Προς το περιεχόμενο

ASUS VivoTab Note 8 (M80TA)


ostvarivanje

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω ενα wacom active stylus για το vivotab μου. Κατα προτίμηση με τον eraser κατω, δηλαδη εκει μαζι με το select bottom οπως στο stylus της dell  και οχι επανω.

Εχει κανεις καποιο φθηνο στο μυαλο του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για όσους πόσταραν παλιότερα για θήκη, υπάρχει αυτή στα 15€ με keyboard και πρέπει να κάνει οριακά για το Vivotab8 αν και λέει για 7". Την αγόρασα πρόσφατα (για άλλο tablet) και μου φαίνεται καλούτσικη για τα λεφτά της. To keyboard βέβαια είναι ψιλοάχρηστο σε αυτό το μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι παίζει με το Vivotab note 8 ? Δεν φαίνεται να υπάρχει πουθενα..Ειναι τοσο καλο και εξαντλήθηκε παντου ?

Επεξ/σία από rebellion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παίζει με το Vivotab note 8 ? Δεν φαίνεται να υπάρχει πουθενα..Ειναι τοσο καλο και εξαντλήθηκε παντου ?

Εξωτερικο το βρίσκεις πάντως είτε amazon(ιταλικο,γερμανικο η γαλλικο)

Η εδώ κοίτα 32/64 αντίστοιχα.

Εγγύηση έτσι κι αλλιώς έχεις κανονικά από Asus οπουδήποτε εντός ΕΕ αγορά.

http://skinflint.co.uk/eu/asus-vivotab-note-8-32gb-m80ta-dl001h-a1055606.html?t=alle&plz=&va=b&vl=de&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&v=e

http://skinflint.co.uk/eu/asus-vivotab-note-8-64gb-m80ta-dl004p-a1064258.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξωτερικο το βρίσκεις πάντως είτε amazon(ιταλικο,γερμανικο η γαλλικο)

Η εδώ κοίτα 32/64 αντίστοιχα.

Εγγύηση έτσι κι αλλιώς έχεις κανονικά από Asus οπουδήποτε εντός ΕΕ αγορά.

http://skinflint.co.uk/eu/asus-vivotab-note-8-32gb-m80ta-dl001h-a1055606.html?t=alle&plz=&va=b&vl=de&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&v=e

http://skinflint.co.uk/eu/asus-vivotab-note-8-64gb-m80ta-dl004p-a1064258.html

 

 

 

Δυστυζώς( ή ευτυχώς) δεν αγοράζω από εξωτερικό φίλε μου.. Asus VivoTab Note 8 και Toshiba Encore Write 2 έχω ξεχωρίσει από ταμπλετάκια και δεν κυκλοφορεί κανένα στην Ελλάδα!!!

Επεξ/σία από rebellion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Eκανα επικ βλακεια και περασα driver για chipset που δεν ηταν προφανως σωστος και το tablet εχει κολλησει στην lock screen χωρις φυσικα να μπορω να κανω Login ή να ανταποκρινεται σε οτιδηποτε.

 

Ερωτηση: μπορω να το εκκινησω σε safe mode μηπως σωσω καπως την κατασταση χωρις hard reset??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Το συνεχίζω εδώ από το θέμα με τις προσφορές.

 

1) Έκανα update τα προεγκατεστημένα Windows 8.1 (κατευθείαν, χωρίς να περάσω δικές μου ρυθμίσεις ή εφαρμογές) σε Windows 10.

 

Χρησιμοποίησα το Windows 10 32-bit iso (περασμένο σε USB στικάκι με το Rufus), το οποίο πρόλαβα και κατέβασα από το download link της MS για γλώσσα en-us με το November Update (πλέον το βγάλανε το iso που είχε το update).

 

Το περίεργο είναι ότι ενώ επέλεξα στο media creation tool να κατέβει το Home edition των Windows 10 (ως αντίστοιχο των 8.1 με Bing που έχει το tablet), όπως βλέπετε από το screenshot παρακάτω έχει περάσει τα Pro! Όχι ότι έχουν καμιά σοβαρή διαφορά, αλλά μου κάνει εντύπωση.

 
post-350151-0-79440900-1448300474_thumb.png 

 

2) Όσον αφορά τους drivers για το πενάκι, επειδή δεν υπάρχει installer θα πρέπει κανείς να πάρει πρώτα ένα image του δίσκου του (π.χ. με το Macrium Reflect Free) για να μην γίνει καμιά στραβή και στη συνέχεια:

α) με το DoubleDriver να πάρει ένα backup των drivers που ήδη έχει (ενδεχομένως αφού απεγκαταστήσει κάτι πρώτα; -  στην κρίση του καθενός) και

β) να αντικαταστήσει τα folders του backup του με τα δικά μου - εφόσον είναι διαφορετικά

γ) να κάνει restore με το DoubleDriver και καλή τύχη..

 

post-350151-0-19007800-1448301415_thumb.png

 

Στο zipάκι έχω βάλει από τα Human Interface Devices το I2C HID Device και όλα όσα πατάνε σε αυτό (on I2C HID Device), δηλ. τα HID compliant pen, HID compliant touch screen, HID compliant vendor-defined device (όλα version 10.0.10586.0 μου τα δείχνει). Επίσης, δε φαίνεται στο snapshot αλλά στα System Devices έχει 7 φορές το I2C Controller, οπότε το συμπεριέλαβα και αυτό.

 

Αν βρεθεί κανένας τολμηρός να το δοκιμάσει ας μας πει κατά πόσον είχε αποτέλεσμα..

 

VIVOTAB.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερώτηση κρίσεως 

τελικά τα 8.1 είναι καλύτερα για τάμπλετ ή εμένα μου φαίνεται 

Το λέω διότι με τα 10 άρια κάπως μικρά μου φαίνονται όλα για να μπορέσεις να το χειρισθείς το τάμπλετ πλέον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου! Τα 8άρια είναι κατ' εξοχήν φτιαγμένα για tablet. Και έχουν κι άλλα πλεονεκτήματα, π.χ. το metro OneNote, που εγώ το προτιμώ από αυτό στα 10. Ο καθένας διαλέγει και παίρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ενημερώσω ότι πέρασα την αναβάθμιση του Νοεμβρίου και είδα μεγάλη διαφορά στην απόκριση οθόνης και στο στιλό που ανταποκρίνεται πλέον άμεσα σε σχέση με την αρχική εγκατάσταση των 10 

Δεν ξέρω αν αρχίζει να μαζεύει σκουπίδια γρήγορα αλλά μέχρι τώρα είναι καλή η αναβάθμιση 

Προβλήματα δεν είχα εκτός από την αρχή που δεν είχα βγάλει την κάρτα που το συνοδεύει και σταματούσε η αναβάθμιση

Άντε να δούμε  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...