Προς το περιεχόμενο

ASUS VivoTab Note 8 (M80TA)


ostvarivanje

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχω το κουτί κανονικά. Όπως και όλα τα παρελκόμενα. Δηλαδή επικοινωνώ με Public. Μία άλλη ερώτηση. Service υπάρχει στην Ελλάδα ή στέλνεται έξω; Και τέλος στην περίπτωση που μου πουν μα και μου από το Public τι κάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω το κουτί κανονικά. Όπως και όλα τα παρελκόμενα. Δηλαδή επικοινωνώ με Public. Μία άλλη ερώτηση. Service υπάρχει στην Ελλάδα ή στέλνεται έξω; Και τέλος στην περίπτωση που μου πουν μα και μου από το Public τι κάνω; 

Μπορει να εχει και στην Ελλαδα.Δεν ειμαι σιγουρος.

Αλλα ετσι κι'αλλιως ειτε Ελλαδα ειτε στο εξωτερικο,πανω κατω τον ιδιο χρονο κανουν,αντε 2-3 μερες διαφορα.

 

Απο την στιγμη που εχει εμφανες προβλημα δε θα σουν πουν τιποτα.Θα το παρουν και θα το στειλουν στην Asus.

Αν εχεις θεμα μ'αυτους τοτε μιλας απ'ευθειας με την Asus και θα σε βολεψουν αυτοι,χωρις πολλα πολλα!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς να επικοινωνήσεις κατευθείαν με Asus.

Θα έρθουν σπίτι σου θα στο παραλάβουν πάει έξω Τσεχία η κάποια άλλη χώρα αν δεν κάνω λάθος και όταν το φτιάξουν παραλαμβάνεις πάλι με κούριερ.

Χωρίς χρέωση.

http://www.asus.com/support/CallUs#

GREECE

 

00800-44142044

Mon-Fri 09:00-13:00 ; 14:00-18:00

Στα ελληνικά μιλάς κανονικά.

Επεξ/σία από alextrela172
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ. Ήδη σήμερα (ουσιαστικά χτες) πήρα τηλέφωνο πρώτα στο Public για να τους εξηγήσω το συμβάν και στη συνομιλία που είχαμε μου πρότειναν να το πάω στο πιο κοντινό Public (μένω στα Γρεβενά, οπότε στην Κοζάνη). Και όταν ρώτησα με ποιο τρόπο θα γίνει η επισκευή πιο γρήγορα μου είπε να επικοινωνήσω με την Asus και μου έδωσε το τηλέφωνό του. Μετά από 2-3 φορές που δεν έβγαλα γραμμή μίλησε με κάποιον εκπρόσωπό τους (στο Μιλάνο) και μου είπε ότι θα έρθει courier αύριο (σήμερα) να το παραλάβει. Εδώ να ρωτήσω αν γνωρίζετε με ποιο courier είναι συμβεβλημένοι. Επίσης, μου ζήτησε το email και μου έστειλε ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα που θα έπρεπε να συμπληρώσω τα στοιχεία μου. Τους έστειλα ακόμα ένα email με σκαναρισμένη την απόδειξη αγοράς.

Οπότε, τώρα περιμένω... Πάντως, ο εκπρόσωπος της Asus μου είπε ότι μάλλον είναι η κάρτα γραφικών και ίσως και το touch panel. Ή μπορεί κάτι να ξεκουμπώθηκε και να μην έχει κάποιο πρόβλημα.

Κατά μέσο όρο, γράφει στη σελίδα τους, η επισκευή διαρκεί, 5-6 εργάσιμες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, με DHL μου είπαν και αυτοί, αλλά dhl δεν έχει εδώ (Γρεβενά).

Τέλος πάντων, ούτε φωνή ούτε ακρόαση από την courier, οπότε παίρνω ξανά τηλέφωνο την Asus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανείς να το συνδέσει με τηλεόραση ή monitor να μας πει εντυπώσεις από τη μέθοδο που χρησιμοποίησε;

 

π.χ.

με smart TV απευθείας μέσω miracast

με miracast dongle σε stupid TV (και ποιο dongle, της Asus? Measy? EZcast?)

με chromecast και πώς/ ποιο app, π.χ. από Chrome browser

με σύνδεση ad-hoc σε HTPC συνδεδεμένο στην TV

...

 

Αν του βάζανε micro HDMI όπως στο Encore ή έστω MHL θα ήταν το καλύτερο tablet ever σε αυτήν την τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δοκιμάσει κανείς να το συνδέσει με τηλεόραση ή monitor να μας πει εντυπώσεις από τη μέθοδο που χρησιμοποίησε;

 

π.χ.

με smart TV απευθείας μέσω miracast

με miracast dongle σε stupid TV (και ποιο dongle, της Asus? Measy? EZcast?)

με chromecast και πώς/ ποιο app, π.χ. από Chrome browser

με σύνδεση ad-hoc σε HTPC συνδεδεμένο στην TV

...

 

Αν του βάζανε micro HDMI όπως στο Encore ή έστω MHL θα ήταν το καλύτερο tablet ever σε αυτήν την τιμή

Στην πρώτη περίπτωση οσο ειχα το tablet δοκίμασα και έπαιξε άψογα με κάποια ελαφριά σπασιματακια σε προβολή ταινίας στην TV.

Τα άλλα όχι δεν τα δοκίμασα

Το Asus dongle θα ταιριάζει 100%

http://www.asus.com/Tablet_Mobile_Accessories/ASUS_Miracast_Dongle/

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Asus dongle βασικά τι τιμή έχει; Αυτό από ότι κατάλαβα συνδέεται στην hdmi της τηλεόρασης ή της οθόνης; Αν δεν έχει hdmi, χρησιμοποιείς adaptor και μετά όλα τα ρυθμίζεις από την ταμπλέτα; Εννοώ, υπάρχει κάποια πρόγραμμα για το dongle για τις ρυθμίσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Το Asus dongle βασικά τι τιμή έχει; Αυτό από ότι κατάλαβα συνδέεται στην hdmi της τηλεόρασης ή της οθόνης; Αν δεν έχει hdmi, χρησιμοποιείς adaptor και μετά όλα τα ρυθμίζεις από την ταμπλέτα; Εννοώ, υπάρχει κάποια πρόγραμμα για το dongle για τις ρυθμίσεις; </p>

Στην hdmi και της tv και της οθόνης μπαίνει.

Η αν δεν έχει η οθόνη adaptor πχ dvi σε hdmi.

Και οπως είπαν τα υπόλοιπα τα ρυθμίζεις απο το tablet.

Λογικά θα έρχεται με drivers υποστήριξης.

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ Alex, αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω. Γενικα υπάρχει μια σύγχυση στον κοσμο γύρω από αυτά τα θέματα..

Φαινεται πως με το miracast (ή Wi-Di ή Wi-Fi Direct) υπάρχουν σπάσιματάκια όταν πρέπει να στριμάρει μεγάλο όγκο δεδομένων σε συνεχή βάση, είτε με dongle είτε χωρίς.

 

Το dongle της Asus έχει θετικά σχόλια από τους περισσότερους χρήστες αλλά κοστίζει και 65€. Συνδέεται στην HDMI θύρα. Ρυθμίσεις δε χρειάζονται στο dongle.

Επεξ/σία από Philippe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Από την προηγούμενη Παρασκευή έχω στείλει την ταμπλέτα στην Τσεχία για επισκευή και όπως μου είπαν, αρχές της άλλης εβδομάδας θα την έχω. Από, ό,τι μου είπαν, μάλλον είναι το touch panel που είχε το πρόβλημα.

Θα ήθελα να ρωτήσω για μια υποψία που έχω. Από τις 20 Σεπτεμβρίου χρησιμοποιώ θήκη με bluetooth πληκτρολόγιο. Όταν κλείνω τη θήκη το  πληκτρολόγιο ακουμπάει στην οθόνη. Υπάρχει περίπτωση αυτό να ευθύνεται για τη ζημιά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...