Προς το περιεχόμενο

H Google ανακοίνωσε το Android “L” και το νέο UI “Material Design” στο συνέδριο Google I/O


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα πάλι 100% iOS 7 μου θυμίζει. Φλατ όμορφα έτς ετς.

 

Για να μην περνάμε λάθος μηνύματα και νομίζει ο κόσμος ότι το Flat είναι της Apple...

 

Tο Flat το έβγαλε η Microsoft και έχει μεγάλη επιτυχεία, όλοι οι υπόλοιποι όπως η Apple το κλέψανε στην ψύχρα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην περνάμε λάθος μηνύματα και νομίζει ο κόσμος ότι το Flat είναι της Apple...

 

Tο Flat το έβγαλε η Microsoft και έχει μεγάλη επιτυχεία, όλοι οι υπόλοιποι όπως η Apple το κλέψανε στην ψύχρα.

Καλά χαλάρωσε. Η αππλε μια ζωή έκανε όμορφο ui ,και σε τίποτα δεν μου θυμίζει κανένα ιός κανένα ms ui. Το που το γύρισε σε πιο φλατ ήτανε φυσική του εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει ένα μπραβο στο ινσομνια που ασχοληθηκε και καλυψε το Google I/O....

 

Φυσικα δεν αντεξα και εκραξα - ποσταρα στο myphone που λαμπει το θεμα δια της απουσιας του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To flat είναι πολύ όμορφο από τη πρώτη στιγμή που έκανε την εμφάνιση του στα Windows 8.

 

Είναι τραγικό όμως να κλαίγονται κάποιοι επειδή μια εταιρεία αντέγραψε μια άλλη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φανς του Android: Δεν μας αρέσουν τα τετραγωνάκια έλεος με τα άσχημα Windows 8, είναι αποτυχία.

 

-η Google αντιγραφει το Metro και το παρουσιάζει στο νέο Android-

 

Οι φανς του Αντροιντ: Ουαου, φοβερό, τέλειο, φανταστικό, πανέμορφο.

__________

Πφχαχαχαχα

Πήραν το Metro και του πέταξαν χρώματα iOS.

Tι λέει παιδιά; Σας αρέσουν τα πλακάκια ξαφνικά;

 

 

Συγχαρητήρια, κατάφερες, ένα θέμα που είχε μια χαρά ροή και συζήτηση από τα μέλη, να το κάνεις flame.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια, κατάφερες, ένα θέμα που είχε μια χαρά ροή και συζήτηση από τα μέλη, να το κάνεις flame.

Σοβαρά τώρα κάθεσαι εσύ και ο οποιοσδήποτε εδώ μέσα και ασχολούνται με το τι λέει ο χρήστης "Windows 8" και οι όμοιοι του;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα κάθεσαι εσύ και ο οποιοσδήποτε εδώ μέσα και ασχολούνται με το τι λέει ο χρήστης "Windows 8" και οι όμοιοι του;

 

Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Παλιά έμπαινα στον πειρασμό να απαντήσω αλλά είναι ανίατη περίπτωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια, κατάφερες, ένα θέμα που είχε μια χαρά ροή και συζήτηση από τα μέλη, να το κάνεις flame.

Λεω ότι βλέπω ζωγράφε .

Είναι μια κόπια, από τα 8, δεν είναι flame γιατί δεν είπα "α τα 8 είναι καλύτερα μπλα μπλα..."

Σοβαρά τώρα κάθεσαι εσύ και ο οποιοσδήποτε εδώ μέσα και ασχολούνται με το τι λέει ο χρήστης "Windows 8" και οι όμοιοι του;

Κοιτάω την εικόνα σου, και καταλαβαίνω το butthurt που ένιωσες.

Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Παλιά έμπαινα στον πειρασμό να απαντήσω αλλά είναι ανίατη περίπτωση.

Απλά γελάμε με κάθε κομμεντ σου.

Stay on point.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα το material design.
2 πραγματα μονο.

1) προφανως είναι μια μιξη ios-wp  και καλα κανει.
πηρε τα καλυτερα και από τα 2 και να μην πω τα βελτιωσε κιολας.
 

2) Το πακετο που θα τρωει ο κακόμοιρος ο χρηστης για χρονια που αν ανοιξει 10 εφαρμογες θα εχει 10 διαφορετικα design paradigms μεχρι να ακολουθηθεί αυτό το μοντελο με ρυθμους χελώνας από τους developers.   





 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows.....Windows everywhere.

Έπρεπε το μετονομασουν σε Windroid η Metrodroid, η Android 8.1 :P

Μια χαρα το material design.

2 πραγματα μονο.

 

1) προφανως είναι μια μιξη ios-wp και καλα κανει.

πηρε τα καλυτερα και από τα 2 και να μην πω τα βελτιωσε κιολας.

 

2) Το πακετο που θα τρωει ο κακόμοιρος ο χρηστης για χρονια που αν ανοιξει 10 εφαρμογες θα εχει 10 διαφορετικα design paradigms μεχρι να ακολουθηθεί αυτό το μοντελο με ρυθμους χελώνας από τους developers.

 

 

 

 

 

 

1. Τι βελτίωσε; Θα έχει τετραγωνάκια χωρίς τις πληροφορίες των tiles, απλά useless.

 

2. Συμφωνώ. Γενικά στο αντροιντ τα apps είναι σχεδιαστικ ότι να ναι. Δεν δενουν με το λογισμικό όπως σε ios WP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάω την εικόνα σου, και καταλαβαίνω το butthurt που ένιωσες.

Ναι και λίγες ημέρες πριν είχα τον Akuma από το street fighter.

what's your point?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ωραίο είναι αν και πιστεύω οτι το έχουν παρακάνει με την απλοποίηση. Microsoftίζει αρκετά, αλλά αυτή είναι η τελευταία μόδα και την ακολουθούν όλοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...