να τους ευχαριστήσω κάπως. Και γι αυτό ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας αν ταυτίζεται με τη δική μου. Χαίρομαι που οι περισσότεροι σκεφτήκατε όπως εγώ. Με βοηθήσατε πολύ στο να καταλήξω.  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας υπερευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!!!

 

Με βοηθήσατε πολύ στο να καταλήξω.  :-)

Επομένως την επόμενη εβδομάδα περιμένουμε κι εμείς γλυκά για τη βοήθεια που προσφέραμε!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην περίπτωση μου νευρίασα που τους ψάχναμε για να ρωτήσουμε για απορίες που ειχα και ηταν φευγάτοι , το έπαιζαν ντίβες επειδή δεν τους τα έσκασα και το έδειχναν κ όλας. Ελεγα στην αρχή να τους πάω γλυκά(ιδέα φίλης) αλλα μετά απο αυτή τη συμπεριφορά να ειναι κ ευχαριστημένοι που δεν έσκασα εκεί όταν ανάρωσα να τους αρχίσω στις μπουνιές γιατι μετά απο 3ης εβδομάδες όσο νάνε ειχα coolάρει κ ειπα δε πανε στα διάλα.

ιδικά ενας παπάρας που έκανε πρακτική , είχα πάει για αλλαγή στις γάζες και του λέω αυτό ειναι οκ ?να βάλω κάτι? μου φαίνεται περίεργο και μου λέει οχι μια χαρά ειναι και στο τσάκ γλυτωσα την μόλυνση , ευτυχώς που πήγα σε οικογενιακό γιατρό άσχετο απο χειρουργικά και μου έδωσε ενα φάρμακο και έβαλα.

αστα διάλα με τους καραγκιόζηδες.
γτπ καβάλα τα δημόσια νοσοκομεία, αυτό ειδα κ αυτό ξέρω απο άτομα που έχω που δουλευουν μέσα.

α κ όποιος δίνει φακελάκι να του κοπεί το χέρι ,απο τέτοιες μαλακίες φτάσανε να γίνουν ζώα κ να βλέπουν τους ασθενεις σαν κρέατα. (οχι όλοι για να μην ειμαι άδικος , οι περισότεροι).

μη νομίζεται οτι θα σας προσέξουν , άλλα άτομα που κάναμε εγχείρηση την ίδια μέρα έπαθαν μόλυνση γιατι επίσης δεν τα ενημέρωσαν τι πρέπει να κάνουν ακριβώς. Ολες οι οδηγείες με το τσιγκέλι και ότι βρήκα ψάχνοντας στο internet .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α κ όποιος δίνει φακελάκι να του κοπεί το χέρι ,απο τέτοιες μαλακίες φτάσανε να γίνουν ζώα κ να βλέπουν τους ασθενεις σαν κρέατα. (οχι όλοι για να μην ειμαι άδικος , οι περισότεροι).

 

 

Κι αν εξαρτάται άμεσα η ζωή κάποιου ανθρώπου που αγαπάς από τις υπηρεσίες κάποιου γιατρού; Πάλι να του κοπεί το χέρι αυτού που δίνει λεφτά;

 

Τι κάνεις όταν σου λένε "για να κάνω αυτό, η αμοιβή μου είναι 300 (minimum) ευρώ, τα οποία τα θέλω μέχρι μια ημέρα πριν την επέμβαση" και ξέρεις ότι ο άνθρωπός σου μετρά ώρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φαση να ρωτάς , να σου λεει "δε ξερω ακριβως να απντησω τωρα , ειναι θολο το τοπίο" , και να περιμενει το -άρικο για να ξεθολωσει ...

 

Εγω για την προσφατη επεμβαση μου πηγα σε ιδιωτικη κλινικη , λογω γνωριμιας με τριτο ατομο μου πηρε τα μισα λεφτα (αλλα κ παλι 3ψηφιο νουμερο) με τη διαβεβαιωση οτι για τις αλλαγες επιδεσεων ΔΕΝ θα θελει εξτρα χρηματα .

Ε,προς τις τελευταιες αλλαγες με ψιλιασε το οτι αφου σηκωνομουν απο το κρεβατι μου επιανε ωωωρα τη κουβεντα χωρις να μαφηνει να φυγω (εμεσσα).

Προτελευταια αλλαγη παω να βγαλω απτη τσαντα τα κλειδια του αυτοκινητου ενω αυτος επιανε το χερουλι της πορτας .

Τον κοιταω καλα καλα και ειχε βλεμμα ΚΑΡΦΩΜΕΝΟ στην τσαντα μου και με γέλοιο σε φαση "τι καλα,κατι θα τσιμπησω,τοπιασε το νοημα"

Βγαζω τα κλειδια και τον κοιταω να αλλαζει βλεμμα .

Του λεω ενα "γιατρε ευχαριστω για ολα ησασταν εξυπηρετικος" και ανοιγω μονος την πορτα κ εφυγα .

 

Ευτυχως φανηκε οτι δεν ηταν ο γνωστος ιατρος με το φακελακι αλλα πως αν μη τι αλλο σαν διαδικασία δεν θα του ηταν αγνωστη .

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κι αν εξαρτάται άμεσα η ζωή κάποιου ανθρώπου που αγαπάς από τις υπηρεσίες κάποιου γιατρού; Πάλι να του κοπεί το χέρι αυτού που δίνει λεφτά;

 

Τι κάνεις όταν σου λένε "για να κάνω αυτό, η αμοιβή μου είναι 300 (minimum) ευρώ, τα οποία τα θέλω μέχρι μια ημέρα πριν την επέμβαση" και ξέρεις ότι ο άνθρωπός σου μετρά ώρες;

Αν δεν είσαι σε έκτακτη κατάσταση, τον καταγγέλνεις στεγνά

 

Αν στα ζητήσει την στιγμή που είσαι σε φορείο, τότε αναγκαστικά τα δίνεις (και μετά την επέμβαση τον δίνεις στεγνά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αν εξαρτάται άμεσα η ζωή κάποιου ανθρώπου που αγαπάς από τις υπηρεσίες κάποιου γιατρού; Πάλι να του κοπεί το χέρι αυτού που δίνει λεφτά;

 

Τι κάνεις όταν σου λένε "για να κάνω αυτό, η αμοιβή μου είναι 300 (minimum) ευρώ, τα οποία τα θέλω μέχρι μια ημέρα πριν την επέμβαση" και ξέρεις ότι ο άνθρωπός σου μετρά ώρες;

Εαν ειναι η προσυμφωνημενη ακοιβη για την παροχη υπηρεσιων που σκοπεύει να κάνει τοτε δεν ειναι κατακριτεα .

Τα εξτρα τοσο πριν οσο και μετά , αυτα που ειναι ασχετα της παροχης υπηρεσιας για την οποια πληρωθηκε και στην οποια προέβη , αυτα ειναι κατακριτεα .

 

Και αν αυτος ο ανθρωπος βασιζεται στο οτι ο αλλος κοντευει να πεθανει και ετσι θα χτυπησει στο συναισθηματικο κομματι και τον ψυχολογικο εκβιασμο του συγγενη , νομιζω ειναι περιττο να αναφερθω στις ευχες για το ποιες καταστασεις και ασθενειες ελπιζει ο αλλος να παθει ο δυγκεκριμενος γιατρος ...

Αλλα κακα τα ψεμματα , στην Ελλαδα ακομα δεν νομιζω πως ερχεται το επειγον πχ μετα απο αυτοκινητιστικο και στο νοσοκομειο να σου πει "ή 4000 ή δεν σε χειρουργω"

Ακομα δε φτασανε σε σημειο να πετανε κοσμο απεξω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν ειναι η προσυμφωνημενη ακοιβη για την παροχη υπηρεσιων που σκοπεύει να κάνει τοτε δεν ειναι κατακριτεα .

Τα εξτρα τοσο πριν οσο και μετά , αυτα που ειναι ασχετα της παροχης υπηρεσιας για την οποια πληρωθηκε και στην οποια προέβη , αυτα ειναι κατακριτεα .

 

Και αν αυτος ο ανθρωπος βασιζεται στο οτι ο αλλος κοντευει να πεθανει και ετσι θα χτυπησει στο συναισθηματικο κομματι και τον ψυχολογικο εκβιασμο του συγγενη , νομιζω ειναι περιττο να αναφερθω στις ευχες για το ποιες καταστασεις και ασθενειες ελπιζει ο αλλος να παθει ο δυγκεκριμενος γιατρος ...

 

 

Αναφέρομαι σε δημόσια νοσοκομεία, τα οποία έχουμε φάει με το κουτάλι, δυστυχώς. Σε κατάρες δεν πιστεύω, άρα απλά τα δίνεις και συνεχίζεις. Είναι εμφανέστατη η διαφορά σε ταχύτητα και ποιότητα αντιμετώπισης πολλές φορές, χωρίς να λέω ότι όλοι οι γιατροί τα παίρνουν. 

 

Υπάρχει γιατρός που παραδέχτηκα από άποψη ακεραιότητας. Νέος, στην εντατική του Νοσοκομείου της Βούλας, ο οποίος αρνήθηκε ακόμα και το δώρο που του πήγαμε μετά (ένα καλό πουκάμισο), ενώ είχε καθίσει μετά τη βάρδιά του δίπλα στον πατέρα μου, ο οποίος δεν έπρεπε να κοιμηθεί έχοντας περάσει οξύ έμφραγμα του μυοκαρδίου. Έκατσε δίπλα του όλη τη νύχτα και του μίλαγε. Αυτός είναι ΓΙΑΤΡΟΣ.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομένως την επόμενη εβδομάδα περιμένουμε κι εμείς γλυκά για τη βοήθεια που προσφέραμε!

:-D  :-D  :-D

Γλυκά λέω παιδιά να πάρω. Προτείνετε πολλά μικρά τυλιχτά να πάρει όσα θέλει ο καθένας (ή και να δώσει κ σε γνωστους κλπ) ή πιο large ατομικά γλυκά, 1-2 για τον καθένα (εννοω τυπου κωκ ή παστάκια κλπ μεσαίου μεγεθους)?  

Οχι οτι παίζει μεγάλο ρόλο, επαναλαμβανω πως πιστευω η κινηση μετράει. Απλώς μιας που το φερε η κουβέντα και οι περισσότεροι είπατε για γλυκά, τι είδος θα προτιμούσατε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αν εξαρτάται άμεσα η ζωή κάποιου ανθρώπου που αγαπάς από τις υπηρεσίες κάποιου γιατρού; Πάλι να του κοπεί το χέρι αυτού που δίνει λεφτά;

 

Τι κάνεις όταν σου λένε "για να κάνω αυτό, η αμοιβή μου είναι 300 (minimum) ευρώ, τα οποία τα θέλω μέχρι μια ημέρα πριν την επέμβαση" και ξέρεις ότι ο άνθρωπός σου μετρά ώρες;

 

τα δίνω και μετά την επέμβαση τον σαπίζω κ τα παίρνω πίσω

σου λέω εγώ τι κάνω , ο οποιοσδήποτε απλά θα τα δώσει κ θα το κάνει γαργάρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα δίνω και μετά την επέμβαση τον σαπίζω κ τα παίρνω πίσω

σου λέω εγώ τι κάνω , ο οποιοσδήποτε απλά θα τα δώσει κ θα το κάνει γαργάρα

 

 

Δεν γίνεται, γιατί σου λένε ότι "μετά από 15 μέρες θέλω να σε ξαναδώ εγώ προσωπικά". Άρα, αναγκαστικά το κάνεις γαργάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς περάσαμε ολόκληρο τοκετό, με 6 ημέρες νοσηλεία, σε δημόσιο νοσοκομείο και δεν υπήρξε ούτε μια νύξη για φακελάκι, ούτε πλαγίως ούτε ευθέως.

 

Τους πήγα 9 πίτσες μεγάλες.;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...