Προς το περιεχόμενο

Πως να ευχαριστήσω τους γιατρούς της επέμβασης μου;


nikos085

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι έκανε καλη δουλειά και θελεις να τον ευχαριστήσεις. 

ε την δουλεια του εκανε παιρνει αμοιβη, αν θες να τον ευχαρηστησεις καντου ενα δωρο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώρο ειναι. Απλα χρηματικό. 

 

αυτο ειναι χρηματισμος και μπορει να μην σου ζητησε εσενα αλλα με αυτο ισως του ανοιξεις την ορεξη στην τελικη δωστου μια δωροεπιταγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι χρηματισμος και μπορει να μην σου ζητησε εσενα αλλα με αυτο ισως του ανοιξεις την ορεξη στην τελικη δωστου μια δωροεπιταγη.

 

Eιναι μερικά πράγματα που δεν μπορεις να επιβάλλεις στον άλλον πως θα τα κάνει. Πχ εγω μπορω να σας επιβάλλω να μην κερνάτε τις γυναικες οταν βγαινετε μαζι τους? ολες τις φορες? ΟΧΙ. Και εσυ ανοιγεις την ορεξη στην αλλη και μετα συνηθιζει ετσι. Δεν ειναι θεμα τσιγκουνιας ειναι θεμα δωροδοκιας. Και εγω εκει ετσι το βλεπω οπως και εσυ εδω βλεπεις τον χρηματισμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι το χρημα σαν δωρο , οπως ξανα ειπα , ειναι ιδιαιτερο , δεδομενου του αποδεκτη , του επαγγελματος και της ευαισθητης λεπτης γραμμης στην οποια βρισκεται στο συνολο τους .

 

Το χρημα σαν "δωρο" , σαν ΡΕΥΣΤΟ , σαν πακετο με 10ευρα ξερωγω , ειναι ανηθικο και λαθος σαν κινηση . Ανοιγει τον δρομο σε μελλοντικες "απαιτησεις" .

 

Ανταυτου η δωροεπιταγη πχ απο πλαισιο,public,καποιο εμπορικο κεντρο,καποιο κεντρο μασαζ κλπ ειναι περισσοτερο αποδεκτο .

 

Θα μου πει κανεις , ποια η διαφορά .

 

Η διαφορά είναι γιγαντιαία .

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, μια στιγμή, γιατί μου φαίνεται ότι ζω σε άλλη χώρα. Έστω ότι κάποιος έχει ένα πρόβλημα και θέλει να χειρουργηθεί. Του προτείνουν γνωστοί/φίλοι/συγγενείς κάποιον καλό γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο και πάει να τον βρει για να του ζητήσει να τον χειρουργήσει. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μη ζητήσει λεφτά; Δεν θα επεκταθώ για να μη βρω το μπελά μου, πάντως αναφέρομαι συγκεκριμένα σε χειρουργούς.

 

Όσο για τα ιδιωτικά νοσοκομεία, εκεί ο άλλος πηγαίνει συνειδητά γνωρίζοντας ότι θα πληρώσει. Δεν θα ξεχάσω που σε γνωστό ιδιωτικό νοσοκομείο που χειρουργούσαν συγγενή (χολοκυστεκτομή), λιποθύμησε ο καρδιοπαθής πατέρας μου και για να του κάνουν καρδιογράφημα μας έστειλαν να πληρώσουμε. Δεν τον ακούμπαγαν αν δεν έφερνα την απόδειξη. Τι λέμε τώρα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Adon1s ο καθενας δινει οτι δώρο θέλει. Εσυ μπορει να θες να πας μια κουτα γλυκα εγω μπορει να θελω να δώσω χρηματα. 


Ρε παιδιά, μια στιγμή, γιατί μου φαίνεται ότι ζω σε άλλη χώρα. Έστω ότι κάποιος έχει ένα πρόβλημα και θέλει να χειρουργηθεί. Του προτείνουν γνωστοί/φίλοι/συγγενείς κάποιον καλό γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο και πάει να τον βρει για να του ζητήσει να τον χειρουργήσει. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μη ζητήσει λεφτά; Δεν θα επεκταθώ για να μη βρω το μπελά μου, πάντως αναφέρομαι συγκεκριμένα σε χειρουργούς.

 

Όσο για τα ιδιωτικά νοσοκομεία, εκεί ο άλλος πηγαίνει συνειδητά γνωρίζοντας ότι θα πληρώσει. Δεν θα ξεχάσω που σε γνωστό ιδιωτικό νοσοκομείο που χειρουργούσαν συγγενή (χολοκυστεκτομή), λιποθύμησε ο καρδιοπαθής πατέρας μου και για να του κάνουν καρδιογράφημα μας έστειλαν να πληρώσουμε. Δεν τον ακούμπαγαν αν δεν έφερνα την απόδειξη. Τι λέμε τώρα.  

 

Ε ντάξει ρε φιλε αμα και εσυ πηγες σε καραγκιοζηδες. Λογικο να σου φερθούν ετσι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ε ντάξει ρε φιλε αμα και εσυ πηγες σε καραγκιοζηδες. Λογικο να σου φερθούν ετσι. 

 

Αλλά πώς έπρεπε να το χειριστώ; Να πάω σε όποιον βρω μπροστά μου ή σε όποιον εφημερεύει; Οι υπόλοιποι, όταν μιλάμε για χειρουργείο, δεν ψάχνουν να βρουν ένα καλό γιατρό για το πρόβλημά τους; Να μου επιτρέψεις να έχω άποψη από πρώτο χέρι, καθώς μέσα σε 20 χρόνια έχουμε αναγκαστεί να κάνουμε τα εξής ως οικογένεια:

 

3 εγχειρήσεις χολοκυστεκτομής

2 επεμβάσεις καταράκτη

1 εγχείρηση κήλης

2 επεμβάσεις ανοιχτής καρδιάς

5 στεφανιογραφίες +μπαλονάκια/στεντ

 

Όπως βλέπεις, είμαστε καλοί "πελάτες". Θα σου πω εγώ, πώς το βλέπω. Δημόσιο νοσοκομείο, για να έχουν μεγαλύτερη εμπειρία λόγω πολλών περιστατικών, και αναζήτηση γιατρού που είναι καλός στο αντικείμενό του, ειδικά στα καρδιολογικά. Εκεί, λοιπόν, αναγκαστικά, δίνεις όσα σου πουν, γιατί θέλεις να ζήσει ο άνθρωπός σου και αναζητάς τον καλύτερο. Δεν πας στα επείγοντα και δεν τολμάς να μη δώσεις αυτό που ενδεχομένως θα σου ζητήσουν. Κόβεις το λαιμό σου και τα βρίσκεις φίλε μου. Όλα τ' άλλα είναι φούμαρα. Να μη σου τύχει είναι η φάση.

 

Ξαναλέω δεν το κάνουν όλοι. Το κάνουν όμως αρκετοί, ειδικά οι μεγαλύτεροι σε ηλικία. Οι νέοι άνθρωποι είναι πολύ καλύτεροι από τη γενιά που καθιέρωσε αυτά τα πράγματα και προβλήματα στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε νταξει ρε φιλε ο γιατρος που θα πρεπει να χρηματιστει απο πριν για να κανει την δουλεια του θελει φτυσιμο στην μούρη. Ο χαρακτηρας του φταιει οχι οτι του έδωσε κάποιος δωρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε νταξει ρε φιλε ο γιατρος που θα πρεπει να χρηματιστει απο πριν για να κανει την δουλεια του θελει φτυσιμο στην μούρη. Ο χαρακτηρας του φταιει οχι οτι του έδωσε κάποιος δωρο. 

Είναι μια ολόκληρη γενιά γιατρών φίλε! Γι αυτό δεν ξέρουν τι έχουν οι περισσότεροι...από τα φακελάκια από πελάτες και φαρμακευτικές, από τα πιο βρώμικα κυκλώματα που υπήρχαν - υπάρχουν. Μακάρι οι νέοι γιατροί να είναι πιο σωστοί, πιο ευσυνείδητοι και να υπάρχει και καλύτερος έλεγχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι μερικά πράγματα που δεν μπορεις να επιβάλλεις στον άλλον πως θα τα κάνει. Πχ εγω μπορω να σας επιβάλλω να μην κερνάτε τις γυναικες οταν βγαινετε μαζι τους? ολες τις φορες? ΟΧΙ. Και εσυ ανοιγεις την ορεξη στην αλλη και μετα συνηθιζει ετσι. Δεν ειναι θεμα τσιγκουνιας ειναι θεμα δωροδοκιας. Και εγω εκει ετσι το βλεπω οπως και εσυ εδω βλεπεις τον χρηματισμο. 

 

Εγω γενικα δεν κερναω αλλα ας υποθεσουμε οτι καποιος κερναει μια κοπελα κοιτα ποια ειναι η βασικη διαφορα οταν μια γυναικα της παιρνεις δωρο ή την κερνας ειναι απλα μια φιλη-γκομενα αν ομως αντι να την κερασεις τις δωσεις λεφτα τοτε ή θα σε πλακωσει στο ξυλο ή ειναι πουτανα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μια ολόκληρη γενιά γιατρών φίλε! Γι αυτό δεν ξέρουν τι έχουν οι περισσότεροι...από τα φακελάκια από πελάτες και φαρμακευτικές, από τα πιο βρώμικα κυκλώματα που υπήρχαν - υπάρχουν. Μακάρι οι νέοι γιατροί να είναι πιο σωστοί, πιο ευσυνείδητοι και να υπάρχει και καλύτερος έλεγχος

 

Αυτα πες τα διπλα που μου υποστηριζει τους ιδιωτες ο CROM271. Λες και δεν ξέρουμε τι βρωμια έχει πεσει και στον ιδιωτικο τομέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...