Προς το περιεχόμενο

Αυτές είναι οι προδιαγραφές του LG G Watch (ενημέρωση)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λίγο μετά την επίσημη παρουσίαση του στο Google I/O, η LG ανακοίνωσε τις προδιαγραφές του νέου της smartwatch, G Watch, το οποίο βασίζεται στο λειτουργικό σύστημα Android Wear.Το LG G Watch βασίζεται στο Qualcomm Snapdragon 400 SoC με συχνότητα λειτουργίας 1.2GHz και διαθέτει 512MB RAM και 4GB αποθηκευτικού χώρου. Διαθέτει οθόνη τεχνολογίας LCD IPS με διαγώνιο 1.65 ίντσες που υποστηρίζει ανάλυση 280 x 280 pixels.

 

Η μπαταρία του έχει χωρητικότητα 400mAh και υποστηρίζει λειτουργία Always-On. Είναι αδιάβροχο (όπως και το Gear Live της Samsung έως 1 μέτρο βάθος για 30 περίπου λεπτά) και απρόσβλητο από τη σκόνη αφού καλύπτει τις προδιαγραφές IP67.

 

Διαθέτει Bluetooth 4.0. Οι διαστάσεις του είναι 37.9 x 46.5 x 9.95 χιλιοστά και το βάρος του είναι 63 γραμμάρια. Χρησιμοποιεί standard λουράκι 22mm που αλλάζει και θα κυκλοφορήσει σε White Gold και Black Titan.

 

Link.png Site: LG

 

Ενημέρωση: Σύμφωνα με το δελτίο τύπου της LG Hellas, η Ελλάδα δεν περιλαμβάνεται στο πρώτο «κύμα» των χωρών όπου θα διατίθεται το G Watch.

Επεξ/σία από voltmod
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οοοοοχιι δεν θα αφήσω εγώ το ρολεξ μου που ταιριάζει και με το κοστούμι μου το Αρμάνι για αυτό εδώ το τζι τζι πως το λένε.

ελτζι τζι

καλα αυτα εδω απο εμφανιση δεν λενε τιποτα, μοιαζει πολυ με εκεινο που μπορουσες να κανει με ενα ipod nano και ενα λουρακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως αν η apple βγάλει ορολογιον με ανάλυση 280χ280 τοτε όλοι θα λέμε: πωπωπωπω δες χρώματα, ανάλυση, πιξελς και αλλα. Ειμαστε αχόρταγοι.....

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Νομίζω πως αν η apple βγάλει ορολογιον με ανάλυση 280χ280 τοτε όλοι θα λέμε: πωπωπωπω δες χρώματα, ανάλυση, πιξελς και αλλα. Ειμαστε αχόρταγοι.....

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Το θέμα μας δεν είναι μόνο τα τεχνικά specs, η ανάλυση κλπ αλλά η χρηστικότητα. Και αυτή τη στιγμή το Android wear τα κάνει όλα να φαίνονται ίδια. Είμαστε ακόμη στο πρώτο στάδιο οπότε δεν τα κρίνω πολύ αυστηρά! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I don't get it... ιδιο με της Samsung ειναι αλλα σε αλλα χρωματακια?

 

Μεχρι στιγμης η Motorola με εχει εντυπωσιασει με το δικο της smartwatch.

 

(Η Samsung τα φτιαχνει σαν να ειναι καραμελες)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οοοοοταν τα "ρολόγια" αυτά, φτάσουν σε προδιαγραφές αυτό που φοράω http://www.ablogtowatch.com/wp-content/uploads/2011/09/Casio-Protrek-PRW-5000Y-11.jpg[\img]

Τότε ίσως πάρω. ως τότε, δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλατεία Κάνιγγος το πιο φθηνό ρολόι σου λέει την ώρα για δύο χρόνια χωρίς να θέλει αλλαγή η μπαταρία και είναι και αδιάβροχο.

 

Δεν είμαι κατά της τεχνολογίας, αλλά ας έχουμε και κρίση, Αυτό το πράγμα δεν είναι ρολόι. Βασικά δεν είναι τίποτα.

knight-rider.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...