Προς το περιεχόμενο

Νέο σύστημα στα 500 euro


shadowmann

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσό που διαθέτουμε : 500 euro

Χρήση υπολογιστή : τα βασικά internet,ταινίες κτλ και ότι καλύτερο γίνεται για gaming
Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: οχι

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. θα αγοραστεί και μια οθόνη αλλα την έχω εκτος budget θα είναι η στα 1680 η στα 1920 ανάλογος ότι βρεθεί σε καλή τιμή.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? οχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). αθηνα

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?  δεν έχω πρόβλημα αρκεί να είναι εντός αθηνών

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? θα το στήσω εγώ

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post-283067-0-70479900-1403900283_thumb.png

 

Κάτι τέτοιο φτάνει και περισσεύει για την χρήση που κάνεις για χρόνια. Κάποια στιγμή, βάζεις και έναν ssd με άλλα 65-70€ και πετάει. 

 

Edit: Άλλαξες την φόρμα, και άλλαξα την σύνθεση για να μπεί καλύτερη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατωντας πανω σ' αυτο: "ότι καλύτερο γίνεται για gaming"

 

Μια εκδοχη με τον Quad-760Κ στα 3.8GHz απο Digital Master που ειναι Κρητη αλλα εχει δωρεαν μεταφορικα.

Eνδεχομενως να μπορεις να φτιαξεις κατι αντιστοιχο και απο E-Gate που ειναι Αθηνα. 

post-270338-0-84423900-1403902198_thumb.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ παιδιά περιμένω και άλλες προτάσεις όσον αφορά CPU και GPU εκεί είναι το μεγαλύτερο δίλημμα στο τι να επιλέξω.

επίσης νομίζω πως τα 4gb ram είναι λίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ευχαριστώ παιδιά περιμένω και άλλες προτάσεις όσον αφορά CPU και GPU εκεί είναι το μεγαλύτερο δίλημμα στο τι να επιλέξω.
επίσης νομίζω πως τα 4gb ram είναι λίγα.

 

Αν θες Gaming συστημα επενδυεις περισσοτερα στη GPU 

Ετσι κι αλλιως αν θες επειτα απο 1-2-3 μηνες να παρεις ενα dimmακι με αλλα 4GB, το κανεις. 

GPU ομως, πολυ πιο 'δυσκολο' να την αναβαθμισεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δεν εννοώ αυτό,απλά λέω τι θα ήταν προτιμότερο σε αυτό το budget και σε cpu και σε gpu από πλευράς intel/amd και nvidia/amd

 

δεν καταλαβα τι εννοεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ τι θα ήταν το καλύτερο σε ένα budget PC από πλευράς cpu (intel η amd) και gpu (nvidia η amd) για να έχω όσο το δυνατόν τις καλύτερες επιδώσεις σε σχέση με τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ τι θα ήταν το καλύτερο σε ένα budget PC από πλευράς cpu (intel η amd) και gpu (nvidia η amd) για να έχω όσο το δυνατόν τις καλύτερες επιδώσεις σε σχέση με τα χρήματα.

Για καλυτερες επιδοσεις στο gaming στο budget αυτο

Πας σε εναν αξιοπρεπεστατο quad core επεξεργαστη, υψηλα χρονισμενο

και σε μια καλη καρτα γραφικων τυπου 7870/r9 270x/gtx760

 

αν πχ ηθελες επιδοσεις αποκλειστικα σε video editing θα 

προσεγγιζαμε καπως διαφορετικα το θεμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...