Προς το περιεχόμενο

Πως να ευχαριστήσω τους γιατρούς της επέμβασης μου;


nikos085

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτα πες τα διπλα που μου υποστηριζει τους ιδιωτες ο CROM271. Λες και δεν ξέρουμε τι βρωμια έχει πεσει και στον ιδιωτικο τομέα.

Δεν είναι θέμα δημόσιου ή ιδιωτικού τομέα. Είναι θέμα νοοτροπίας, απληστίας και ατιμωρησίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα δημόσιου ή ιδιωτικού τομέα. Είναι θέμα νοοτροπίας, απληστίας και ατιμωρησίας

 

Είναι θέμα κακής ελληνικής νοοτροπίας, απληστίας και ατιμωρησίας στην Ελλάδα. Γιατί αν αυτοί οι γιατροί πάνε σε άλλη χώρα της ΕΕ να δουλέψουν, δεν τολμούν καν να ζητήσουν χρήματα, επειδή απλά ξέρουν ότι δεν τους παίρνει και είναι τέτοιες οι νοοτροπίες που θα τους δώσουν στεγνά και άμεσα. 

 

Fixed.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ο Ιατρος δεν πληρωνεται καλα , αυτα τα φαινομενα θαωυπαρχουν .

 

Για αυτο οι γιατροι πρεπει να πληρώνονται ΠΟΛΥ καλά απο το κράτος .

 

Αν πληρώνονταν καλα και οχι με ψιχουλα , δυσκολα να υπηρχαν ολα αυτα .

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προ 12ετιας γιατρός ζήτησε φακελάκι για να με χειρουργησει.

 

Έκανε μαλακια με ανέλαβε άλλος

 

Έμεινε δίπλα μου Χριστούγεννα, Πάσχα, έχασε διακοπές, τον ολυμπιακό στο CL (καθότι άρρωστος γαύρος) δεν μίλησε ποτε για φράγκα και όσες φορές θελήσαμε να τον ευχαριστήσουμε με κάποιο υλικό δώρο γινόταν της πουτάνας. Με άνοιξε καμία δεκαριά φορές, καμμένο χαρτί ήμουν απο την παπαριά του πρώτου, 12 χρόνια βγαίνει στο τηλ πρωί μεσημέρι βράδυ οποτεδήποτε τον χρειαστώ, ποτε δεν ζήτησε το παραμικρό και ας ειναι και περασμένης κοπής γιατρός. Για μένα μάγκας για εκείνον "κανω απλά την δουλεια μου".

 

Αντιληπτό το κανω την δουλεια μου ωστόσο ζω χάρη στην επιμονη του. Πως ξεπληρωνεται αυτό;

 

Ο καλός γιατρός πρέπει να πληρώνεται αδρά απο το κράτος. Δεν ειναι απλά μια δουλεια σαν όλες τις άλλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Θα μπορουσα ενδεχομένως να το κυνηγησω αφενος αν ειχα το κουραγιο κ αφετερου αν δεν μας ενοιαζε προτίστως η δικη μου σωματικη κ ψυχολογικη αποκατασταση.Ωστόσο δέχομαι πως κανένας δεν θέλει να σε σκοτώσει εκεί μεσα. Μαλακιες συμβαίνουν παντού απλα από τις μαλακιες των γιατρών το κόστος είναι ανυπολογιστο...Προσωπικά ακόμα ταλαιπωρουμαι ανα καιρους (την περασμένη εβδομαδα πχ είχα παλι διήμερη νοσηλεία μετα απο μια τριετία ησυχίας) κ ενα χειρουργείο στο πρόγραμμα (συμφοισεις αποτέλεσμα των προ 12ετιας χειρουργιων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παει φρεσκα χταποδια σε καρδιολογο, το χαμογελο του ηταν μεχρι τα αυτια .

 

Δεν ξερω αν τα εφαγε η τα πεταξε αλλα η χαρα της εκτιμησης  της δουλειας του , πιστευω οτι ηταν η καλυτερη ανταμοιβη για εκεινον .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παει φρεσκα χταποδια σε καρδιολογο, το χαμογελο του ηταν μεχρι τα αυτια .

 

Δεν ξερω αν τα εφαγε η τα πεταξε αλλα η χαρα της εκτιμησης  της δουλειας του , πιστευω οτι ηταν η καλυτερη ανταμοιβη για εκεινον .

 

έτσι ακριβώς... Το ευχαριστώ δε χρειάζεται να εχει μεγάλο κόστος... Προτάθηκαν πολύ ωραία πράγματα παραπάνω, με εξαιρεση αυτά που αναφέρονται σε χρήματα...

 

Κάνε κάτι απο αυτα ή/και εναλλακτικά σκέψου ενα ευχαριστήριο με κοινοποίηση στο υπουργειο υγείας για να καταλάβουν και εκει πόσο σημαντικοι είναι μερικοί απο τους γιατρους που απασχολούν με ψίχουλα και ασταμάτητο πόλεμο...

 

Τώρα που το σκέφτομαι ίσως και για εμένα ήταν πιο μεγάλη ευχαρίστηση αυτό, σε σχέση με ένα κουτι γλυκά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά όλοι σας πήγατε γλυκά στον τύπο που σας έβαλε τα πλακάκια στο μπάνιο επειδή τα έβαλε ίσια, ε;

Αυτή η βαλκανολεβαντίνικη λογική οτι όταν είμαι στην ανάγκη και ο άλλος κάνει τη δουλειά του πρέπει να του δώσω έξτρα.

Αν δεν είμαι όμως στην ανάγκη και πολλά του έδωσα..

 

Παράδειγμα όχι ιατρικό:

Ένας τεχνικός υπολογιστών συναντά την ίδια διάθεση για δωράκια (αν και κάπως πιο κουμπωμένη γιατί δεν είναι στα must) στις περιπτώσεις που σώζει ένα διεγραμμένο αρχείο.

 

In B4 "δεν ειναι το ιδιο ενα πλακάκι με μια ζωη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ρε, μην τους δώσεις λεφτά όπως λένε κάποιοι εδώ μέσα. Είμαστε με τα καλά μας; Πήγαινε τους ένα κουτί γλυκά στην τελική μαζί με ένα ευχαριστώ. Όχι λεφτά και μ***λακιες που λένε κάποιοι κακομοίρηδες. Οι γιατροί θα πληρωθούν, δεν χρειάζονται φακελάκι. Και θα πρέπει σαν λαός να το σταματάμε αυτό με τους χρηματισμούς, τι ειναι πριν την επέμβαση, τι μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε, μην τους δώσεις λεφτά όπως λένε κάποιοι εδώ μέσα. Είμαστε με τα καλά μας; Πήγαινε τους ένα κουτί γλυκά στην τελική μαζί με ένα ευχαριστώ. Όχι λεφτά και μ***λακιες που λένε κάποιοι κακομοίρηδες. Οι γιατροί θα πληρωθούν, δεν χρειάζονται φακελάκι. Και θα πρέπει σαν λαός να το σταματάμε αυτό με τους χρηματισμούς, τι ειναι πριν την επέμβαση, τι μετά.

 

O καθενας κάνει οτι δώρο γουστάρει. Εσυ πηγαινε σοκολατάκια εγω θα πάω χρήματα. Που κολλας τώρα εσυ? αιντε πολυ αέρα παίρνετε μερικοι. Αυτο σας πειραξε τοσα χρονια που το φακελάκι πηγαινε σύννεφο και απο πριν την δουλειά ολοι έκαναν τα κοροιδα. Τωρα ξαφνικα ξυπνησανε και λενε οχι χρηματισμους ενταξει με επεισες εισαι έντιμος. Κοψε και καμια αποδειξη οταν ειναι να κάνεις σοβαρη αγορα γιατι οταν πηγαινω σε καταστημα ακουω συνεχεια θες 100 με αποδειξη ή 80 χωρις αποδειξη? ολο αυτο το θεατριλικι ειναι που μου την σπάει αμα εκανα την ιδια κουβεντα με εναν αγγλο και μου την έλεγε δεν θα με πειραζε. 

 

Δεν πληρωνονται οι γιατροι .... ένας χειρουργος θα πάρει πολυ λιγοτερα απο μια δημοσιογραφο που μεχρι πριν λιγο καιρο ηταν στην ΕΡΤ ξερω σε τι κρατος ζω μην μου λες οτι θες αιντε.

Επεξ/σία από Star_Light
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά όλοι σας πήγατε γλυκά στον τύπο που σας έβαλε τα πλακάκια στο μπάνιο επειδή τα έβαλε ίσια, ε;

 

 

 

Φυσικα.Ενα μπουκαλι, ενα ακριβο πουκαμισο,ενα κουτι γλυκα,να μην τον φιλεψεις κατι τον μαστορα ?  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...