Προς το περιεχόμενο

ASUS VivoTab Note 8 (M80TA)


ostvarivanje

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο καλύτερος τρόπος σύνδεσης και μεταφοράς αρχείων είναι με το file sharing των windows ούτε καλώδια ούτε τίποτα. Αν έχεις και wireless N είναι αρκετά γρήγορο. Τυπικά το κάναμε παλιότερα από gigabit ethernet και έπιανε ταχύτητες σχεδόν usb, με το tablet όμως μόνο wireless.

 

p.s. καμιά θήκη βρήκε κανένας; 

φιλε μου επειδη προσφατα πηρα το asus vivotab note...αυτο με το file sharing ειναι εφικτο με windows 8,1 και windows 7ρια που εχω στον σταθερο μου???

παντως παιδια μετα την αγορα του vivotab note 8 μπορω να πω οτι ειμαι καταευχαριστημενος...ημουνα αναμεσα σε αυτο και το t100 αλλα κολαγα στις ιντσες και στα λεφτα τα παραπανω...καταρχην δεν με ξενερωνουν οι 8 ιντσες τελικα και θεωρω σουπερ το γεγονος οτι ειναι του ενος χεριου χωρις να σε κουραζει και δευτερον το να επαιρνα το t100 εε ειναι και 100 περιπου ευρω παραπανω,,,εργαλειο δε λεω αλλα δεν τα χα τα παραπανω...

και η οθονη δεν ειναι τοσο σκοτεινη οσο λεγανε σε τοσα review που διαβαζα,,,ενταξει,καπου πετυχα το lenovo miix και ειχε πιο ομορφη οθονη αλλα οχι οτι δε βλεπω σε αυτη του asus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

φιλε μου επειδη προσφατα πηρα το asus vivotab note...αυτο με το file sharing ειναι εφικτο με windows 8,1 και windows 7ρια που εχω στον σταθερο μου???

 

 

Φυσικά με 7ρια και με XP και ακόμα και linux με samba server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Μου ήρθε ένα mail από το amazon (newletter επειδή κοιτούσα κάτι θήκες εχτές) και περιλαμβάνει αυτές. Θα με ενδιέφερε περισσότερο με bluetooth πληκτρολόγιο (και αν γίνεται να είναι αποσπώμενο, δηλαδή να χρησιμοποιείται η θήκη και χωρίς αυτό). Έχετε αγοράσει κάποια σχετική; Κάποια πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια καλησπέρα...μερικες φορες στο vivotab note όταν εγκαθιστω ενα παιχνίδι η μια εφαρμογή και πάω να το ξεκινήσω κρασαρει,δεν ξεκινάει καν,συμβαινει καμια φορα η να ανησυχώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα...το ξερω οτι οι περισοτεροι μαλλον θα λειπετε σε διακοπες,απλα εγω γυρισα και ειπα να ξεσπασω αγοραζοντας το vivotab note 8....εχω μια απορια σαν περιεργος (λιγο) που ειμαι...πρωτη φορτιση ελεγε 8 ωρες,δεν εγινε ομως,το φορτισα κανονικα μεχρι το 100 τις 100 και μετα το ειδα στο εγχειριδιο...υπαρχει περιπτωση να ναι τοσο σημαντικο και να μην εχει στρωσει καλα η μπαταρια?γιατι γενικα δεν εχει και σουπερ μπαταρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Kαλημερα...το ξερω οτι οι περισοτεροι μαλλον θα λειπετε σε διακοπες,απλα εγω γυρισα και ειπα να ξεσπασω αγοραζοντας το vivotab note 8....εχω μια απορια σαν περιεργος (λιγο) που ειμαι...πρωτη φορτιση ελεγε 8 ωρες,δεν εγινε ομως,το φορτισα κανονικα μεχρι το 100 τις 100 και μετα το ειδα στο εγχειριδιο...υπαρχει περιπτωση να ναι τοσο σημαντικο και να μην εχει στρωσει καλα η μπαταρια?γιατι γενικα δεν εχει και σουπερ μπαταρια...</p>

Κανένα θεμα δεν θα έχεις.

Καλό ειναι οι 4-5 φορτίσεις στην αρχή να ειναι πλήρες δηλαδή απο 10-15% εως 100% για μέγιστη απόδοση μακροχρόνια.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα , εχτες αγοράστηκε το vivotab note 8 απο mediamarkt. Φόρτισε 8 ώρες, το δουλεψα μέχρι το 50% για να σεταριστει κ έμεινε στην αναμονή. Σήμερα το πρωι δεν ανοίγει με τίποτα κ δεν δείχνει κ να φορτίζει.

Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πατησεις παρατεταμενα το power button με volume up or down εως κανει επανεκκίνηση.

Η πατά συνεχόμενα το power button και λογικά θα επανέλθει.

Εάν οχι μετα απο αρκετές προσπαθείς,ξανά δοκίμασε μετα λίγες ώρες και αν ούτε εκει τίποτα πήγαινε το πιςω για αντικατάσταση.

Να θυμίσω οτι καλό ειναι τα tablet με windows να τα κλείνουμε οταν δεν προκριθεί να τα χρησιμοποιήσουμε για πανω απο 1-2 ώρες.

Οπως κάνουμε στα κλασικά pc/laptop με shut down.

Το connected standby δεν δουλεύει το ιδιο αποτελεσματικά οπως σε iOS/android και οταν αφήνουμε το tablet για αναμονη συνέχεια η τις περισσότερες φορές αυξάνονται οι πιθανότητες το να μην ξυπνήσει απο αναμονη η να παρουσιάσει θεμα οπως σε εσένα ανεξάρτητα αν εχει η δεν εχει θεμα το ιδιο το tablet απο άποψη παρτίδας.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πατησεις παρατεταμενα το power button με volume up or down εως κανει επανεκκίνηση.

Η πατά συνεχόμενα το power button και λογικά θα επανέλθει.

Εάν οχι μετα απο αρκετές προσπαθείς,ξανά δοκίμασε μετα λίγες ώρες και αν ούτε εκει τίποτα πήγαινε το πιςω για αντικατάσταση.

Να θυμίσω οτι καλό ειναι τα tablet με windows να τα κλείνουμε οταν δεν προκριθεί να τα χρησιμοποιήσουμε για πανω απο 1-2 ώρες.

Οπως κάνουμε στα κλασικά pc/laptop με shut down.

Το connected standby δεν δουλεύει το ιδιο αποτελεσματικά οπως σε iOS/android και οταν αφήνουμε το tablet για αναμονη συνέχεια η τις περισσότερες φορές αυξάνονται οι πιθανότητες το να μην ξυπνήσει απο αναμονη η να παρουσιάσει θεμα οπως σε εσένα ανεξάρτητα αν εχει η δεν εχει θεμα το ιδιο το tablet απο άποψη παρτίδας.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Και στο nexus7 ειχα παρομοια φαινομενα,να μην ανοιγει μετα απο sleep,οποταν μαλλον κατι γινεται με την asus γενικα.

Επισης τους πρωτους 2-3 μηνες που πηρα το t100,ηταν αρκετα συχνο το φαινομενο,μετα αρχισαι να αραιονει  και τους τελευταιους 3-4 μηνες σχεδον καθολου.Δεν ξερω αν εχουν παιξει ρολο οι αναβαθμησεις,αλλα εχω να το κανω shutdown παρα πολλη καιρο και δεν εχω θεμα με το sleep και wake up!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εχω διαβάσει αρκετα τετοια περιστατικά και εξωτερικό και σε αλλα εξιςου tablet με Bay Trail η και Intel Core εφαρμόζω τη μέθοδο "φυλάγε τα ρούχα σου για να εχεις τα μισά"!

Μου εχει τύχει και με το SP2 και με το Asus και με το Thinkpad 8(στις αρχές παντα διότι μετα οχι αφού τα κλείνω με τον κλασικό τροπο)

Μπουταρουν ετςι κι αλλιως πολυ γρήγορα!

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε χρειαζεται να κοιταξεις πολυ για να βρεις περιστατικα(χιλιαδες) παρομοια με arm soc,που δεν ξυπνανε ή ξυπνανε αργα και μετα απο καποιο παρατεταμενο διαστημα!

Αν ηταν η λιση να το κλεινουμε,τοτε και τα arm tablets,shut down θα τους καναμε.

 

Παραδειγμα:

nexus 7 won't wake up

ipad  won't wake up

Το προβλημα δε περιοριζεται μονο στις nexus&ipad συσκευες,απλα ειναι ενα παραδειγμα. 

 

Δεν ξερω τι ακριβως προκαλει το προβλημα,αλλα το connect stand by,στην περιπτωση του sp2,σιγουρα δεν ειναι.

 

Υ.Γ.Στα λεω για να μη το δεσεις ψιλο μαντυλι,οτι οι intel soc,ειναι προβληματικοι και οτι ντε και καλα φταιει το connected stand-by,σ'αυτο το κομματι και οτι ολοι arm,εχουν λυσει αυτο το θεμα και ειναι ολα μελι γαλα.

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον , προς ενημέρωση το ταμπλετ άνοιξε μετα απο 2 ώρες φόρτιση. Απλα τα είδα όλα γιατί το τ100 που έχω μένει standbay μια βδομάδα κ πέφτει η μπαταρία 10%. Τι ακριβως συμβαίνει δεν έχω βρει ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μου χάλασε η ταμπλέτα. Ξαφνικά και χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα, μετά από φόρτιση άρχισε να μου αναβοσβήνει η οθόνη και πατώντας πάνω στην οθόνη - πώς να το εξηγήσω - αλλάζει χρώματα και μπερδεύονται συνεχώς τα χρώματα. Να υποθέσω η κάρτα γραφικών.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πού το στέλνω; Επίσης, μια λεπτομέρεια, το πενάκι να το βάλω στη θέση του ή υπάρχει περίπτωση να χαθεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου χάλασε η ταμπλέτα. Ξαφνικά και χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα, μετά από φόρτιση άρχισε να μου αναβοσβήνει η οθόνη και πατώντας πάνω στην οθόνη - πώς να το εξηγήσω - αλλάζει χρώματα και μπερδεύονται συνεχώς τα χρώματα. Να υποθέσω η κάρτα γραφικών.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πού το στέλνω; Επίσης, μια λεπτομέρεια, το πενάκι να το βάλω στη θέση του ή υπάρχει περίπτωση να χαθεί; 

Θα επικοινωνησεις  με το καταστημα που το αγορασες(στο public αν δε κανω λαθος) και αυτοι θα στο στειλουν για service!

Θα τα βαλεις ολα μεσα στο κουτι οπως το παραλαβες.Αν δεν εχεις το κουτι,θα σου πουνε αυτοι στο καταστημα πως και τι θα τους στειλεις!

 

Και εγω για gpu το κοβο!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...