Προς το περιεχόμενο

Συμβατότητα Sleeved καλώδια


samoilaros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω αυτό εδώ το Link.png Site: τροφοδοτικό [sILVERSTONE 850W] . Θέλω να πάρω sleeved καλώδια αλλά βρίσκω μόνο της Corsair Link.png Site: αυτά τα συγκεκριμένα . Θα έχω θέμα αν τα πάρω; Τι ασυμβατότητα θα υπάρχει ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρίξε μια ματιά εδω θα βρεις σίγουρα

 

http://www.eworld.com.gr/products/index/151/0/%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%B1-Sleeved 

 

μεγάλη προσοχή δεν είναι όλα ίδια πριν συνδέσουμε οτιδήποτε πάνω μετράμε τάσεις με το πολυμετρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλώδια της Corsair φυσικά και δε κάνουν στο δικό σου τροφοδοτικό, όπως και δε κάνουν σε όλα τα corsair.

εχουν άλλο lay out στις τάσεις και προσαρμόζονται ανάλογα του connectors στη modular πλακέτα.

 

Η λύση που σου πρότεινε ο Σωτήρης πιο πάνω είναι η καλύτερη. Να πάρεις extensions ουσιαστικά τα οποία θα κουμπώσουν πάνω στα υπάρχοντα καλώδια του τροφοδοτικού σου και ΟΧΙ πάνω στο σασί του τροφοδοτικού. Είναι προεκτάσεις με απλά Ελληνικά.

 

Αν πάρεις custom καλώδια και τα συνδέσεις εσύ στα βύσματα, μιας και το eworld δίνει αυτή τη δυνατότητα προσέχεις πολύ το θέμα τάσεων και μετράς με πολύμετρο -όπως και πάλι πολύ σωστά είπε ο Σωτήρης- πριν τα συνδέσεις στο σύστημά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...